Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

APS Energia buduje nowe centrum produkcyjno-inżynieryjne aby rozwijać się szybciej

16 wrzesień 2015.


Po 20 latach od utworzenia największa polska innowacyjna firma produkująca systemy zasilania awaryjnego buduje nowe centrum inżynieryjno-produkcyjne. Celem tej inwestycji jest sprostanie liczbie zamówień od klientów z całego świata. W nowym obiekcie APS Energia będzie projektować i produkować systemy m.in. dla firm wydobywających ropę i gaz oraz elektrowni tradycyjnych i atomowych.

Nowe centrum powstaje w Stanisławowie I pod Warszawą (koło Nieporętu). APS Energia na jego utworzenie wyda ok. 18 mln zł (w tej kwocie znajduje się 3,5 mln zł wydanych na zakup działki).


Niemal 7,8 mln zł na obiekt spółka pozyskała od inwestorów giełdowych. Centrum, które powstaje zgodnie z najnowszymi trendami w naszej branży, będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie. Rozwiniemy w nim nie tylko dział produkcyjny, ale przede wszystkim dział badań i rozwoju (R&D). Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć naszą obecność na rynkach zagranicznych ? mówi Piotr Szewczyk, Prezes APS Energia. Spółka przeprowadzi się do Stanisławowa I na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 roku.


Zgodnie ze strategią do 2020 roku APS Energia chce realizować działania w obszarze R&D głównie własnymi siłami, na bazie kompetencji swoich inżynierów i własnych doświadczeń, a także opierając je na współpracy z jednostkami badawczymi i uczelniami.  Efektem prac działu R&D są własne, nowatorskie rozwiązania, dostosowane do specyficznych potrzeb klientów. Jako przykład w tym obszarze można wymienić np. specjalistyczne systemy zasilania dla statków i okrętów marynarki wojennej przetwarzające napięcie o częstotliwości 50Hz na częstotliwość 60Hz (system te stosują np. polskie okręty wojenne operujące w ramach sił NATO). Innymi przykładami własnych opracowań R&D są filtry hybrydowe dla sektora wydobycia ropy naftowej, dzięki którym istotnie spadła awaryjność pomp tłoczących ropę naftową, czy też własne, nowatorskie rozwiązania
w grupie systemów zasilania przeznaczonych dla rynku trakcji jezdnej (lokomotywy i wagony). Aktualnie APS Energia prowadzi kolejne prace R&D, których efektem będą specjalistyczne urządzenia zasilania gwarantowanego dla m.in. platform wiertniczych czy sektora wydobycia gazu łupkowego.


- 20 lat temu naszą spółkę utworzyła grupa trzech doktorantów i ich profesor Antoni Dmowski, którzy mieli wiedzę techniczną, ale nie mieli pojęcia o biznesie. Dziś jesteśmy firmą globalną, zatrudniającą 335 osób, stawiającą na innowacje. Ten trend chcemy potrzymać i udowadniać, że polska myśl techniczna jest atrakcyjna dla największych odbiorców na świecie - mówi Prezes Szewczyk. 


Najważniejsze rynki zbytu dla Grupy APS Energia to Polska oraz kraje byłego ZSRR ze względu na gigantyczne nakłady inwestycyjne na wydobycie, przetwórstwo i przesył nafty i gazu oraz modernizację energetyki. Klientami firmy są m.in. NATO, PKN Orlen, PGE, EDF Kogeneracja, Nord Stream, South Stream, rafineria Możejki, operatorzy pól gazowych na Syberii i ropociągu Kazachstan-Rosja, rosyjskie elektrownie atomowe i pakistańskie elektrownie tradycyjne, spalarnia śmieci w Czechach, kolej oraz spółki odpowiadające za utrzymanie w ruchu rurociągi gazowe
i naftowe na Bliskim Wschodzie. Źródło: Grupa APS Energia
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl