Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Inwerter ABB powoduje znaczący wzrost wydajności instalacji solarnych

11 lipiec 2016.


ABB rozpoczyna sprzedaż inwertera centralnego, ważnego komponentu każdej instalacji solarnej, który zapewnia
40-procentowy wzrost gęstości mocy


Wyprodukowany przez ABB inwerter (falownik) centralny PVS980 ? ważny komponent instalacji solarnej, który przekształca prąd stały (DC) wytwarzany przez panele słoneczne w prąd zmienny (AC) do wykorzystania w sieci elektroenergetycznej zwiększa ilość energii dostarczanej do pojedynczego inwertera o 40 procent. Taka poprawa parametrów ma ogromny wpływ na opłacalność instalacji solarnych. Dzięki zwiększonej mocy, PVS980 pozwala również operatorom na wykorzystanie 30 procent mniej inwerterów niż do tej pory.


Inwerter dużej mocy PVS980 na napięcie 1500 VDC jest w stanie przetworzyć poprzez jeden inwerter więcej prądu stałego z paneli fotowoltaicznych, zmniejszając całkowitą liczbę falowników potrzebnych na obiekcie. Pozwala to zredukować koszty użytkowania elektrowni słonecznej przez cały okres jej eksploatacji. Inwertery centralne wykorzystywane są m. in. w dużych instalacjach terenowych, jak i w instalacjach na budynkach oraz obiektach przemysłowych. Zaprezentowany jako projekt koncepcyjny na wystawie Intersolar w ubiegłym roku, inwerter PVS980 jest obecnie dostępny w sprzedaży, wzbudzając duże zainteresowanie wśród klientów dzięki licznym projektom pilotażowym.


Nowy inwerter został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej integracji z cyfrowymi sieciami inteligentnymi oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.


Inżynierowie ABB pracowali nad kompaktowością urządzenia, dzięki czemu możliwe stało się zwiększenie gęstości mocy o ponad 40 procent i stworzenie inwerterów o dużej mocy znamionowej, nie zwiększając wymiarów urządzenia. Konstrukcja nie pozwala na wnikanie powietrza zewnętrznego do ważnych przedziałów inwertera, dzięki czemu urządzenie może pracować zarówno na mrozie jak i w upale, bez negatywnego wpływu na jego funkcjonalność. Szeroki zakres temperatur eksploatacji i odporność na ciężkie warunki środowiskowe przy wykorzystaniu obudowy odpornej na wodę i pył, pozwalają na pracę przy niezmniejszonych parametrach znamionowych w temperaturze do 50°C.


Wykorzystujący innowacyjny, zamknięty układ chłodzenia, inwerter centralny ABB nie wymaga uzupełniania płynami, nie posiada pomp ani zaworów, które należy serwisować. Dzięki opcjonalnemu zdalnemu monitorowaniu stanu urządzenia, operatorzy elektrowni są w stanie pozyskać dane operacyjne oraz właściwie zaplanować obsługę.


ABB po raz kolejny przesuwa granice rozwoju w obszarze inwerterów ,powiedział Sami Atiya, dyrektor Dywizji Automatyzacji Produkcji i Napędów ABB. Wykorzystując naszą strategię Next Level, ABB jest w pełni zaangażowana w rozwój energetyki słonecznej, inwestując znaczne środki w badania i rozwój oraz systematycznie wprowadzając pionierskie produkty na rynek.


ABB promuje kompleksowe rozwiązania w zakresie stacji inwerterowych dla energetyki słonecznej, włączając w to inwertery, transformatory oraz rozdzielnice. Firma posiada najnowocześniejsze rozwiązania w branży, dostarczane do wszystkich najważniejszych krajów (USA, Indie, Japonia oraz Chiny), a łączna moc zainstalowana urządzeń ABB to ponad 20 GW. Oferowanie kompleksowych rozwiązań jest jednym z kluczowych obszarów strategii Next Level.Źródło: abb.com/pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl