Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ABB wygrywa kontrakt o wartości 140 mln USD i zwiększa ilość odnawianych źródeł energii w europejskiej sieci energetycznej

29 marzec 2016.

 

Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa energetycznego

HVDC Light -widok hali z półprzewodnikami ABB otrzymała warte około 140 mln USD zlecenie na projekt, dostawę i instalację stacji przekształtnikowej HVDC, w Bentwisch w północnych Niemczech. Zamawiającym jest duński operator systemu przesyłowego Energinet.dk i niemiecki 50Hertz Transmission. Stacja przekształtnikowa HVDC Light typu back-to-back, pierwsza tego rodzaju w Europie, pozwoli na połączenie asynchronicznych sieci energetycznych AC Danii i Niemiec.

Dostawa systemu HVDC to kluczowy technologiczny wkład ABB w projekt połączenia energetycznego Kriegers Flak, który stanowić będzie pierwsze na świecie, morskie połączenie energetyczne wykorzystujące połączenia krajowe: przyszłej duńskiej farmy wiatrowej Kriegers Flak i niemieckich, uruchomionych farm morskich Baltic 1 i 2. Wcześniej, w roku 2015, ABB wygrała również kontrakt o wartości 100 mln USD na dostawę systemu kabli podmorskich AC, stanowiącego połączenie energetyczne dla duńskiej farmy Kriegers Flak.

Nowe połączenie o przepustowości 400 MW będzie w stanie zapewnić zasilanie dla ponad 400 000 gospodarstw domowych. Budowa tej infrastruktury o krytycznym znaczeniu jest współfinansowana przez Unię Europejską i stanowi istotny krok w kierunku osiągnięcia europejskich celów w zakresie odnawialnych źródeł energii. Poza umożliwieniem włączenia do sieci większej ilości odnawialnych źródeł, nowe połączenie zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i stworzy dodatkowe możliwości obrotu energią.

- ABB ma nieporównywalne referencje w budowie połączeń energetycznych HVDC i odgrywa kluczową rolę w realizacji wizji europejskiej sieci energetycznej ? powiedział Claudio Facchin, dyrektor Globalnej Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. Włączanie do sieci odnawialnych źródeł energii i rozwój połączeń to kluczowe elementy strategii ABB Next Level, odpowiadającej na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną przy minimalnym, negatywnym wpływie na środowisko naturalne.

ABB dostarczy kompletną stację HVDC, w tym transformatory, zawory, systemy chłodzenia, sterowania i ochrony oraz inne urządzenia stacyjne. HVDC Light gwarantuje wyrafinowane funkcjonalności sieci, takie jak rozruch beznapięciowy przy odzyskiwaniu zasilania i wyjątkowe sterowanie zasilaniem pozwalające na regulację systemu w zależności od zmian prędkości wiatru.

ABB powierzono realizację w sumie ponad 110 projektów HVDC, od momentu wprowadzenia przez firmę tej technologii na rynek, co miało miejsce ponad 60 lat temu. To w sumie daje całkowitą zainstalowaną moc o wartości ponad 120 000 MW i infrastrukturę dostarczoną do około połowy krajów świata. Dalszy rozwój technologii HVDC, zaowocował w latach 90-tych rozwiązaniem przekształtnika współpracującego ze źródłem napięciowym (VSC) To rozwiązanie o nazwie HVDC Light, jest kolejną pionierską propozycją ABB. Firma zrealizowała 18 z 24 projektów VSC HVDC na świecie.Źródło: ABB (www.abb.com)
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl