Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

GE dynamicznie rozwija się na rynku usług serwisowych dla urządzeń energetycznych innych producentów

6 maj 2016.

GE Power Services wyremontuje turbinę parową w papierni Mondi Świecie S.A. Jednocześnie kończy się szeroko zakrojona modernizacja kotłów w dwóch elektrowniach węglowych, których operatorami są czeskie spółki ČEZ, a. s. i Energotrans. To kolejne z szeregu zamówień świadczących o zwiększonych możliwościach GE w obszarze usług serwisowych dla urządzeń energetycznych pochodzących od innych producentów, jakie firma uzyskała po przejęciu Alstom Power w listopadzie 2015 roku.


Pozyskane kontrakty dowodzą, że GE jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla operatorów na całym świecie, bez względu na to, czy turbiny i inne komponenty zostały dostarczone przez GE, Alstom, czy innego producenta oryginalnego wyposażenia - powiedział Paul McElhinney, prezes i dyrektor generalny GE Power Services - celem GE jest wspieranie operatorów, którzy chcą zwiększać wydajność urządzeń wytwarzających energię elektryczną. Mając technologię i wiedzę na temat wszystkich dużych elektrowni i licznych producentów, Power Services oferuje rozwiązania, które zapewniają jeszcze lepszą wydajność.
Remont przemysłowej turbiny parowej Siemensa w papierni Mondi Świecie S.A.


GE Power Services przeprowadzi w papierni Mondi Świecie S.A remont przemysłowej turbiny parowej Siemens o mocy 48 MW, dostarczonej przez PBS Brno. Remont pozwoli wydłużyć czas eksploatacji jednostki. Oferta GE została wybrana z uwagi na techniczne rozwiązania, korzystną cenę oraz krótki czas realizacji - powiedział Tomasz Katewicz, Production Director Mondi Świecie S.A.
W ramach projektu GE przeprowadzi remont turbiny parowej Siemensa należącej do Turbozespołu Nr 2, jednego z czterech funkcjonujących w elektrowni. Firma przeprowadzi remont fabryczny wirnika dostarczając nowe łopatki turbiny parowej, a także wykona remont fabryczny wirnika generatora. Dodatkowo zespół techników GE dokona na miejscu remontu układu sterowniczego generatora turbiny i urządzeń pomocniczych. Mondi Świecie S.A. należy do Grupy Mondi, międzynarodowej grupy branży opakowaniowej i papierniczej, zatrudniającej około 25 000 osób w zakładach produkcyjnych w 30 krajach.


Modernizacja kotłów elektrowni węglowych Počerady i Mělník w Czechach GE w ostatnim czasie ukończyło szeroko zakrojoną modernizację kotłów w elektrowni węglowej Elektrárna Počerady, a. s., należącej do Grupy ČEZ, oraz w elektrowni węglowej Mělník I, należącej do Energotrans a.s., spółki operatorskiej i inżynieryjnej należącej do ČEZ. Modernizacja pozwoliła ograniczyć poziom emisji tlenku azotu (NOx) o 60%, dzięki czemu energia elektryczna i ciepło dla gospodarstw domowych i przemysłu wytwarzane są dziś w zgodzie z unijnymi standardami emisyjnymi.


Dzięki pracom modernizacyjnym przeprowadzonym w elektrowni Mělník I, takie miasta jak Praga, Neratovice i Mělník będą mogły w nadchodzących latach cieszyć się niezawodnymi dostawami ciepła wytwarzanego zgodnie z normami środowiskowymi - powiedział Miroslav Krpec, dyrektor generalny Energotrans. ?W trakcie 2015 roku stopniowo wprowadzaliśmy zmodernizowane urządzenia do eksploatacji, dzięki czemu mieszkańcy Pragi i środkowych Czech szybko odczuli poprawę jakości powietrza dodał Miroslav Krpec.
Tlenki azotu są produktami ubocznymi procesów spalania. Kontrola emisji NOx ma zasadnicze znaczenie dla operatorów, gdyż same w sobie należą one nie tylko do głównych zanieczyszczeń powietrza, ale są także przyczyną kwaśnych deszczy oraz reagują w atmosferze tworząc ozon, będący głównym składnikiem smogu. Problem utrzymywania się ozonu w atmosferze wciąż pozostaje nierozwiązany, w wielu miejscach na świecie ludzie oddychają powietrzem znacznie przekraczającym przewidziane w tym zakresie normy.


Projekt obejmował modernizację czterech kotłów o mocy 200 MW opalanych pyłem węglowym, wykonanych przez czeską grupę inżynierską Vitkovice dla elektrowni Počerady znajdującej się w północno-zachodnich Czechach, a także sześciu kotłów opalanych pyłem węglowym produkujących 1089 MW, również dostarczonych przez Vitkovice i pracujących w elektrowni Mělník I.


Aby zapewnić prawidłowy rozruch urządzeń w elektrowni Počerady przez sześć dni stopniowo zwiększaliśmy moc każdego kotła od 130 do 190 MW. Każdy kocioł przeszedł wymagające próby wytrzymałościowe i jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z parametrów eksploatacyjnych nowych urządzeń, jak i sprawności realizacji projektu przez zespół GE - powiedział Jiří Kulhánek, dyrektor generalny przedsiębiorstwa Elektrárna Počerady, a. s. należącego do Grupy ČEZ.Źródło: www.gepower.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl