Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Działaj, nawet gdy inni stoją - zasilanie awaryjne w Twojej firmie

27 listopad 2014.

Rozpoczynająca się zima przypomina wszystkim przedsiębiorcom o zdarzających się w tym okresie czasowych awariach zasilania, spowodowanych przez ciężkie warunki atmosferyczne. Zalegający na liniach energetycznych śnieg i lód, silne podmuchy wiatru i niskie temperatury co roku paraliżują tysiące polskich przedsiębiorstw na długie godziny. Tymczasem czasowe braki zasilania to ogromne straty finansowe, niezależnie od rodzaju działalności  czy to zakład produkcyjny, biuro czy punkt handlowy. Jak nie dać zimie zmrozić swojej firmy?

Każde przedłużające się wyłączenie prądu w przedsiębiorstwie generuje ogromne straty finansowe. Niedziałające maszyny, milczący telefon, brak internetu czy oświetlenia  wszystkie te problemy powodują kosztowne zastoje, uniemożliwiające bieżącą obsługę lub terminowe wywiązanie się ze zleceń. Jeśli przerwy w dostawie energii są z góry zapowiedziane, przedsiębiorcy są w stanie przygotować swoje firmy do działania przy świecach. Jednak zimowe awarie energetyczne cechują się tym, że wynikają ze zdarzeń nieprzewidywalnych, co więcej, których czasu trwania nie da się z wyprzedzeniem określić. Dlatego jedynym sposobem na zabezpieczenie się przed takimi zdarzeniami jest pomyślenie zawczasu o dopasowanym do swoich potrzeb systemie zasilania awaryjnego.

Dotychczas najpopularniejszymi urządzeniami stosowanymi w takich przypadkach przez polskich przedsiębiorców były agregaty prądotwórcze, które dzięki niewielkim kosztom eksploatacji wydawały się optymalnym rozwiązaniem. Technika idzie jednak naprzód i agregaty stają się niewystarczające dla wymagającego osprzętu elektronicznego pracującego w najróżniejszych firmach. Po pierwsze, osiągnięcie pełnej mocy zajmuje agregatom nawet kilka minut, bezcennych w takiej sytuacji. Po drugie, parametry generowanej przez takie urządzenia energii często są nieodpowiednie dla maszyn i urządzeń wyczulonych na każdą zmianę napięcia, co może doprowadzić nawet do ich trwałego uszkodzenia.

Znacznie bezpieczniejszą (oraz tańszą!) alternatywą dla agregatu prądotwórczego może stać się w naszej firmie odpowiednio dobrany zasilacz awaryjny. Dlatego też największy polski producent UPS-ów  podpoznański EVER ? postanowił zwiększyć świadomość polskich przedsiębiorców z zakresu zagrożeń wynikających z awarii sieci elektroenergetycznych i zaoferować im dedykowane dla ich firm rozwiązania. Te specjalistyczne zasilacze o mocach od 350 VA do nawet 600 kVA dostosowane zostały do wymagań różnych typów przedsiębiorstw i pracujących w nich urządzeń. UPS, w przeciwieństwie do agregatu, jest bowiem nie tylko rozwiązaniem awaryjnym, sprawdzającym się tylko wtedy, gdy nasza rodzima sieć energetyczna po raz kolejny zawiedzie. To inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne naszej firmy również na co dzień, gdy zmagać się musimy z nagłymi skokami bądź spadkami napięcia, niebezpiecznymi dla prawidłowego funkcjonowania podłączonych do sieci odbiorników.

 Zasilacze marki EVER wyposażone są w szereg innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów biznesowych i indywidualnych - mówi Sebastian Warzecha, kierownik działu handlowego EVER.  Opracowany przez Dział Badań i Rozwoju EVER system generowania sinusoidalnego napięcia wyjściowego zasilacza zabezpiecza urządzenia, której najbardziej reagują na niewłaściwe parametry napięcia, m. in. komputery wyposażone w układ PFC lub piece centralnego ogrzewania. Dynamiczny algorytm sterowania chłodzeniem optymalizuje wydajność układu chłodzenia, dzięki czemu możemy zminimalizować kosztowne straty mocy. Natomiast technologia inteligentnego zarządzania pracą baterii pomaga zwiększyć żywotność akumulatorów oraz optymalizuje energię i czas ich doładowania, dzięki czemu zasilacz pozostaje w pełni sprawny przez wiele lat.

Ponadto, najbardziej zaawansowane zasilacze z oferty EVER  POWERLINE 33 oraz POWERLINE GREEN 33, przeznaczone do obsługi serwerów, sieci komputerowych i systemów obróbki danych posiadają funkcjonalności, dzięki którym znacząco możemy obniżyć koszty pobieranej przez nas energii elektrycznej. Mowa tu o aktywnej kompensacji mocy biernej, dzięki której UPS może kompensować nie tylko moc bierną pobieraną przez swój układ wejściowy oraz przez urządzenia podłączone do jego wyjścia, ale także pochodzącą od wszystkich odbiorników pracujących w tej samej sieci elektroenergetycznej w obiekcie. Rozwiązanie to umożliwia redukcję kosztów z tytułu ponadumownego poboru energii biernej w przedsiębiorstwie praktycznie do zera. Dodatkowo, zasilacze serii POWERLINE 33 i POWERLINE GREEN 33 wyposażone zostały w system pracy hybrydowej, polegający na dostarczaniu energii do falownika jednocześnie z akumulatorów oraz z sieci o nieprawidłowych parametrach. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest osiągnięcie znacznego wydłużenia czasu pracy autonomicznej zasilacza w przypadku określonych nieprawidłowości napięcia sieciowego.

 Naszym celem jest pokazanie polskiemu przedsiębiorcy, że nie musi zdawać się na chwiejną niezawodność rodzimej sieci elektrycznej oraz że może prowadzić swój biznes nawet wtedy, gdy z powodu awarii praca w firmie wydaje się niemożliwa. Oferujemy szeroką gamę produktów do różnych zastosowań, a także specjalistyczną pomoc w dobraniu rozwiązania optymalnego dla każdej firmy, zgłaszającej zapotrzebowanie na zasilanie awaryjne. Naszym klientom końcowym dajemy również możliwość modyfikacji urządzeń pod ich indywidualne potrzeby. Wszystkie zasilacze objęte są gwarancją nawet do 5 lat, a ich serwisowanie dostępne jest zarówno w systemie door to door, jak i on-site ? dodaje Sebastian Warzecha. Jeśli więc nie chcemy po raz kolejny narażać się na spowodowane ekstremalnymi warunkami pogodowymi przestoje w firmie, warto z wyprzedzeniem rozważyć możliwość zainwestowania w profesjonalny zasilacz awaryjny.  Może się okazać, że to dzięki niemu będziemy już teraz o krok do przodu przed naszą konkurencją.Źródło: Dobocom
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl