Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Technologia wykorzystywana w silnikach odrzutowych pomoże rozproszyć egipskie ciemności

18 grudzień 2015.

GE wspiera egipski rząd w jego wysiłkach na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej. Firma dostarczy do kraju 34 turbiny gazowe pochodzenia lotniczego. Wśród nich znajdzie się 14 jednostek LM6000 - turbin gazowych pochodzenia lotniczego, których centralnych komponentem jest sprężarka wysokiego ciśnienia pierwotnie opracowana dla CF6, silnika turbowentylatorowego o dużym stopniu przepływowości zasilającego wiele modeli Boeinga 747, w tym Air Force One.


Egipskim elektrowniom już dziś zdarza się pracować przy maksymalnym obciążeniu. W ostatnim czasie mieliśmy okazję doświadczyć tego podczas świętego miesiąca Ramadan, który zakończył się w połowie lipca i przypadł na jeden z najgorętszych okresów w roku - mówi Sofiane Ben Tounes, prezes i dyrektor generalny GE North East Africa -  czasie Ramadanu szczyt zapotrzebowania nie trwa, tak jak zwykle, kilka godzin, lecz przeciąga się do nocy, gdy ludzie nie są już zobowiązani do przestrzegania postu.


Według danych GE, w tym roku do sieci przyłączone zostało już 1,84 GW nowych mocy wytwórczych, a do lata przyszłego roku mają one wzrosnąć do 2,6 GW. Tak szybki przyrost mocy wytwórczych jest częścią umowy zawartej z egipskim rządem w grudniu zeszłego roku. Docelowo, wspomniane 2,6 GW zainstalowanej mocy dostarczać będzie elektryczność do 2,5 miliona egipskich gospodarstw domowych.


Wiele z technologii GE, które już dziś produkują w Egipcie elektryczność, to tak zwane turbiny pochodzenia lotniczego. Mogą być umieszczone na przyczepach i szybko uruchomione praktycznie w dowolnym miejscu na świecie. Turbiny zostały zbudowane w oparciu o technologie wykorzystywane w silnikach odrzutowych GE i osiągają pełną moc w zaledwie 10 minut, prawie jak samolot przygotowujący się do startu.


Turbiny gazowe pochodzenia lotniczego doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy istnieje potrzeba zapełnienia luki w dostawach elektryczności zanim duże elektrownie podłączone zostaną do sieci, a także jako rezerwowe źródło energii elektrycznej.
Według szacunków egipskich władz, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, do 2022 r. kraj musi dodawać rocznie średnio 5,2 GW nowych mocy wytwórczych. Po zrealizowaniu tego planu w Egipcie pracować będzie przeszło 130 turbin gazowych o łącznej mocy 11,68 GW. Będą one dostarczać elektryczność do 10,5 miliona gospodarstw domowych. Do tego czasu technologie GE będą wytwarzały 30% elektryczności zużywanej w Egipcie.Źródło: ge.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl