Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Wzrost sprzedaży w Radpolu o 27% po 3 kwartałach 2014 r.

28 październik 2014.

Grupa Radpol, wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie produktów dla energetyki, instalacji do przesyłu ciepła, a także instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, po 9 miesiącach br. wypracowała skonsolidowane przychody na poziomie 157,50 mln zł, co oznacza wzrost o 27% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Skonsolidowana EBITDA Radpolu po 3 kwartałach 2014 r. wyniosła 23,36 mln zł (wobec 23,05 mln zł rok wcześniej), zaś zysk netto wyniósł 10,98 mln zł. W analogicznym okresie 2013 r. Radpol odnotował skonsolidowany zysk netto o wartości 12,28 mln zł, którego częścią był jednak nadzwyczajny zysk w wysokości 4,1 mln zł osiągnięty przez Radpol w czerwcu 2013 r. z tytułu okazjonalnego nabycia Finpolu. Po skorygowaniu danych o to jednorazowe zdarzenie, skonsolidowany zysk netto Radpolu po 3 kwartałach 2014 r. wzrósł o 35% r/r, zaś EBITDA o 24%. Radpol odnotował w tym okresie wzrost sprzedaży krajowej o 29% r/r oraz wzrost eksportu o 10% r/r.

- Wyniki potwierdzają konsekwentny rozwój naszego biznesu, który przekłada się nie tylko na wzrosty sprzedaży, ale także na zwiększanie zysku netto. Przy wyłączeniu z wyników 2013 r. nadzwyczajnego zysku, jaki osiągnęliśmy wówczas w związku z przejęciem Finpolu na bardzo korzystnych warunkach, można wprost porównać wyniki, jakie osiągamy na naszej podstawowej działalności. Wnioski jednoznacznie pokazują dynamiczny wzrost przychodów rok do roku i jeszcze szybszy wzrost na poziomie zysku netto. Jest to efektem zaawansowanych technologii, jakie wykorzystujemy w naszych fabrykach, co pozwala nam konkurować jakością z zachodnimi producentami, a jednocześnie osiągać satysfakcjonujące marże. W przypadku najwyżej rentownych produktów sieciowanych radiacyjnie nasza marża brutto za trzy kwartały tego roku sięgnęła 46%. Należy pamiętać, że jesteśmy jedynym w Polsce producentem wykorzystującym na skalę przemysłową akceleratory elektronowe i jednym z niewielu w Europie, co przekłada się na unikatowość oferowanych przez nas produktów ? komentuje Krzysztof Pióro, prezes zarządu Radpol SA.
Sprzedaż zagraniczna grupy Radpol po 3 kwartałach br. wyniosła 14,98 mln zł, co stanowiło wzrost o 1,40 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Głównymi rynkami eksportowymi były w tym czasie Włochy, Białoruś, Litwa, Estonia i Finlandia ? do krajów tych trafiła ponad połowa eksportu grupy. Znaczącą sprzedaż w ciągu 9 miesięcy br. Radpol notował też w Czechach, Danii, na Słowacji, w Niemczech czy w Szwajcarii. Kluczowymi produktami eksportowymi były wysokomarżowy osprzęt termokurczliwy, izolatory z Elektroporcelany i systemy rurowe.
Zwiększenie sprzedaży grupy Radpol w 3 kwartałach br. o 33,03 mln zł w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego było przede wszystkim efektem znaczącego wzrostu na systemach ciepłowniczych ? o 17,59 mln zł w wyniku konsolidacji Finpolu przejętego w czerwcu 2013 r. Istotnie wzrosła też w tym okresie sprzedaż systemów rurowych - o 9,52 mln zł w związku z zakończeniem w tym roku modernizacji zakładu Rurgaz. Po 9 miesiącach br. grupa odnotowała również zwiększenie sprzedaży rok do roku wyrobów termokurczliwych o 2,46 mln zł oraz słupów o 2,47 mln zł, a także wzrosty na sprzedaży osprzętu kablowego (0,71 mln zł) i przewodów (0,61 mln zł).
W ostatnich 6 latach Radpol zrealizował program inwestycyjny o wartości 140 mln zł. W ciągu 9 miesięcy 2014 r. Radpol zainwestował 11,72 mln zł w rozwój mocy produkcyjnych, usprawnienie systemu sprzedaży i procesu zarządzania. Do końca roku grupa zamierza jeszcze zainwestować 1,4 mln zł. Planowane jest m.in. zakończenie wdrożenia systemu klasy ERP, który ma przynieść zwiększenie marży EBITDA o przynajmniej 0,6 mln zł rocznie. Zgodnie ze strategią budowania spółki wielozakładowej do końca roku ma również nastąpić połączenie spółki Wirbet z Radpolem. W Radpolu jako zakłady funkcjonują już przejęte wcześniej Elektroporcelana Ciechów i Rurgaz.
 
***

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Grupa prowadzi działalność w oparciu o pięć zakładów: Radpol w Człuchowie - wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie dla ciepłownictwa i energetyki, Finpol Rohr - rury preizolowane, Elektroporcelana Ciechów ? izolatory porcelanowe, Wirbet - żerdzie do słupów energetycznych linii przesyłowych, Rurgaz ? rury do wody, kanalizacji, gazu z tworzyw sztucznych. Wyroby grupy są sprzedawane w Polsce oraz eksportowane do wielu krajów w Europie. Radpol SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 Źródło: Radpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl