Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Wzrost sprzedaży w Radpolu o 27% po 3 kwartałach 2014 r.

28 październik 2014.

Grupa Radpol, wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie produktów dla energetyki, instalacji do przesyłu ciepła, a także instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, po 9 miesiącach br. wypracowała skonsolidowane przychody na poziomie 157,50 mln zł, co oznacza wzrost o 27% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Skonsolidowana EBITDA Radpolu po 3 kwartałach 2014 r. wyniosła 23,36 mln zł (wobec 23,05 mln zł rok wcześniej), zaś zysk netto wyniósł 10,98 mln zł. W analogicznym okresie 2013 r. Radpol odnotował skonsolidowany zysk netto o wartości 12,28 mln zł, którego częścią był jednak nadzwyczajny zysk w wysokości 4,1 mln zł osiągnięty przez Radpol w czerwcu 2013 r. z tytułu okazjonalnego nabycia Finpolu. Po skorygowaniu danych o to jednorazowe zdarzenie, skonsolidowany zysk netto Radpolu po 3 kwartałach 2014 r. wzrósł o 35% r/r, zaś EBITDA o 24%. Radpol odnotował w tym okresie wzrost sprzedaży krajowej o 29% r/r oraz wzrost eksportu o 10% r/r.

- Wyniki potwierdzają konsekwentny rozwój naszego biznesu, który przekłada się nie tylko na wzrosty sprzedaży, ale także na zwiększanie zysku netto. Przy wyłączeniu z wyników 2013 r. nadzwyczajnego zysku, jaki osiągnęliśmy wówczas w związku z przejęciem Finpolu na bardzo korzystnych warunkach, można wprost porównać wyniki, jakie osiągamy na naszej podstawowej działalności. Wnioski jednoznacznie pokazują dynamiczny wzrost przychodów rok do roku i jeszcze szybszy wzrost na poziomie zysku netto. Jest to efektem zaawansowanych technologii, jakie wykorzystujemy w naszych fabrykach, co pozwala nam konkurować jakością z zachodnimi producentami, a jednocześnie osiągać satysfakcjonujące marże. W przypadku najwyżej rentownych produktów sieciowanych radiacyjnie nasza marża brutto za trzy kwartały tego roku sięgnęła 46%. Należy pamiętać, że jesteśmy jedynym w Polsce producentem wykorzystującym na skalę przemysłową akceleratory elektronowe i jednym z niewielu w Europie, co przekłada się na unikatowość oferowanych przez nas produktów ? komentuje Krzysztof Pióro, prezes zarządu Radpol SA.
Sprzedaż zagraniczna grupy Radpol po 3 kwartałach br. wyniosła 14,98 mln zł, co stanowiło wzrost o 1,40 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Głównymi rynkami eksportowymi były w tym czasie Włochy, Białoruś, Litwa, Estonia i Finlandia ? do krajów tych trafiła ponad połowa eksportu grupy. Znaczącą sprzedaż w ciągu 9 miesięcy br. Radpol notował też w Czechach, Danii, na Słowacji, w Niemczech czy w Szwajcarii. Kluczowymi produktami eksportowymi były wysokomarżowy osprzęt termokurczliwy, izolatory z Elektroporcelany i systemy rurowe.
Zwiększenie sprzedaży grupy Radpol w 3 kwartałach br. o 33,03 mln zł w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego było przede wszystkim efektem znaczącego wzrostu na systemach ciepłowniczych ? o 17,59 mln zł w wyniku konsolidacji Finpolu przejętego w czerwcu 2013 r. Istotnie wzrosła też w tym okresie sprzedaż systemów rurowych - o 9,52 mln zł w związku z zakończeniem w tym roku modernizacji zakładu Rurgaz. Po 9 miesiącach br. grupa odnotowała również zwiększenie sprzedaży rok do roku wyrobów termokurczliwych o 2,46 mln zł oraz słupów o 2,47 mln zł, a także wzrosty na sprzedaży osprzętu kablowego (0,71 mln zł) i przewodów (0,61 mln zł).
W ostatnich 6 latach Radpol zrealizował program inwestycyjny o wartości 140 mln zł. W ciągu 9 miesięcy 2014 r. Radpol zainwestował 11,72 mln zł w rozwój mocy produkcyjnych, usprawnienie systemu sprzedaży i procesu zarządzania. Do końca roku grupa zamierza jeszcze zainwestować 1,4 mln zł. Planowane jest m.in. zakończenie wdrożenia systemu klasy ERP, który ma przynieść zwiększenie marży EBITDA o przynajmniej 0,6 mln zł rocznie. Zgodnie ze strategią budowania spółki wielozakładowej do końca roku ma również nastąpić połączenie spółki Wirbet z Radpolem. W Radpolu jako zakłady funkcjonują już przejęte wcześniej Elektroporcelana Ciechów i Rurgaz.
 
***

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Grupa prowadzi działalność w oparciu o pięć zakładów: Radpol w Człuchowie - wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie dla ciepłownictwa i energetyki, Finpol Rohr - rury preizolowane, Elektroporcelana Ciechów ? izolatory porcelanowe, Wirbet - żerdzie do słupów energetycznych linii przesyłowych, Rurgaz ? rury do wody, kanalizacji, gazu z tworzyw sztucznych. Wyroby grupy są sprzedawane w Polsce oraz eksportowane do wielu krajów w Europie. Radpol SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 Źródło: Radpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl