Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Firma COPA-DATA dostarcza na rynek system zarządzania danymi energetycznymi zenon Energy Data Management

27 maj 2015.

Przedsiębiorstwa produkcyjne coraz częściej stają przed wyzwaniem oszczędzania zasobów i redukcji ich zużycia, w celu stałej optymalizacji budżetu przeznaczonego na energię. Wprowadzając na rynek zenon Energy Data Management System, firma COPA-DATA oferuje pakiet nowych rozwiązań do zarządzania danymi energetycznymi, który wspiera firmy we wdrażaniu systemów zarządzania zasobami energetycznymi w produkcji.


Do mediów najczęściej zużywanych w cyklach produkcyjnych należą: energia elektryczna, woda, sprężone powietrze, gazy techniczne, para. Ponadto należy pamiętać, iż poza oczywistym zużyciem, wynikającym wprost z procesu produkcyjnego, zawsze istnieje również tzw. ukryte zużycie, które może mieć negatywny wpływ na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstwa oraz na niekorzystne oddziaływanie na środowisko naturalne.

Thomas Lehrer, Product Manager w firmie COPA-DATA wyjaśnia: Właściwe pozyskiwanie i przetwarzanie danych jest niezbędne do identyfikacji głównych kanałów zużycia zasobów energetycznych w przedsiębiorstwie, a jednocześnie ma największy potencjał w poszukiwaniu oszczędności w produkcji. To, co wcześniej było zapisywane niemałym nakładem czasowym w tabelkach pakietu MS Excel, teraz może być przetwarzane szybciej i prościej dzięki nowoczesnemu, zautomatyzowanemu oprogramowaniu. Efektywny system zarządzania danymi energetycznymi z jednej strony minimalizuje ilość błędów, a z drugiej pozwala ustalić wzorce funkcjonowania poszczególnych grup urządzeń, a nawet całych wydziałów produkcyjnych. Bazując na dostarczonych danych, dyrektorzy od spraw zasobów mogą podejmować niezbędne działania, mające na celu podnoszenie efektywności energetycznej procesu produkcyjnego. Z innowacyjnym zenon Energy Data Management System, chcielibyśmy w szczególności wspierać przedsiębiorstwa produkcyjne o wysokich nakładach energetycznych w poszukiwaniu potencjalnych oszczędności, zmniejszeniu zużycia, a co za tym idzie obniżeniu kosztów produkcji oraz szkodliwego oddziaływania na środowisko.

Zintegrowany pakiet rozwiązań dla całego spektrum wymagań

Zenon Energy Data Management System spełnia wszystkie niezbędne wymagania dla kompleksowego zarządzania energią


Głównym atutem jest to, że może zostać łatwo zintegrowany z już istniejącą infrastrukturą oraz umożliwia scentralizowane odczytanie, gromadzenie, a także przetwarzanie dużych ilości danych z różnych źródeł. Umożliwia też scalenie aktualnych danych z tymi już zgromadzonymi w poprzednim systemie z różnorodnej infrastruktury lub z rozproszonych zakładów produkcyjnych.


Bardzo atrakcyjne graficznie raporty, jak na przykład: trendy czasowe, skumulowane dane archiwalne, trend w odniesieniu do grupy urządzeń, dystrybucja kosztów w funkcji czasu lub innych zmiennych dla grup wyposażenia, analizy wskaźników wydajności i wiele, wiele innych dają szczegółowe i przejrzyste informacje dotyczące zużycia i gospodarki zasobami energetycznymi. Ludzie na różnych stanowiskach, od zarządu, przez kierowników działów, po operatorów maszyn oraz pracowników utrzymania ruchu  mają dostęp w dowolnym momencie do analiz wykonanych na danych zebranych w czasie rzeczywistym. System zenon jest również zgodny z wymaganiami standardu TÜV SÜD "Certified Energy Data Management". Oprogramowanie spełnia kryteria międzynarodowego standardu ISO 50001 i umożliwia użytkownikom uzyskanie stosownych certyfikatów.


Dyrektor generalny firmy COPA-DATA, Thomas Punzenberger, podkreśla znaczenie tej certyfikacji: Rządy państw w Europie i Stanach Zjednoczonych intensywnie pracują nad programami zarządzania energią, by nałożyć na przedsiębiorstwa presję związaną z optymalizacją zarządzania zasobami energetycznymi. Większość z tych programów zawiera jasno zdefiniowane wymagania ISO 50001. W wielu krajach, odpowiednie działania są nagradzane ulgami podatkowymi. Z drugiej strony, jeśli firmy lekceważą raporty i wyznaczone kryteria, lub nie przeprowadzają regularnych audytów, muszą się liczyć z gigantycznymi karami finansowymi. Większość wspomnianych programów zostanie wdrożonych już w tym roku. Chcemy, by system zenon Energy Data Management pozwolił być o krok przed tymi regulacjami, a także dostarczył przedsiębiorstwom niezbędnych narzędzi do zarządzania zasobami energetycznymi w odpowiednim czasie.

Informacje o COPA-DATA:
COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji oraz zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania bieżącego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. Ponad 90 tysięcy systemów zainstalowanych w 50 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym.

Informacje o oprogramowaniu zenon:
zenon to rodzina zróżnicowanych produktów firmy COPA-DATA, wprowadzająca ergonomiczne rozwiązania procesowe w wielu branżach, począwszy od czujników do ERP. W jej skład wchodzą: zenon Analyzer, zenon Supervisor, zenon Operator i zenon Logic. zenon Analyzer to rozwiązanie pozwalające na tworzenie zindywidualizowanych raportów (np. dotyczące zużycia, przestojów, KPI) na podstawie danych z IT i automatyki. zenon Supervisor, niezależny system SCADA, umożliwia wszechstronne monitorowanie procesów i kontrolowanie systemów redundantnych, także w złożonych sieciach i poprzez zdalny dostęp. zenon Operator, jako system HMI, gwarantuje bezpieczną kontrolę maszyn oraz zapewnia prostą i intuicyjną obsługę, w tym Multi-Touch. zenon Logic, który jest zintegrowanym systemem PLC opartym na IEC 61131-3, umożliwia optymalną kontrolę procesów i logiczne przetwarzanie. Rodzina produktów zenon, jako niezależny od platformy portfel rozwiązań procesowych, bezproblemowo integruje się z istniejącą technologią automatyczną i środowiskami IT oraz oferuje oprogramowania set-up wizards i wzory umożliwiające łatwą konfigurację i prostą migrację z innych systemów. Charakterystyczną cechą rodziny produktów zenon jest zasada parametryzacja zamiast programowania.

Kontakt prasowy w Polsce:
Urszula Bizoń-Żaba
Chief Operating Officer/Dyrektor Operacyjny
COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
Ul. Josepha Conrada 51
31-357 Kraków
Tel.: +48 (12) 290 10 54
urszula.bizon-zaba@copadata.com
www.copadata.pl

do it your wayŹródło: copadata.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl