Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Bardzo udane tegoroczne międzynarodowe targi energetyczne ENERGETAB 2015

24 wrzesień 2015.

Na zakończonych 17 września 2015 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2015 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 736 wystawców z 17 krajów Europy i Azji. Chociaż liczba wystawców była prawie taka sama jak w roku ubiegłym, to powierzchnia zajmowana przez ekspozycję targową wzrosła o ok. 5% osiągając prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni. 


Wśród uczestniczących w targach specjalistów często można było usłyszeć opinie, że ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej, które wystąpiły czasie sierpniowych upałów spowodują, (być może), iż politycy z większą uwagą podejmą się poprawienia uwarunkowań prawnych i ekonomicznych dla usprawnienia realizacji inwestycji w energetyce.
Energetyka w ostatnich latach istotnie zwiększyła nakłady na inwestycje lub modernizacje w sektorze wytwarzania energii zaś w sektorze przesyłania i dystrybucji energii łączne nakłady będą w najbliższych latach sięgać 7 mld zł średnio rocznie.
I dlatego na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach wystawcy starali się pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.  Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable i przewody, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, systemy automatyki, przesyłania i obróbki informacji, urządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy, słupy linii nN, SN a nawet 110 kV, źródła światła wykorzystujące technologię LED oraz coraz sprawniejsze i gustowne oprawy, cała gama specjalistycznych pojazdów, podnośników i narzędzi oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.  Praktycznie, prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania - niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Coraz większa była też ilość urządzeń i systemów wspomagających produkcję energii z OZE, prezentowano także czynne instalacje fotowoltaiczne.
Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz ponad 20 prezentacji firmowych a także wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.
Wysokim poziomem merytorycznym odznaczały się Warsztaty zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na których zostały przedstawione doświadczenia z budowy linii kablowych WN, pomiarów obciążeń i temperatur linii napowietrznych a także zagadnienia związane z automatyzacją sieci.


Tradycyjnie - w popołudniowej porze pierwszego dnia przewodniczący komisji konkursowej  prof. dr hab. inż. Jacek Wańkowicz, zapoznał licznie zgromadzonych w sali konferencyjnej hotelu Dębowiec z werdyktem komisji. Spośród 57 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu ?a wyróżniający się produkt prezentowany na targach, komisja konkursowa Pucharem Ministra Gospodarki wyróżniła Kompozytowy izolator osłonowy typ 442/200/1700 zgłoszony przez Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. Natomiast Puchar PTPiREE zdobył podnośnik izolowany do prac pod napięciem w sieciach SN Altec A50-OC zgłoszony przez ARCON POLSKA Sp. z o.o. Przyznaną po raz pierwszy statuetkę Energia Prezydenta Miasta Bielsko-Biała otrzymała Elektrobudowa SA za rozdzielnicę SN w izolacji gazowej typu OPTIMA-24. Złoty Medal PSE SA za rejestrator zakłóceń i pomiarów synchronicznych RZ-40-PMU trafił do ENERGOTESTu zaś Złoty Lew im. Kazimierza Szpotańskiego powędrował do ZPrAE w Świętochłowicach za rejestrator RZS-9.


Uroczystość ogłoszenia wyróżnień w Konkursie targowym organizator - ZIAD Bielsko-Biała wykorzystał dla złożenia gratulacji wystawcom obchodzącym swoje jubileusze, jak na przykład PTPiREE (za 20 lat owocnej współpracy), Schneider Electric (na 70-lecie REFA), Computers - Control (25-lecie) APS Energia (20-lecie)


Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Strategicznego Partnera targów - TAURON Dystrybucji S.A., na którym prezentowane były nowoczesne technologie stosowane w spółce, jak e-BUS, AMIplus Wrocław oraz Dyspozycja Wysokich Napięć. Można było też wylosować przejażdżkę elektrycznym skuterem. Mówiąc o elektrycznych pojazdach warto wspomnieć o dużym zainteresowaniu jakim cieszyły się hybrydowe samochody bmw eksponowane na stacji ładowania pojazdów obok pawilonu Schneider Electric Energy Polska.
Dziękując wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w bardzo udanych tegorocznych targach ich organizator targów - ZIAD Bielsko-Biała zaprasza wystawców jak i zwiedzających do udziału w kolejnej edycji ENERGETAB w dniach od 13-15 września 2016 r.
RM.

Więcej informacji o targach ENERGETAB 2015, w tym pełny wykaz produktów i firm wyróżnionych przez komisję konkursową oraz galeria zdjęć, są dostępne na stronie www.energetab.pl.Źródło: www.energetab.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl