Dziś jest wtorek, 14 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

GE ustanowiło światowy Rekord Guinnessa uruchamiając najbardziej sprawną elektrownię

13 lipiec 2016.


? W Bouchain we Francji GE i EDF uruchomiły pierwszą opalaną gazem ziemnym elektrownię pracującą w układzie gazowo-parowym, która wyposażona została w turbinę gazową HA dostarczoną przez GE
? Osiągając poziom sprawności sięgający 62,22%, elektrownia w Bouchain wpisana została do Księgi Rekordów Guinnessa jako ?najbardziej sprawna elektrownia pracująca w układzie gazowo-parowym?
? Elektrownia w Bouchain stanowi ważne osiągnięcie demonstrujące możliwości Elektrowni Cyfrowej GE w postaci innowacyjnego połączenia takich rozwiązań jak cyfrowy system obsługi GE i Digital Twin (cyfrowy model elektrowni)


Warszawa, 13 lipca 2016 r. ? W miejscowości Bouchain we Francji, GE i EDF dokonało uroczystego uruchomienia pierwszej elektrowni pracującej w układzie gazowo-parowym, która wyposażona została w turbinę HA dostarczoną przez GE. Technologie wytwarzania energii zastosowane w elektrowni zintegrowane zostały z rozwiązaniami cyfrowymi, co otwiera nowy rozdział w historii energetyki. GE poinformowało także, że w oparciu o odnotowany poziom sprawności sięgający 62,22%, elektrownia w Bouchain pracująca w układzie gazowo-parowym wpisana została do Księgi Rekordów Guinnessa jako elektrownia o najwyższym poziomie sprawności na świecie.
Elektrownia w Bouchain to również znaczące osiągnięcie demonstrujące możliwości Elektrowni Cyfrowej GE, w tym cyfrowego systemu obsługi, na którą składają się cyfrowa infrastruktura dla automatyki, obsługa i monitorowanie prac tej najnowocześniejszej elektrowni. Analizując strumienie danych w czasie rzeczywistym, system umożliwia poprawienie efektywności procesów elektrowni zapewniając stabilną i wydajną pracę, pozwalając także na pozyskiwanie wartościowej wiedzy, która przekłada się na uzyskanie większej niezawodności i optymalizacji.


?Otwierając elektrownię w Bouchain zrobiliśmy krok w przyszłość i zapewniliśmy sobie miejsce w historii?, powiedział Steve Bolze, prezes i dyrektor generalny GE Power. ?Z niezwykłą satysfakcją przyjęliśmy wpis do Księgi Rekordów Guinnessa zaświadczający, iż nowo otwarta elektrownia nie ma sobie równych wśród innych elektrowni pracujących w układzie gazowo-parowym. Jesteśmy także bardzo dumni z niespotykanej dotąd elastyczności i niezawodności, jakie turbina zapewnia naszym klientom. Możliwości Elektrowni Cyfrowej GE pomogły osiągnąć rekordowe poziomy sprawności w elektrowni w Bouchain poprzez uwolnienie pokładów energii, które pozostawały dotychczas niedostępne. W ramach dalszej współpracy będziemy nieustająco świadczyć usługi, które pozwolą utrzymać znakomity poziom osiągów elektrowni przez wiele kolejnych lat? ? dodał Steve Bolze.


GE i EDF jako pierwsze wprowadzają do eksploatacji elastyczną turbinę zdolną odpowiedni sposób dostosować poziom wytwarzanej energii elektrycznej do zmieniającego się zapotrzebowania. Otwiera to drogę do większego wykorzystania energii odnawialnej, która wspierać będzie realizację priorytetów Francji w obszarze polityki energetycznej i środowiskowej, ustanowionych w związku ze zobowiązaniem do redukcji emisji gazów cieplarnianych jakie Francja podjęła podczas konferencji COP 21. W następstwie niedawnej konferencji klimatycznej zorganizowanej w Paryżu, 195 krajów zadeklarowało ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, między innymi poprzez położenie większego nacisku na wytwarzanie energii elektrycznej za pośrednictwem czystszych technologii.


?Nasze starania nie zostałyby zwieńczone sukcesem gdyby nie wsparcie pracowników GE i EDF rozsianych po całym świecie, nieustających w wysiłkach na rzecz poprawy efektywności energetycznej?, powiedział Joe Mastrangelo, prezes i dyrektor generalny Gas Power Systems należącego do GE Power. ?Czerpiąc z zasobów, do których mamy dostęp dzięki GE Store, mogliśmy pracować wspólnie, dobierając do naszej inicjatywy właściwe oprogramowanie, narzędzia i ludzi? - dodał.


Turbina 9HA.01 to obecnie najbardziej sprawna turbina gazowa na świecie. Przez jej sprężarkę powietrze przepływa z prędkością, która umożliwia napełnienie sterowca Goodyear w 10 sekund, a czubek ostatniej łopatki 9HA.01 porusza się z prędkością 1.931 kilometrów na godzinę, czyli 1,5 razy szybciej od prędkości dźwięku. Turbina 9HA jest wysoce elastyczna i może osiągnąć pełną moc w czasie nie przekraczającym 30 minut.

 Źródło: ge.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl