Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

zenon - Ergonomiczne rozwiązanie dla przemysłu piwowarskiego

24 październik 2014.


COPA-DATA, specjalista w dziedzinie oprogramowania dla automatyki przemysłowej, zaprezentuje idealne rozwiązanie dla przemysłu piwowarskiego podczas targów BrauBeviale 2014. Kompletna ergonomia, od procesu ważenia, poprzez optymalizację dostaw energii, do monitorowania OEE. Ponadto odwiedzający nasze stoisko mogą bezpośrednio przekonać się o zaletach technologii Multi-Touch zastosowanej w środowisku przemysłowym.

Rodzina produktów zenon pozwala firmom z branży rozlewniczej na pełny podgląd, intuicyjną obsługę, skuteczną kontrolę oraz ciągłą optymalizację złożonych procesów.

,,Konkurencyjność, rygorystyczne wymogi jakościowe, zarządzanie zasobami i energią, koszty dostaw, to dla firm z branży rozlewniczej ważne aspekty, które powinny podlegać elastycznej reakcji oraz efektywnemu oszczędzaniu", wyjaśnia Emilian Axinia, Industry Manager Food & Beverage COPA-DATA GmbH. ,,Oprogramowanie zenon jest kluczem do kompleksowej i ergonomicznej obsługi produkcji, procesów napełniania i pakowania, zwiększenia elastyczności linii, maksymalnego wykorzystania sprzętu a ostatecznie zmniejszenia całkowitego kosztu produkcji."

Production/Packaging Line Management i OEE
Firmom, które wdrażają oprogramowanie zenon dla efektywniejszego zarządzania linią gwarantujemy spójny przepływ informacji - bezpośrednio od maszyny do systemu ERP. Nasz system zapewnia efektywne wykorzystanie surowców, jak również zagospodarowanie urządzeń, zgodnie ze standardami najwyższej jakości oraz realizacje norm czasowych dla wszystkich zleceń produkcyjnych i zmniejszenie w sposób trwały kosztów długofalowych. COPA-DATA oferuje uniwersalną, elastyczną i otwartą platformę zenon, która efektywnie zwiększa efektywność wykorzystanych urządzeń.

zenon dla procesów przemysłu Piwowarskiego
Producenci napojów i piwa, którzy zaimplementowali oprogramowanie zenon, w pełni mogą cieszyć się kompleksowym monitorowaniem i skuteczną kontrolą procesów produkcyjnych. Tutaj zenon zapewnia szczególne wsparcie procesów produkcyjnych dzięki innowacyjnemu modułowi Batch Control, który wspomaga kontrolę i monitorowanie procesów wsadowych, zarządzenie recepturami., a także zapewnia niezmiennie wysoką jakość produkcji dzięki kontroli partii, tworzeniu i zarządzaniu recepturami.

zenon i zarządzanie energią

z pomocą zenon możliwe jest także utworzenia rozwiązania dla efektywnego zarządzania energią, dedykowanego dla firm z branży spożywczej. Moduł EMS (Energy Management System) nie tylko raportuje, ale czytelnie przedstawia dane o wykorzystaniu energii i zużyciu zasobów. Identyfikuje również możliwości i miejsca optymalizacji efektywności energetycznej, które pozowolą oszczędzać. Oprogramowanie zenon spełnia istotne kryteria określone przez normy ISO Energy International 50001. Jednostka certyfikująca TÜV SÜD Industrie Service GmbH potwierdziła, że zenon spełnia kryteria TÜV SÜD certyfikatu "Certified Energy Data Management".

zenon z technologią Multi-Touch
Podczas tegorocznych targów BrauBeviale 2014 zaprezentujemy również technologię Multi-Touch, która jest całkowicie zintegrowana z oprogramowaniem zenon. Firmy, które już z niej korzystają dostrzegają liczne korzyści wynikające z intuicyjnej obsługi, minimalnej ilości szkoleń, a także zwiększenia bezpieczeństwa pracy, dzięki pracy oburącz i logowaniu gestami.
Odwiedź COPA-DATA na targach BrauBeviale 2014
11 ? 13 Listopada, 2014 w Norymberdze

Hala 7,Stanowisko 444

Zapraszamy do rozmowy!


zenon klarownie i kompleksowo przedstawia produkcję, procesy napełniania i pakowania - zapewniając łatwość obsługi, maksymalną elastyczność i wysoką jakości w branży spożywczej, piwowarskiej i rozlewniczej.


COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji oraz zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania bieżącego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. Ponad 90 tysięcy systemów zainstalowanych w 50 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym.

Informacje o oprogramowaniu zenon
zenon to rodzina zróżnicowanych produktów firmy COPA-DATA, wprowadzająca ergonomiczne rozwiązania procesowe w wielu branżach, począwszy od czujników do ERP. W jej skład wchodzą: zenon Analyzer, zenon Supervisor, zenon Operator i zenon Logic. zenon Analyzer to rozwiązanie pozwalające na tworzenie zindywidualizowanych raportów (np. dotyczące zużycia, przestojów, KPI) na podstawie danych z IT i automatyki. zenon Supervisor, niezależny system SCADA, umożliwia wszechstronne monitorowanie procesów i kontrolowanie systemów redundantnych, także w złożonych sieciach i poprzez zdalny dostęp. zenon Operator, jako system HMI, gwarantuje bezpieczną kontrolę maszyn oraz zapewnia prostą i intuicyjną obsługę, w tym Multi-Touch. zenon Logic, który jest zintegrowanym systemem PLC opartym na IEC 61131-3, umożliwia optymalną kontrolę procesów i logiczne przetwarzanie. Rodzina produktów zenon, jako niezależny od platformy portfel rozwiązań procesowych, bezproblemowo integruje się z istniejącą technologią automatyczną i środowiskami IT oraz oferuje oprogramowania set-up wizards i wzory umożliwiające łatwą konfigurację i prostą migrację z innych systemów. Charakterystyczną cechą rodziny produktów zenon jest zasada ?parametryzacja zamiast programowania?.

 Źródło: COPA-DATA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl