Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

W świecie urządzeń wiertniczych

21 listopad 2014.

Szeroka gama maszyn wiertniczych znajdująca się na rynku polskim pozwala na precyzyjny dobór urządzenia odpowiedniego do przyjętej technologii. Urządzenia wiertnicze składają się z różnych zespołów mechanicznych do wykonywania otworu wiertniczego w zależności od głębokości i rodzaju wierceń.

  

 

W obrębie urządzeń wiertniczych istotny jest podział z uwzględnieniem metod zwiercania skały na dnie otworu na udarowe i obrotowe. Wiercenia obrotowe z uwzględnieniem siły napędowej potrzebnej do obracania świdra przy wierceniu, dzielą się na: wiercenia ręczne obrotowe zwane okrętnymi oraz mechaniczne obrotowe zwane maszynowymi. W metodzie obrotowej mechanicznej zwierciny usuwane są z dna otworu przez tłoczoną płuczkę wiertniczą, a przy metodzie udarowej specjalnym przyrządem w kształcie rury zwanym łyżką. Konstrukcja urządzenia wiertniczego wynika z technologii wiercenia, dlatego inne elementy mechanizmów mają urządzenia przeznaczone do wykonywania otworów metodą udarową, a inne urządzenie wykonujące wiercenia otworów metodą obrotową.

Na polskim rynku maszyn wiertniczych jest wiele firm zajmujących się produkcją specjalistycznych maszyn i urządzeń wiertniczych, jedną z nich jest Wamet. Firma wyprodukowała między innymi samochodową wiertnicę pionową do wykonywania robót wiertniczych pod studnie, instalacje pomp ciepła, geotechnikę itp. Wiertnica realizuje funkcje robocze sterowane hydraulicznie z pulpitu operatora. Wykonuje ona prace wiertnicze do głębokości 150 m w technologii wiercenia płuczkowego. W tej wiertnicy zastosowano e - prowadnik serii E4.1 od igus o dużych długościach samonośnych do prowadzenia węży hydraulicznych. Seria E4.1 charakteryzuje się dużą żywotnością, wysoką stabilnością, łatwością montażu i modułową budową. System prowadników kablowych E4.1 pozwala oszczędzić koszty wielu nowych, drogich i dodatkowych elementów. Kształt ogniwa zapewnia lepsze rozwijanie się prowadnika kablowego i łatwiejszą oraz pewniejszą instalację. Specjalna konstrukcja wypustek i rowków przyczynia się do tego, że ogniwa prowadnika "zazębiają się", zapewniając wyjątkowo dużą stabilność skrętną prowadnika kablowego na długich odcinkach, nawet w przypadku modułów montowanych na boku.

Wśród szerokiego asortymentu produkowanych przez WAMET maszyn wyróżniają się kafary kolejowe ze względu na złożoną konstrukcję. Urządzenia te służą do wbijania w grunt prefabrykowanych pali betonowych, do których montowane są słupy utrzymujące sieć trakcji elektrycznej do zasilania lokomotyw elektrycznych taboru kolejowego. W urządzeniach tych wszystkie funkcje robocze są realizowane hydraulicznie, z zastosowaniem węży hydraulicznych o różnych średnicach i masie oraz poddanych przemiennym obciążeniom. W związku z tym zastosowano odpowiedniej wielkości e - prowadniki przewodów firmy igus, które gwarantują bezpieczne prowadzenie wielu węży hydraulicznych o różnych obciążeniach - podkreśla Wiesław Czajor - Dyrektor Techniczny firmy Wamet.

W przedstawianym powyżej kafarze kolejowym zastosowano aplikację e -prowadnikową od igus serii E4/000, która jest poprzednikiem serii E4.1. Aplikacje e - prowadnikowe firmy igus zastosowane w ukazanych urządzeniach gwarantują bezpieczne prowadzenie wielu węży hydraulicznych.Źródło: igus
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl