Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Nowy system montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych: Bosch i Fein tworzą razem nowy standard

5 styczeń 2016.

Leinfelden/Schwäbisch Gmünd Bosch i Fein, światowi liderzy w segmencie elektronarzędzi oscylacyjnych, wprowadzają na rynek wspólnie stworzony system montażu osprzętu w tych elektronarzędziach, noszący nazwę Starlock. Współpraca obu firm ma na celu zaoferowanie użytkownikom jednolitego standardu zapewniającego jeszcze wyższą wydajność, szybsze tempo oraz bardziej precyzyjne rezultaty pracy.

Dzięki wyjątkowej koncepcji napędu, narzędzia oscylacyjne są uniwersalne w użyciu i cieszą się ogromną popularnością na świecie: ruch oscylacyjny umożliwia stosowanie osprzętu do cięcia, szlifowania, oczyszczania powierzchni lub polerowania. Jednak narzędzia te są niezawodne i ekonomiczne tylko wtedy, gdy moc silnika jest przenoszona na brzeszczot czy tarczę szlifierską w sposób zapewniający jak najniższe straty. Dlatego system montażu osprzętu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia szybkiego tempa i precyzyjnego rezultatu pracy. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele systemów montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych. Oferta produktów różnych producentów jest nawet zbyt szeroka, co utrudnia dokonanie ich przeglądu, mówi Willi Fellmann, odpowiedzialny w firmie Bosch za projekt.  Dodatkowo użytkownicy korzystający z adapterów przy montażu osprzętu muszą pogodzić się z obniżeniem wydajności narzędzi. Rozwiązaniem tego problemu jest nowy system montażu o nazwie Starlock: wprowadzając ten produkt Bosch i Fein ustalają wspólny standard montażu i gwarantują maksymalne przeniesienie mocy dodaje Fellmann, opisując motywy przyświecające współpracy z firmą Fein.

Opatentowany system montażu Starlock jest kompatybilny z elektronarzędziami oscylacyjnymi marek Bosch i Fein, a także z narzędziami innych producentów, którzy wykorzystują 12-punktowy systemu montażu. Oznacza to, że taki osprzęt pasuje do większości narzędzi na rynku. Osprzęt Starlock, oferujący trójwymiarową geometrię, osiąga jeszcze wyższy poziom wydajności niż poprzednie systemy mówi Rainer Warnicki, manager regionu ds. rozwoju produktów w firmie Fein, opowiadając o udanej współpracy.  Jako wynalazcy elektronarzędzi oscylacyjnych podczas prac nad uchwytem narzędziowym Starlock celowo obraliśmy ścieżkę rozwoju inną od wcześniejszych: wspólny projekt integruje doświadczenia obu marek. Jesteśmy przekonani, że Starlock stanie się standardem na rynku - dodaje.

Od stycznia 2016 osprzęt w systemie Starlock będzie dostarczany zarówno pod marką Bosch, jak i Fein. Bosch i Fein oferują trzy klasy wydajności: Starlock, StarlockPlus i StarlockMax. Dzięki temu podziałowi w narzędziach można zamontować tylko pasujący do nich osprzęt. W ciągu nadchodzących miesięcy firmy Bosch i Fein wprowadzą na rynek także nowe elektronarzędzia z systemem montażu Starlock.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolskaŹródło: www.bosch.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl