Dziś jest niedziela, 12 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Wrzesień miesiącem OZE Piąte targi RENEXPO Poland w Warszawie

9 wrzesień 2015.

 

W ciągu najbliższych pięciu lat udział energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych ma wynieść
w Polsce 15%. Jak osiągnąć taki wynik? Która technologia okaże się najbardziej dochodowa?
Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas 5-tych Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland. Odwiedzający poznają innowacyjne domowe systemy zarządzania energią, a specjaliści branży spotkają się na licznych konferencjach.

Targi RENEXPO? Poland to doskonała okazja, aby poznać najnowocześniejsze rozwiązania w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). Osoby planujące montaż mikroinstalacji w swoim domu czy firmie będą mogły odwiedzić stoiska ponad 100 wystawców, z których najliczniej reprezentowany będzie sektor fotowoltaiki, pomp ciepła i energetyki wodnej.

Według najnowszych badań opinii zrealizowanych przez TNS Polska na początku 2015 r.,
co trzeci Polak zainteresowany jest wykorzystaniem w swoim gospodarstwie domowym energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo ok. 14 proc. deklaruje zainteresowanie inwestycją w mikroinstalację OZE w ciągu najbliższych 2 lat. Urządzenia energetyki odnawialnej, w które najchętniej zainwestowaliby Polacy to kolektory słoneczne (40 proc.).
Natomiast już co szósty respondent zainwestowałby w małe elektrownie wiatrowe, pompy ciepła i panele fotowoltaiczne (PV).

Trend montowania w domach i przedsiębiorstwach mikroinstalacji to niezwykle pozytywne zjawisko. Po pierwsze takie rozwiązania sprzyjają zachowaniu środowiska naturalnego, gdyż korzystamy
z zasobów odnawialnych, nie ingerując w naturę. Po drugie, w związku z rosnącymi kosztami wydobycia węgla, realne wydatki na utrzymanie instalacji zielonej energii wraz z kredytem może okazać się nawet niższe niż ceny dostaw z elektrociepłowni ? mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO Poland.


Montażem mikroinstalacji zainteresowane są również gminy. Specjalnie dla lokalnych przedstawicieli, podczas targów RENEXPO Poland odbędzie się V edycja Dnia Samorządowca. Spotkanie będzie pretekstem do rozmów na temat rozwoju i minimalizacji barier dla rozwoju instalacji wykorzystujących lokalne rynki odnawialnych źródeł energii.

Na odwiedzających targi RENEXPO czeka porządna dawka wiedzy i moc atrakcji.
Dowiedzą się m.in. ile w praktyce kosztują inwestycje w OZE oraz na jakie współczesne rozwiązania warto szczególnie zwrócić uwagę. Doradzać będą im przedstawiciele firm będące liderami w swoich dziedzinach. Eksperci przybliżą tematykę technologii w zakresie wykorzystania instalacji słonecznych, wiatrowych, wodnych i pomp ciepła. Spotkać będzie można również firmy
specjalizujące się w realizacji elektrowni na biogaz i biomasę.

Od początku istnienia RENEXPO jest uznaną platformą wymiany idei i doświadczeń w zakresie odnawialnych źródeł energii. Wydarzenia towarzyszące targom dedykowane są specjalistom branży. Konferencje i spotkania realizowane są na najwyższym poziomie merytorycznym, z udziałem międzynarodowych ekspertów. Najważniejsze spotkania w tym roku to: V Konferencja Fotowoltaiki w Polsce, której przewodniczyć będzie autorytet branży dr Stanisław Pietruszko oraz IV Kongres Polski Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Profesjonaliści dyskutować będą również podczas IV Forum Biogazu, IV Konferencji nt. Biopaliw czy II Konferencji Społecznych Aspektów OZE.

Targi RENEXPO Poland oraz powiązane z nimi konferencje odbywają się z niegasnącym sukcesem
od 2011 r. Liczbę uczestników i wystawców, którzy do tej pory wzięli udział w wydarzeniu należy liczyć w tysiącach. W tym roku w dniach 22-24 września na 5-tych Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland obecnych będzie w Centrum Expo XXI w Warszawie ponad 100 wystawców i 1000 uczestników sesji merytorycznych. Spodziewane jest, że tegoroczne wydarzenie odwiedzi 4000 osób, z czego 5 proc. to uczestnicy zza granicy.

Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.Źródło: Renexpo
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl