Dziś jest poniedziałek, 13 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

GE dynamicznie rozwija się na rynku usług serwisowych dla urządzeń energetycznych innych producentów

6 maj 2016.

GE Power Services wyremontuje turbinę parową w papierni Mondi Świecie S.A. Jednocześnie kończy się szeroko zakrojona modernizacja kotłów w dwóch elektrowniach węglowych, których operatorami są czeskie spółki ČEZ, a. s. i Energotrans. To kolejne z szeregu zamówień świadczących o zwiększonych możliwościach GE w obszarze usług serwisowych dla urządzeń energetycznych pochodzących od innych producentów, jakie firma uzyskała po przejęciu Alstom Power w listopadzie 2015 roku.


Pozyskane kontrakty dowodzą, że GE jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla operatorów na całym świecie, bez względu na to, czy turbiny i inne komponenty zostały dostarczone przez GE, Alstom, czy innego producenta oryginalnego wyposażenia - powiedział Paul McElhinney, prezes i dyrektor generalny GE Power Services - celem GE jest wspieranie operatorów, którzy chcą zwiększać wydajność urządzeń wytwarzających energię elektryczną. Mając technologię i wiedzę na temat wszystkich dużych elektrowni i licznych producentów, Power Services oferuje rozwiązania, które zapewniają jeszcze lepszą wydajność.
Remont przemysłowej turbiny parowej Siemensa w papierni Mondi Świecie S.A.


GE Power Services przeprowadzi w papierni Mondi Świecie S.A remont przemysłowej turbiny parowej Siemens o mocy 48 MW, dostarczonej przez PBS Brno. Remont pozwoli wydłużyć czas eksploatacji jednostki. Oferta GE została wybrana z uwagi na techniczne rozwiązania, korzystną cenę oraz krótki czas realizacji - powiedział Tomasz Katewicz, Production Director Mondi Świecie S.A.
W ramach projektu GE przeprowadzi remont turbiny parowej Siemensa należącej do Turbozespołu Nr 2, jednego z czterech funkcjonujących w elektrowni. Firma przeprowadzi remont fabryczny wirnika dostarczając nowe łopatki turbiny parowej, a także wykona remont fabryczny wirnika generatora. Dodatkowo zespół techników GE dokona na miejscu remontu układu sterowniczego generatora turbiny i urządzeń pomocniczych. Mondi Świecie S.A. należy do Grupy Mondi, międzynarodowej grupy branży opakowaniowej i papierniczej, zatrudniającej około 25 000 osób w zakładach produkcyjnych w 30 krajach.


Modernizacja kotłów elektrowni węglowych Počerady i Mělník w Czechach GE w ostatnim czasie ukończyło szeroko zakrojoną modernizację kotłów w elektrowni węglowej Elektrárna Počerady, a. s., należącej do Grupy ČEZ, oraz w elektrowni węglowej Mělník I, należącej do Energotrans a.s., spółki operatorskiej i inżynieryjnej należącej do ČEZ. Modernizacja pozwoliła ograniczyć poziom emisji tlenku azotu (NOx) o 60%, dzięki czemu energia elektryczna i ciepło dla gospodarstw domowych i przemysłu wytwarzane są dziś w zgodzie z unijnymi standardami emisyjnymi.


Dzięki pracom modernizacyjnym przeprowadzonym w elektrowni Mělník I, takie miasta jak Praga, Neratovice i Mělník będą mogły w nadchodzących latach cieszyć się niezawodnymi dostawami ciepła wytwarzanego zgodnie z normami środowiskowymi - powiedział Miroslav Krpec, dyrektor generalny Energotrans. ?W trakcie 2015 roku stopniowo wprowadzaliśmy zmodernizowane urządzenia do eksploatacji, dzięki czemu mieszkańcy Pragi i środkowych Czech szybko odczuli poprawę jakości powietrza dodał Miroslav Krpec.
Tlenki azotu są produktami ubocznymi procesów spalania. Kontrola emisji NOx ma zasadnicze znaczenie dla operatorów, gdyż same w sobie należą one nie tylko do głównych zanieczyszczeń powietrza, ale są także przyczyną kwaśnych deszczy oraz reagują w atmosferze tworząc ozon, będący głównym składnikiem smogu. Problem utrzymywania się ozonu w atmosferze wciąż pozostaje nierozwiązany, w wielu miejscach na świecie ludzie oddychają powietrzem znacznie przekraczającym przewidziane w tym zakresie normy.


Projekt obejmował modernizację czterech kotłów o mocy 200 MW opalanych pyłem węglowym, wykonanych przez czeską grupę inżynierską Vitkovice dla elektrowni Počerady znajdującej się w północno-zachodnich Czechach, a także sześciu kotłów opalanych pyłem węglowym produkujących 1089 MW, również dostarczonych przez Vitkovice i pracujących w elektrowni Mělník I.


Aby zapewnić prawidłowy rozruch urządzeń w elektrowni Počerady przez sześć dni stopniowo zwiększaliśmy moc każdego kotła od 130 do 190 MW. Każdy kocioł przeszedł wymagające próby wytrzymałościowe i jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z parametrów eksploatacyjnych nowych urządzeń, jak i sprawności realizacji projektu przez zespół GE - powiedział Jiří Kulhánek, dyrektor generalny przedsiębiorstwa Elektrárna Počerady, a. s. należącego do Grupy ČEZ.Źródło: www.gepower.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl