Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Czy wiesz, skąd masz zasilanie?

28 styczeń 2015.
Czy wiesz, skąd masz zasilanie?

 Nowy raport na temat przyszłości energii elektrycznej na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

WARSZAWA, 27 STYCZNIA 2015 R. ? Z najnowszego raportu opublikowanego w ubiegłym tygodniu podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos wynika, że członkowie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), chcąc zrealizować cele polityki energetycznej, będą zmuszeni zainwestować ponad 7,6 bln USD w przeciągu kolejnych 25 lat, jeszcze bardziej zredukować emisję dwutlenku węgla i wypracować bardziej zrównoważony system produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz czystszych paliw kopalnych, np. gazu ziemnego.

Konieczne będą również znaczące inwestycje w modernizację, rozbudowę i decentralizację sieci energetycznych w poszczególnych krajach, tak aby stały się one bardziej niezawodne i prężne.Sektor energii elektrycznej stoi na rozdrożu - twierdzi Julian Critchlow, partner w Bain & Company, jeden
z autorów raportu zatytułowanego Przyszłość energii elektrycznej. Wchodzimy w okres bezprecedensowych inwestycji, które pozwolą nam zrealizować cele polityki energetycznej, jednakże malejące zyski i coraz większe zagrożenia stawiają przyszłe inwestycje pod znakiem zapytania.
W Polsce niezbędne są poważne inwestycje w głęboką modernizację sektora energii, służące wymianie wysokoemisyjnej wyeksploatowanej infrastruktury na nowoczesne zeroemisyjne technologie mówi Izabela Kielichowska, dyrektor ds. polityki energetycznej w GE. Modernizacja źródeł ciepłowniczych do wysokosprawnych elektrociepłowni i znaczące zwiększanie udziału odnawialnych źródeł energii, także energii wiatru, może znacząco przyspieszyć procesy modernizacyjne w sektorze.
Raport nawołuje do skoordynowanych działań decydentów, organów nadzoru i przedsiębiorstw. Chodzi o to, aby sektor energetyczny mógł w dalszym ciągu liczyć na inwestycje umożliwiające budowę bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej branży energii elektrycznej. Bezprecedensowa transformacja w globalnym sektorze energetycznym, zmierzająca w kierunku obniżania emisji dwutlenku węgla, stanowi duże wyzwanie dla krajów dążących równocześnie do zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa energetycznego i zachowania konkurencyjnej pozycji na rynku? ? mówi Steve Bolze, prezes i dyrektor zarządzający (CEO) GE Power & Water i jeden z koordynatorów zespołu ds. infrastruktury technicznej, mediów i technologii w energetyce na Światowym Forum Ekonomicznym.
Obecna sytuacja stwarza też ogromne możliwości inwestowania w innowacyjne technologie, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju poszczególnych krajów i wyższego standardu życia ich mieszkańców.
Przykładowo Niemcy, barometr przemysłowy Europy, w kolejnym dziesięcioleciu zmniejszą o aż jedną piątą moc zainstalowaną w sektorze elektroenergetycznym  z powodu stopniowego odchodzenia od energii jądrowej. W procesie nazwanym Energiewende energia jądrowa zostanie zastąpiona energią elektryczną pochodzącą z gazu ziemnego oraz źródeł odnawialnych. 
Nie będzie to proces łatwy. Elektrownie atomowe, w przeciwieństwie do energii wiatrowej czy słonecznej, uzależnionej od warunków pogodowych, pracują w tzw. bazie, czyli raz uruchomione, pracują w stałym obciążeniu produkując stałą ilość energii, niezaleznie od zmian pogody czy zapotrzebowania. Podobnie, choć nieco bardziej elastycznie pracują np. bloki węglowe.    
W procesie zmian kluczową rolę odgrywają innowacje. Turbiny gazowe i silniki gazowe najnowszej generacji aktualnie przetwarzają gaz na energię elektryczną. Ponieważ bardzo dobrze znosząznaczące
i szybkie zmiany obciążenia, ułatwiają operatorom sieci, integrację energii pochodzącej ze zmiennych źródeł odnawialnych, np. energii słonecznej czy wiatrowej.
Dzięki zbiorom danych Big Data oraz internetowi przemysłowemu (Industrial Internet) znacznie wzrośnie wydajność infrastruktury technicznej. Energia przyczynia się do rozwoju współczesnej gospodarki
i odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu podkreśla Bolze. Musimy się zmierzyć
z ograniczeniami dotyczącymi sektora energetycznego i stworzyć solidne podstawy dla przyszłych inwestycji, postępu i poprawy jakości życia. Jesteśmy to winni następnym pokoleniom.

Informacje o GE:
Firma GE (NYSE GE) zajmuje się kwestiami o znaczeniu globalnym. Zatrudnia wybitnych fachowców i stosuje zaawansowane technologie, aby zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami w obszarze energii, infrastruktury medycznej i transportowej, technologii użytkowych oraz usług finansowych. GE buduje, zasila energią, wprawia w ruch i leczy świat. Przemienia marzenia w rzeczywistość. GE po prostu działa. www.ge.com.

 

Kontakt z firmą GE
Alicja Lewandowska
Grayling
Al. Jana Pawła II 80, lok. 10A
01-031 Warszawa
Tel. +48 22 536 04 57
Tel. Kom +48 607 070 365
e-mail: alicja.lewandowska@grayling.comŹródło: ge.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl