Dziś jest poniedziałek, 13 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Expopower 2015: innowacje, biznes i dobra energia

5 czerwiec 2015.

Debata o innowacjach Forum InnoPower oraz kongres Energi@21 z udziałem wszystkich grup energetycznych - to dwa najważniejsze wydarzenia zakończonych niedawno w Poznaniu Międzynarodowych Targów Energii EXPOPOWER 2015. Nie przemijają echa odbytych dyskusji i zadanych pytań odnoście przyszłości branży oraz kierunków jej rozwoju.

O zmianach i inwestycjach
Firma energetyczna będzie przede wszystkim platformą handlu różnymi usługami - zarządzaniem, optymalizacją i kontrolą zużycia energii, regulacją popytu, ładowaniem elektrycznych samochodów. Takie wizje w Poznaniu roztaczali uczestnicy kongresu Energi@21.
W gronie ponad 40 prelegentów znaleźli się uznani naukowcy i praktycy z kraju i z zagranicy. To właśnie oni zaproponowali tematy dziewięciu paneli, które towarzyszyły Kongresowi. Do stolicy Wielkopolski przyjechali m.in. były Minister Gospodarki Janusz Steinhoff, Witold Orłowski, ekonomista z Pricewaterhouse Coopers Polska oraz energetyczni eksperci z Włoch, Belgii, Niemiec, Francji, Norwegii, Szwecji, Islandii, Grecji, Portugalii, Litwy i Stanów Zjednoczonych.
W Poznaniu zobaczyć można było m.in. Stathisa Petevesa, kierownika Jednostki Oceniania Systemów Energii w Instytucie Energii i Transportu Komisji Europejskiej, Petera Fox-Pennera, dyrektora The Brattle Group, wiodącej firmy konsultingowej specjalizującej się w doradztwie gospodarczym, francuską ekonomistkę i dziennikarkę Ianę Dreyer, założycielkę cenionego serwisu borderlex.eu, zajmującego się analizami i wiadomościami dotyczącymi europejskiej polityki handlowej. Podczas paneli zaproszeni goście dyskutowali m.in. z prezesami największych polskich firm energetycznych: Enei (gospodarza Kongresu), PGE, Tauronu, Energi i RWE. W sumie w kongresie Energia21 uczestniczyło 492 osób z całego świata.

Innowacje w energetyce
Z kolei trzydniowe forum InnoPower stanowiło dialog pomiędzy światem biznesu a światem nauki. W panelach dyskusyjnych wzięła udział wybitna kadra naukowa oraz praktycy z największych przedsiębiorstw sektora energetycznego. Głos w dyskusji zabrali m.in. prof. Bronisław Misztal - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Republice Portugalskiej, Krzysztof Jedziniak - Dyrektor ds. Inwestycji w UKTI Central and Eastern Europe, Marek Samotyj - Dyrektor Techniczny, Sektor Dostaw i Uzytkowania Energii Elektrycznej Electric Power Research Institute (EPRI), Magdalena Wasiluk-Hassa - Executive Business Development Manager Energy, T-Mobile Polska.
Jakiej wizji przyszłości możemy się spodziewać? Co w praktyce oznacza Internet rzeczy? Do czego możemy efektywnie wykorzystywać technologie mobilne? Jakie są możliwości wykorzystania dronów? Skąd finansować innowacyjne inwestycje? - na te oraz wiele innych ciekawych kwestii związanych z nowymi technologiami uczestnicy Forum InnoPower w Poznaniu starali się spojrzeć z dwóch stron: przedsiębiorcy i wynalazcy.
Toczącym się debatom na temat konieczności oraz możliwości wprowadzania innowacyjnych zmian w sektorze energetyki towarzyszyła wystawa InnoPower. Stoiska firm oznaczone były kolorem niebieskim na ekspozycji targów Expopower. Swoją ofertę prezentowały przedsiębiorstwa oraz instytucje naukowe, które opracowują skomplikowane, często zaawansowane technologicznie innowacje, dedykowane dla sieci przesyłowych, sektora OZE, jakości energii, zarządzania popytem czy obsługi sektora B+R.

Spotkanie w dobrych nastrojach
Obserwując rynek widać wyraźne ożywienie w zakresie inwestycji w energetyce - branża energii konwencjonalnej modernizuje się i buduje nowe systemy dystrybucji. W Poznaniu na ekspozycji swoją ofertę w ramach targów EXPOPOWER i GREENPOWER prezentowało ponad 200 firm z Polski, Austrii, Belgii, Niemiec, Chin, Holandii, Litwy, Rumunii, Włoch, Szwecji i Węgier.
Wystawcy targów EXPOPOWER, wśród których tradycyjnie nie zabrakło licznej reprezentacji liderów sektora - wiodących producentów, dystrybutorów i usługodawców - zaprezentowali bogatą listę nowych produktów oraz rozwiązań technologicznych z zakresu energetyki i elektrotechniki, budownictwa energetycznego i technologii energooszczędnych, energii cieplnej, elektrycznych urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym, urządzenia do pomiarów i automatyki oraz detekcji gazów i wycieków, oświetlenia, telekomunikacji energetycznej, smart grids czy energii odnawialnej.
W sąsiednim pawilonie w ramach równolegle odbywających się targów GREENPOWER prezentowali swoją ofertę producenci i dostawcy urządzeń dedykowanych wykorzystaniu energii słońca, wiatru czy biopaliw. Uzupełnianie się tematyki obu ekspozycji stanowiło interesującą mieszankę sprzyjającą wymianie doświadczeń. Targi GREENPOWER i EXPOPOWER zwiedziło 7 865 profesjonalistów.
Szczególe gratulacje należą się wystawcom, którzy uzyskali zaszczytny tytuł Złotego Medalisty targów EXPOPOWER 2015. Wyróżnienie to otrzymało 5 firm: Elektrobudowa za rozdzielnicę z izolacją gazową w osłonie metalowej Optima 145, firma Energy Composites za żerdź kompozytową EKO, Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki "MIKRONIKA" za sterownik telemechaniki dla zastosowań w technologii SMARD GRID, firma Schneider Electric za System Restytucyjny SELF- HEALING GRID oraz ZPUE S.A. Włoszczowa za prefabrykowaną stację transformatorową typu Mzb2.

Biznesowy mixer

Podczas tegorocznej edycji targów EXPOPOWER stworzono platformę równoważącą wiedzę i doświadczenia. Wiele osób przyjechało do Poznania chcąc poznać najnowsze trendy, kierunki rozwoju branży i planowane inwestycje, zobaczyć przykłady zrealizowanych projektów oraz wziąć udział w dyskusji.
Taką możliwość gwarantowała m.in. konferencja "Energooszczędność w oświetleniu" organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Zaproszeni do dyskusji praktycy m.in. oceniali efektywność energetyczną projektowanego oświetlenia drogowego, omawiali zastosowanie opraw LED w rolnictwie, przemyśle spożywczym i transporcie kolejowym czy też dyskutowali na temat inteligentnego oświetlenia w mieście. W konferencji wzięli przedstawiciele czołowych firm oświetleniowych Osram, Philips, Krulen, Schréder Polska.  
Także drugie wydarzenie organizowane przez SEP wypełniło salę po brzegi.
XI Konferencja Naukowo-Technicznej z cyklu "Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia" - bo to o niej mowa  - umożliwiła przybyłym na targi zapoznanie się m.in. ze zdalnie sterowanymi rozdzielnicami kompaktowymi w sieciach pierścieniowych SN. Poruszono zagadnienia związane z automatyką, detekcją zwarć i rekonfiguracji zasilania w sieciach miejskich SN, omawiano stacje transformatorowe kompaktowe prefabrykowane SN/nn oraz kompleksowe rozwiązania nowoczesnych bezobsługowych rozdzielnic SN.
Goście targów Expopower włączyli się w dyskusję także podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego, która nosiła tytuł "Nowoczesne technologie inteligentnych sieci energetycznych Smart Grids". Prelegenci omówili raport na temat rynku firm elektroinstalacyjnych, a następnie dyskutowali o szansach i zagrożeniach wprowadzenia w Polsce powszechnego inteligentnego opomiarowania energii elektrycznej.


Źródło: EXPOPOWER
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl