Dziś jest niedziela, 19 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8053 +0.22% 1EUR 4.2344 -0.01% 1GBP 4.9682 +0.24%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
23 styczeń 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 75 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ABB wygrywa kontrakt o wartości 140 mln USD i zwiększa ilość odnawianych źródeł energii w europejskiej sieci energetycznej

29 marzec 2016.

 

Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa energetycznego

HVDC Light -widok hali z półprzewodnikami ABB otrzymała warte około 140 mln USD zlecenie na projekt, dostawę i instalację stacji przekształtnikowej HVDC, w Bentwisch w północnych Niemczech. Zamawiającym jest duński operator systemu przesyłowego Energinet.dk i niemiecki 50Hertz Transmission. Stacja przekształtnikowa HVDC Light typu back-to-back, pierwsza tego rodzaju w Europie, pozwoli na połączenie asynchronicznych sieci energetycznych AC Danii i Niemiec.

Dostawa systemu HVDC to kluczowy technologiczny wkład ABB w projekt połączenia energetycznego Kriegers Flak, który stanowić będzie pierwsze na świecie, morskie połączenie energetyczne wykorzystujące połączenia krajowe: przyszłej duńskiej farmy wiatrowej Kriegers Flak i niemieckich, uruchomionych farm morskich Baltic 1 i 2. Wcześniej, w roku 2015, ABB wygrała również kontrakt o wartości 100 mln USD na dostawę systemu kabli podmorskich AC, stanowiącego połączenie energetyczne dla duńskiej farmy Kriegers Flak.

Nowe połączenie o przepustowości 400 MW będzie w stanie zapewnić zasilanie dla ponad 400 000 gospodarstw domowych. Budowa tej infrastruktury o krytycznym znaczeniu jest współfinansowana przez Unię Europejską i stanowi istotny krok w kierunku osiągnięcia europejskich celów w zakresie odnawialnych źródeł energii. Poza umożliwieniem włączenia do sieci większej ilości odnawialnych źródeł, nowe połączenie zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i stworzy dodatkowe możliwości obrotu energią.

- ABB ma nieporównywalne referencje w budowie połączeń energetycznych HVDC i odgrywa kluczową rolę w realizacji wizji europejskiej sieci energetycznej ? powiedział Claudio Facchin, dyrektor Globalnej Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. Włączanie do sieci odnawialnych źródeł energii i rozwój połączeń to kluczowe elementy strategii ABB Next Level, odpowiadającej na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną przy minimalnym, negatywnym wpływie na środowisko naturalne.

ABB dostarczy kompletną stację HVDC, w tym transformatory, zawory, systemy chłodzenia, sterowania i ochrony oraz inne urządzenia stacyjne. HVDC Light gwarantuje wyrafinowane funkcjonalności sieci, takie jak rozruch beznapięciowy przy odzyskiwaniu zasilania i wyjątkowe sterowanie zasilaniem pozwalające na regulację systemu w zależności od zmian prędkości wiatru.

ABB powierzono realizację w sumie ponad 110 projektów HVDC, od momentu wprowadzenia przez firmę tej technologii na rynek, co miało miejsce ponad 60 lat temu. To w sumie daje całkowitą zainstalowaną moc o wartości ponad 120 000 MW i infrastrukturę dostarczoną do około połowy krajów świata. Dalszy rozwój technologii HVDC, zaowocował w latach 90-tych rozwiązaniem przekształtnika współpracującego ze źródłem napięciowym (VSC) To rozwiązanie o nazwie HVDC Light, jest kolejną pionierską propozycją ABB. Firma zrealizowała 18 z 24 projektów VSC HVDC na świecie.Źródło: ABB (www.abb.com)
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl