Dziś jest czwartek, 16 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Świat i OZE potrzebuje magazynów energii

25 styczeń 2016.

Schneider Electric przedstawia EcoBlade, inteligentny, skalowalny i wszechstronny system
magazynowania energii.

Dalszy rozwój energetyki jest uzależniony od nowych technologii w zakresie magazynowania energii. Bazując na dużym doświadczeniu w zakresie zarządzania energią i zasilania systemów o znaczeniu krytycznym, Schneider Electric opracował system EcoBlade, umożliwiający w pełni wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii.

Ograniczenie procesu globalnego ocieplenia wymaga pełnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rezygnacji z eksploatacji paliw kopalnych. To z kolei wiąże się z koniecznością opracowania nowych metod magazynowania energii. Do tej pory sieci elektroenergetyczne nie pozwalały na efektywną integrację nowych źródeł energii, ponieważ elektrownie wiatrowe i słoneczne nie były w stanie w pełni zaspokoić popytu na energię w każdym momencie. Jedynym zabezpieczeniem przed przerwami w dostawach energii na przykład na farmach serwerów była instalacja kosztownych i mało efektywnych systemów zasilania awaryjnego, takich jak generatory napędzane paliwami kopalnymi (zwłaszcza ropą naftową).


Temu wyzwaniu sprostać mogą jedynie efektywne i skalowalne systemy magazynowania energii, zapewniające energię elektryczną wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Schneider Electric, globalny lider w dziedzinie zarządzania energią i bezpiecznych systemów zasilania, opracował EcoBlade skalowalny system magazynowania energii przeznaczony do użytku w gospodarstwach domowych, infrastrukturze IT, przemyśle i sektorze usługowym oraz w sieciach elektroenergetycznych.


EcoBlade to w pełni elastyczny system magazynowania energii oparty na akumulatorach litowo-jonowych. Rozwiązanie składa się z komponentów o rozmiarach 30-calowego ekranu plazmowego i wadze 25 kg, z których każdy wyposażony jest w inteligentny moduł baterii i może pracować również w trybie autonomicznym. W przypadku gospodarstwa domowego z konwerterem podłączonym do paneli słonecznych energia generowana przez system EcoBlade może być wykorzystywana do własnej konsumpcji lub dystrybuowana i sprzedawana do mikro sieci.

 
Poszczególne komponenty mogą być także instalowane w większej liczbie w szafach podłączonych do sieci elektroenergetycznych, centrów danych, budynków, lub zapasowych systemów zasilania, wymagających o wiele większych możliwości magazynowych.
W największej skali komponenty mogą być integrowane w dużych kontenerach, zapewniając efektywność na poziomie wielu magawatogodzin i wspomagając system zarządzania energią w całych sieciach.


W pełni skalowalny system EcoBlade jest szybki we wdrażaniu i łatwy w konserwacji. Każdy moduł EcoBlade jest zintegrowany z ekosystemem rozwiązań elektrotechnicznych Schneider Electric, bazując zwłaszcza na pakiecie oprogramowania Struxureware zapewniającym zintegrowaną obsługę w środowisku chmury. Narzędzia Struxureware gromadzą i przetwarzają dane pogodowe i operacyjne, dbając o utrzymanie optymalnej efektywności energetycznej w całym łańcuchu dostaw już od poziomu generatora (na przykład paneli słonecznych lub turbin wiatrowych) gwarantując zachowanie efektywności kosztowej w procesie magazynowania i konsumpcji energii.


Wdrażanie systemów magazynowania energii w celu rozwoju odnawialnych źródeł energii i mikro sieci jest jednym z 10 punktów na liście celów Schneider Electric, przedstawionych podczas paryskiej konferencji klimatycznej COP21. W przeddzień szczytu Jean-Pascal Tricoire, przewodniczący rady nadzorczej i CEO firmy Schneider Electric mówił: Znajdujemy się w bardzo ekscytującym momencie, w którym nowe technologie umożliwiają nam całkowite przedefiniowanie naszej gospodarki energetycznej i uczynienie jej bardziej zrównoważoną i efektywną.


Rozwiązanie EcoBlade trafi na rynek w 2016 roku. Planowana cena EcoBlade wyniesie mniej niż 500 USD za kilowatogodzinę. Więcej informacji o systemie można znaleźć na stronie:O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl