Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

W zielonym biurze wydajność pracownika wzrasta

25 wrzesień 2014.

Pracownicy są największą wartością każdej firmy. To właśnie ich produktywność i praca wpływa na to, czy firma wypracuje zyski. Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że wydajność pracowników jest ważniejsza niż ponoszone koszty za media takie jak: prąd czy zużycie wody. Dlatego, aby zadbać o kondycję swoich pracowników
i zapewnić im optymalne warunki do pracy, przedsiębiorstwa przenoszą się do zielonych biur. Nie bez znaczenia jest też czynnik ekonomiczny - możliwość obniżenia kosztów eksploatacji nawet o kilkadziesiąt procent.

Praca biurowa często może negatywnie wpływać na zdrowie pracowników. Długie
i niewłaściwie siedzenie za biurkiem może niekorzystnie wpłynąć na kręgosłup, natomiast ciągła praca przy komputerze na pogorszenie wzroku. Obniża to produktywność załogi firmy. Z tego powodu, wiele firm inwestuje w przeprowadzkę do przestrzeni oferujących bardziej komfortowe warunki pracy.


 

 

  

Oświetlenie najważniejsze dla komfortu pracy

Niewątpliwie największe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania każdego pracownika, jego dobrego samopoczucia i efektywności wykonywanych obowiązków, ma dostęp do naturalnego oświetlenia. Promienie słoneczne pobudzają i mobilizują organizm do pracy oraz powodują, że pracownicy są mniej ospali. Przykładem biurowca, który zapewnia pracownikom wysoki komfort pracy dzięki dostępowi naturalnego światła w prawie 100% oferowanej powierzchni jest Alma Tower w Krakowie. O ile w sezonie wiosenno-letnim
w ciągu dnia ilość światła sztucznego odgrywa w przypadku tego typu obiektów mniejszą rolę, to w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w sezonie jesienno-zimowym, pracownicy nie obędą się bez wsparcia biurowych źródeł światła. Dlatego też, aby zapobiec spadkowi energii i motywacji do działania, oświetlenie wewnątrz biur powinno być dobrej jakości i optymalnie dostosowane do przestrzeni oraz potrzeb użytkowników.  

"W czerwcu bieżącego roku przenieśliśmy się ze starej kamienicy umiejscowionej na Kazimierzu w Krakowie do biurowca Alma Tower realizowanego zgodnie z założeniami certyfikacji LEED" - mówi Marcin Rydz, Dyrektor Inwestycyjny Vistula Group, do której należą m.in. takie marki jak Vistula, W.KRUK czy Wólczanka. "Zależało nam na zwiększeniu standardów warunków pracy dla naszego personelu oraz komfortu i prestiżu pod kątem odwiedzających nas klientów".

Zalety dobrze dobranego dla biura oświetlenia
Dla Vistula Group istotnym czynnikiem podnoszącym standard i polepszającym warunki pracy w nowym biurze jest oświetlenie LED od GE Lighting. Pół roku wcześniej, spółka zainwestowała w podobne energooszczędne rozwiązania w salonach Vistuli i W.KRUK. Wówczas oświetlenie odgrywało istotny element budowania nastroju i właściwej ekspozycji kolekcji, a jego walory doceniają zarówno personel, jak i odwiedzający klienci. W przypadku nowego biura, ze względu na wizyty kontrahentów i klientów, nowe oświetlenie także stanowi ważny element dekoracyjny.

Istnieje kilka walorów oświetlenia LED, które mają wpływ na zwiększenie komfortu pracy użytkowników. Po pierwsze, dzięki niemu można dobrać odpowiedni poziom natężenia oświetlenia, czyli gęstość strumienia świetlnego padającego na daną powierzchnię
oraz równomierność światła. Dodatkowo, bardzo ważne jest zainstalowanie rozwiązań, które nie powodują zjawiska olśnienia, męczącego wzrok. Po trzecie, istotny jest także wskaźnik oddawania barw (RA) oraz temperatura barwowa.

"Wartość wskaźnika oddawania barw w technologii zainstalowanej w biurze Vistula Group wynosi powyżej 80. Dzięki temu, kolory oświetlonych przedmiotów są bardziej naturalne a światło przez nie wytwarzane korzystnie wpływa na samopoczucie osób, które tam przebywają" - wyjaśnia Aneta Ciereszko,  Regional Country Manager, GE Lighting Polska i Kraje Bałtyckie. "Ze względu na duże przeszklone powierzchnie biurowca Alma Tower, zastosowane rozwiązania  mają temperaturę barwową 4000 kelwinów, poprzez co oprawy imitują wewnątrz światło dzienne i nie ma dużego dysonansu między światłem naturalnym a sztucznym".

Duże oszczędności
Dla firmy Vistula Group, przejście na oświetlenie LED podyktowane było także możliwością obniżenia rachunków za oświetlenie nawet o 35% w stosunku do konwencjonalnych źródeł światła. Ważna była również gwarancja bezawaryjności i bezobsługowości technologii przez co najmniej pięć lat. Z racji mniejszego zużycia energii na oświetlenie, zwrot z inwestycji nastąpi w ciągu zaledwie 1,5 roku. Dlatego też spółka zadecydowała, że kolejno modernizowane oraz nowopowstające salony grupy również będą wyposażone
w rozwiązania LED.


Więcej informacji na temat GE Lighting na stronie: GE Lighting, na profilu: https://twitter.com/GELightingEU oraz forum Illuminated Minds.

Informacje o GE Lighting
GE Lighting czerpie energię od swojego założyciela, Thomasa Edisona, nieustannie opracowując wydajne energetycznie rozwiązania. Dzięki temu ludzie mogą zobaczyć świat w nowym świetle ? w otoczeniu komercyjnym i przemysłowym, w lokalizacjach miejskich i mieszkalnych. Firma zatrudnia około 13 tys. pracowników w ponad 100 krajach, oferując swoje produkty pod markami konsumenckimi: Reveal? oraz Energy Smart?, a także komercyjnymi: Evolve?, GTx?, Immersion?, Infusion?, Lumination?, Albeo?
i Tetra?. Wszystkie wymienione marki są zastrzeżonymi znakami towarowymi GE. General Electric (NYSE: GE) koncentruje się na tym, co ważne, aby zbudować lepszy świat.

Informacje o firmie GE
Firma GE (NYSE:GE) zajmuje się kwestiami o znaczeniu globalnym. Zatrudnia wybitnych fachowców i stosuje zaawansowane technologie, aby zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami w obszarze energii, infrastruktury medycznej i transportowej, technologii użytkowych oraz usług finansowych. GE buduje, zasila energią, wprawia w ruch i leczy świat. Przemienia marzenia w rzeczywistość. GE po prostu działa. www.ge.com.Źródło: Grayling
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl