Dziś jest czwartek, 16 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Bardzo udane tegoroczne międzynarodowe targi energetyczne ENERGETAB 2015

24 wrzesień 2015.

Na zakończonych 17 września 2015 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2015 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 736 wystawców z 17 krajów Europy i Azji. Chociaż liczba wystawców była prawie taka sama jak w roku ubiegłym, to powierzchnia zajmowana przez ekspozycję targową wzrosła o ok. 5% osiągając prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni. 


Wśród uczestniczących w targach specjalistów często można było usłyszeć opinie, że ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej, które wystąpiły czasie sierpniowych upałów spowodują, (być może), iż politycy z większą uwagą podejmą się poprawienia uwarunkowań prawnych i ekonomicznych dla usprawnienia realizacji inwestycji w energetyce.
Energetyka w ostatnich latach istotnie zwiększyła nakłady na inwestycje lub modernizacje w sektorze wytwarzania energii zaś w sektorze przesyłania i dystrybucji energii łączne nakłady będą w najbliższych latach sięgać 7 mld zł średnio rocznie.
I dlatego na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach wystawcy starali się pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.  Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable i przewody, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, systemy automatyki, przesyłania i obróbki informacji, urządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy, słupy linii nN, SN a nawet 110 kV, źródła światła wykorzystujące technologię LED oraz coraz sprawniejsze i gustowne oprawy, cała gama specjalistycznych pojazdów, podnośników i narzędzi oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.  Praktycznie, prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania - niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Coraz większa była też ilość urządzeń i systemów wspomagających produkcję energii z OZE, prezentowano także czynne instalacje fotowoltaiczne.
Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz ponad 20 prezentacji firmowych a także wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.
Wysokim poziomem merytorycznym odznaczały się Warsztaty zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na których zostały przedstawione doświadczenia z budowy linii kablowych WN, pomiarów obciążeń i temperatur linii napowietrznych a także zagadnienia związane z automatyzacją sieci.


Tradycyjnie - w popołudniowej porze pierwszego dnia przewodniczący komisji konkursowej  prof. dr hab. inż. Jacek Wańkowicz, zapoznał licznie zgromadzonych w sali konferencyjnej hotelu Dębowiec z werdyktem komisji. Spośród 57 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu ?a wyróżniający się produkt prezentowany na targach, komisja konkursowa Pucharem Ministra Gospodarki wyróżniła Kompozytowy izolator osłonowy typ 442/200/1700 zgłoszony przez Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. Natomiast Puchar PTPiREE zdobył podnośnik izolowany do prac pod napięciem w sieciach SN Altec A50-OC zgłoszony przez ARCON POLSKA Sp. z o.o. Przyznaną po raz pierwszy statuetkę Energia Prezydenta Miasta Bielsko-Biała otrzymała Elektrobudowa SA za rozdzielnicę SN w izolacji gazowej typu OPTIMA-24. Złoty Medal PSE SA za rejestrator zakłóceń i pomiarów synchronicznych RZ-40-PMU trafił do ENERGOTESTu zaś Złoty Lew im. Kazimierza Szpotańskiego powędrował do ZPrAE w Świętochłowicach za rejestrator RZS-9.


Uroczystość ogłoszenia wyróżnień w Konkursie targowym organizator - ZIAD Bielsko-Biała wykorzystał dla złożenia gratulacji wystawcom obchodzącym swoje jubileusze, jak na przykład PTPiREE (za 20 lat owocnej współpracy), Schneider Electric (na 70-lecie REFA), Computers - Control (25-lecie) APS Energia (20-lecie)


Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Strategicznego Partnera targów - TAURON Dystrybucji S.A., na którym prezentowane były nowoczesne technologie stosowane w spółce, jak e-BUS, AMIplus Wrocław oraz Dyspozycja Wysokich Napięć. Można było też wylosować przejażdżkę elektrycznym skuterem. Mówiąc o elektrycznych pojazdach warto wspomnieć o dużym zainteresowaniu jakim cieszyły się hybrydowe samochody bmw eksponowane na stacji ładowania pojazdów obok pawilonu Schneider Electric Energy Polska.
Dziękując wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w bardzo udanych tegorocznych targach ich organizator targów - ZIAD Bielsko-Biała zaprasza wystawców jak i zwiedzających do udziału w kolejnej edycji ENERGETAB w dniach od 13-15 września 2016 r.
RM.

Więcej informacji o targach ENERGETAB 2015, w tym pełny wykaz produktów i firm wyróżnionych przez komisję konkursową oraz galeria zdjęć, są dostępne na stronie www.energetab.pl.Źródło: www.energetab.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl