Dziś jest czwartek, 16 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

W świecie urządzeń wiertniczych

21 listopad 2014.

Szeroka gama maszyn wiertniczych znajdująca się na rynku polskim pozwala na precyzyjny dobór urządzenia odpowiedniego do przyjętej technologii. Urządzenia wiertnicze składają się z różnych zespołów mechanicznych do wykonywania otworu wiertniczego w zależności od głębokości i rodzaju wierceń.

  

 

W obrębie urządzeń wiertniczych istotny jest podział z uwzględnieniem metod zwiercania skały na dnie otworu na udarowe i obrotowe. Wiercenia obrotowe z uwzględnieniem siły napędowej potrzebnej do obracania świdra przy wierceniu, dzielą się na: wiercenia ręczne obrotowe zwane okrętnymi oraz mechaniczne obrotowe zwane maszynowymi. W metodzie obrotowej mechanicznej zwierciny usuwane są z dna otworu przez tłoczoną płuczkę wiertniczą, a przy metodzie udarowej specjalnym przyrządem w kształcie rury zwanym łyżką. Konstrukcja urządzenia wiertniczego wynika z technologii wiercenia, dlatego inne elementy mechanizmów mają urządzenia przeznaczone do wykonywania otworów metodą udarową, a inne urządzenie wykonujące wiercenia otworów metodą obrotową.

Na polskim rynku maszyn wiertniczych jest wiele firm zajmujących się produkcją specjalistycznych maszyn i urządzeń wiertniczych, jedną z nich jest Wamet. Firma wyprodukowała między innymi samochodową wiertnicę pionową do wykonywania robót wiertniczych pod studnie, instalacje pomp ciepła, geotechnikę itp. Wiertnica realizuje funkcje robocze sterowane hydraulicznie z pulpitu operatora. Wykonuje ona prace wiertnicze do głębokości 150 m w technologii wiercenia płuczkowego. W tej wiertnicy zastosowano e - prowadnik serii E4.1 od igus o dużych długościach samonośnych do prowadzenia węży hydraulicznych. Seria E4.1 charakteryzuje się dużą żywotnością, wysoką stabilnością, łatwością montażu i modułową budową. System prowadników kablowych E4.1 pozwala oszczędzić koszty wielu nowych, drogich i dodatkowych elementów. Kształt ogniwa zapewnia lepsze rozwijanie się prowadnika kablowego i łatwiejszą oraz pewniejszą instalację. Specjalna konstrukcja wypustek i rowków przyczynia się do tego, że ogniwa prowadnika "zazębiają się", zapewniając wyjątkowo dużą stabilność skrętną prowadnika kablowego na długich odcinkach, nawet w przypadku modułów montowanych na boku.

Wśród szerokiego asortymentu produkowanych przez WAMET maszyn wyróżniają się kafary kolejowe ze względu na złożoną konstrukcję. Urządzenia te służą do wbijania w grunt prefabrykowanych pali betonowych, do których montowane są słupy utrzymujące sieć trakcji elektrycznej do zasilania lokomotyw elektrycznych taboru kolejowego. W urządzeniach tych wszystkie funkcje robocze są realizowane hydraulicznie, z zastosowaniem węży hydraulicznych o różnych średnicach i masie oraz poddanych przemiennym obciążeniom. W związku z tym zastosowano odpowiedniej wielkości e - prowadniki przewodów firmy igus, które gwarantują bezpieczne prowadzenie wielu węży hydraulicznych o różnych obciążeniach - podkreśla Wiesław Czajor - Dyrektor Techniczny firmy Wamet.

W przedstawianym powyżej kafarze kolejowym zastosowano aplikację e -prowadnikową od igus serii E4/000, która jest poprzednikiem serii E4.1. Aplikacje e - prowadnikowe firmy igus zastosowane w ukazanych urządzeniach gwarantują bezpieczne prowadzenie wielu węży hydraulicznych.Źródło: igus
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl