Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

COPA-DATA otrzymuje certyfikat IEC 61850 Edycja 2

29 styczeń 2016.

Oprogramowanie do automatyki zenon firmy COPA-DATA otrzymało certyfikat potwierdzający, że spełnia ono normę międzynarodowych systemów energetycznych IEC 61850 Edycja 2. Przyznanie tego certyfikatu oznacza, że programowanie zenon jest zgodne z najnowszymi uzupełnieniami normy. Certyfikat został wydany przez TÜV SÜD Product Service GmbH.

Normy i protokoły komunikacyjne są w sektorze energetycznym regularnie aktualizowane. Międzynarodowa norma IEC 61850 określa pomiędzy innymi zasady komunikacji między różnymi komponentami zautomatyzowanych elektrowni i transformatorów. Komputer testowy wykorzystywany w Edycji 2 sprawdza nowe funkcje i uzupełnienia normy. Z reguły jest to serwer dostarczający dane i zgodny z normą IEC 61850. Oprogramowanie zenon działa jednak jak klient i jako jedno z pierwszych na świecie oprogramowań pozytywnie przeszedł testy nowej Edycji.

W Edycji 2 normy IEC 61850, poza uzupełnieniami modelu obiektu, w sposób szczególny udoskonalone zostały ograniczenia funkcjonalne dozwolone w spontanicznej komunikacji. W efekcie norma oferuje większą elastyczność w projektowaniu wydajnej komunikacji sieciowej. Najistotniejsze udoskonalenie dotyczy śledzenia połączeń, co umożliwia nie tylko sprawdzanie obecnego stanu urządzenia, lecz również uzyskiwanie szczegółowych informacji na temat ukończonych działań.

Albi Kospiri, Inżynier Protokołu Komunikacyjnego z TÜV SÜD Product Service GmbH w Monachium, wyjaśnia: ?Firma COPA-DATA zgłosiła się do naszych laboratoriów z jasno określonymi pomysłami. Wdrożenie Edycji 2 normy IEC 61850 prowadzone było przez wykwalifikowane osoby posiadające praktyczne doświadczenie w zakresie normy. W procesie testowania nie wyniknęły żadne istotne problemy. Badaną aplikacją była złożona aplikacja SCADA, która doskonale umożliwiła nam przeprowadzenie wszelkich niezbędnych testów wymaganych przez procedurę?.

Jürgen Resch, Manager Przemysłu Energetycznego w COPA-DATA, dodaje: ?Na rynku energetycznym wzrasta popyt na kompleksowe certyfikaty ? nie tylko w zakresie osprzętu, ale również oprogramowania. Przewiduje się, że certyfikat może w przyszłości stać się punktem odniesienia w międzynarodowych przetargach. Nowy certyfikat TÜV SÜD to kolejny ważny komponent naszej międzynarodowej konkurencyjności?.

Informacje o COPA-DATA

COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji oraz zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania bieżącego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. 100000 tysięcy systemów zainstalowanych w 50 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym.& Infrastructure, Automotive and Pharmaceutical sectors with new scope for efficient automation.

Informacje o oprogramowaniu zenon

zenon to rodzina zróżnicowanych produktów firmy COPA-DATA, wprowadzająca ergonomiczne rozwiązania procesowe w wielu branżach, począwszy od czujników do ERP. W jej skład wchodzą: zenon Analyzer, zenon Supervisor, zenon Operator i zenon Logic. zenon Analyzer to rozwiązanie pozwalające na tworzenie zindywidualizowanych raportów (np. dotyczące zużycia, przestojów, KPI) na podstawie danych z IT i automatyki. zenon Supervisor, niezależny system SCADA, umożliwia wszechstronne monitorowanie procesów i kontrolowanie systemów redundantnych, także w złożonych sieciach i poprzez zdalny dostęp. zenon Operator, jako system HMI, gwarantuje bezpieczną kontrolę maszyn oraz zapewnia prostą i intuicyjną obsługę, w tym Multi-Touch. zenon Logic, który jest zintegrowanym systemem PLC opartym na IEC 61131-3, umożliwia optymalną kontrolę procesów i logiczne przetwarzanie. Rodzina produktów zenon, jako niezależny od platformy portfel rozwiązań procesowych, bezproblemowo integruje się z istniejącą technologią automatyczną i środowiskami IT oraz oferuje oprogramowania set-up wizards i wzory umożliwiające łatwą konfigurację i prostą migrację z innych systemów. Charakterystyczną cechą rodziny produktów zenon jest zasada ?parametryzacja zamiast programowania?.

 

O TÜV SÜD

TÜV SÜD to najwyższej klasy dostawca rozwiązań z zakresu jakości, bezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju specjalizujący się w testowaniu, kontroli, audycie, certyfikacji, szkoleniach i usługach związanych z przekazywaniem wiedzy. Od 1866 roku firma pozostaje w pełni zaangażowana w swoją podstawową działalność, jaką jest ochrona osób, mienia i środowiska przed zagrożeniami związanymi z rozwojem technologii. Siedziba główna firmy mieści się w Monachium w Niemczech. Jej przedstawicielstwa są z kolei zlokalizowane w ponad 800 miejscach na całym świecie. TÜV SÜD działa globalnie dzięki zespołowi złożonemu z ponad 22000 wybitnych specjalistów z różnych dziedzin. Połączenie obiektywnej wiedzy i bezcennych spostrzeżeń sprawia, że firma jest źródłem wymiernej wartości dla przedsiębiorstw, konsumentów i środowiska. Celem TÜV SÜD jest wspieranie klientów na całym świecie dzięki ofercie obejmującej kompleksowy pakiet usług zwiększających wydajność, ograniczających koszty oraz ułatwiających zarządzanie ryzykiem. Więcej informacji na stronie www.tuv-sud.com.Źródło: copadata.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl