Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Świat i OZE potrzebuje magazynów energii

25 styczeń 2016.

Schneider Electric przedstawia EcoBlade, inteligentny, skalowalny i wszechstronny system
magazynowania energii.

Dalszy rozwój energetyki jest uzależniony od nowych technologii w zakresie magazynowania energii. Bazując na dużym doświadczeniu w zakresie zarządzania energią i zasilania systemów o znaczeniu krytycznym, Schneider Electric opracował system EcoBlade, umożliwiający w pełni wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii.

Ograniczenie procesu globalnego ocieplenia wymaga pełnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rezygnacji z eksploatacji paliw kopalnych. To z kolei wiąże się z koniecznością opracowania nowych metod magazynowania energii. Do tej pory sieci elektroenergetyczne nie pozwalały na efektywną integrację nowych źródeł energii, ponieważ elektrownie wiatrowe i słoneczne nie były w stanie w pełni zaspokoić popytu na energię w każdym momencie. Jedynym zabezpieczeniem przed przerwami w dostawach energii na przykład na farmach serwerów była instalacja kosztownych i mało efektywnych systemów zasilania awaryjnego, takich jak generatory napędzane paliwami kopalnymi (zwłaszcza ropą naftową).


Temu wyzwaniu sprostać mogą jedynie efektywne i skalowalne systemy magazynowania energii, zapewniające energię elektryczną wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Schneider Electric, globalny lider w dziedzinie zarządzania energią i bezpiecznych systemów zasilania, opracował EcoBlade skalowalny system magazynowania energii przeznaczony do użytku w gospodarstwach domowych, infrastrukturze IT, przemyśle i sektorze usługowym oraz w sieciach elektroenergetycznych.


EcoBlade to w pełni elastyczny system magazynowania energii oparty na akumulatorach litowo-jonowych. Rozwiązanie składa się z komponentów o rozmiarach 30-calowego ekranu plazmowego i wadze 25 kg, z których każdy wyposażony jest w inteligentny moduł baterii i może pracować również w trybie autonomicznym. W przypadku gospodarstwa domowego z konwerterem podłączonym do paneli słonecznych energia generowana przez system EcoBlade może być wykorzystywana do własnej konsumpcji lub dystrybuowana i sprzedawana do mikro sieci.

 
Poszczególne komponenty mogą być także instalowane w większej liczbie w szafach podłączonych do sieci elektroenergetycznych, centrów danych, budynków, lub zapasowych systemów zasilania, wymagających o wiele większych możliwości magazynowych.
W największej skali komponenty mogą być integrowane w dużych kontenerach, zapewniając efektywność na poziomie wielu magawatogodzin i wspomagając system zarządzania energią w całych sieciach.


W pełni skalowalny system EcoBlade jest szybki we wdrażaniu i łatwy w konserwacji. Każdy moduł EcoBlade jest zintegrowany z ekosystemem rozwiązań elektrotechnicznych Schneider Electric, bazując zwłaszcza na pakiecie oprogramowania Struxureware zapewniającym zintegrowaną obsługę w środowisku chmury. Narzędzia Struxureware gromadzą i przetwarzają dane pogodowe i operacyjne, dbając o utrzymanie optymalnej efektywności energetycznej w całym łańcuchu dostaw już od poziomu generatora (na przykład paneli słonecznych lub turbin wiatrowych) gwarantując zachowanie efektywności kosztowej w procesie magazynowania i konsumpcji energii.


Wdrażanie systemów magazynowania energii w celu rozwoju odnawialnych źródeł energii i mikro sieci jest jednym z 10 punktów na liście celów Schneider Electric, przedstawionych podczas paryskiej konferencji klimatycznej COP21. W przeddzień szczytu Jean-Pascal Tricoire, przewodniczący rady nadzorczej i CEO firmy Schneider Electric mówił: Znajdujemy się w bardzo ekscytującym momencie, w którym nowe technologie umożliwiają nam całkowite przedefiniowanie naszej gospodarki energetycznej i uczynienie jej bardziej zrównoważoną i efektywną.


Rozwiązanie EcoBlade trafi na rynek w 2016 roku. Planowana cena EcoBlade wyniesie mniej niż 500 USD za kilowatogodzinę. Więcej informacji o systemie można znaleźć na stronie:O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl