Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Produkty ROCKWOOL na dachach hali produkcyjno-biurowej firmy Bolsius

25 sierpień 2016.


Firma produkująca znane i lubiane na całym świecie świece zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu w Zalesiu Małym o dodatkową powierzchnię produkcyjną i socjalno-biurową, o łącznej powierzchni 6 500 mkw. To jedna z pierwszych inwestycji, na których zastosowano najnowsze rozwiązania z wełny skalnej ROCKWOOL do izolacji dachów płaskich. To również przykładowa inwestycja, na której wykonawca otrzymał wsparcie techniczne od firmy ROCKWOOL.


Jeden obiekt, dwie funkcje


Powstający dla firmy Bolsius obiekt składa się z dwóch części ? produkcyjnej o pow. 5 700 mkw. i socjalnej o pow. 800 mkw., które mają spełniać dwie zupełnie różne funkcje. W przypadku obiektów produkcyjnych, w których pojawiają się materiały łatwopalne ważne jest, aby wykorzystane przy budowie materiały były najwyższej jakości i zapewniały znajdującym się wewnątrz osobom oraz samemu obiektowi bezpieczeństwo pożarowe. Z kolei w przypadku budynków biurowych dodatkowym ważnym aspektem jest zapewnienie optymalnych warunków do pracy ? czyli dbałość o komfort akustyczny. Dla inwestorów, bez względu na rodzaj budynku, istotne jest także, aby budynek był tani w utrzymaniu i efektywny energetycznie. Wełna skalna ROCK

WOOL jest odpowiedzią na te wszystkie wyzwania, przed którymi obecnie stają inwestorzy realizujący tego rodzaju budowy.
- Przy realizacji każdego projektu musimy zadbać o to, aby spełniał swoje funkcje przez długie lata, był efektywny ekonomicznie, ale przede wszystkim bezpieczny dla użytkowników. Na to czy te kryteria zostaną spełnione wpływ ma wiele czynników, nie tylko sam projekt. Bardzo ważnym aspektem jest dobór odpowiednich materiałów budowlanych, które w bardzo istotny sposób wpływają na późniejsze użytkowanie obiektu. Dlatego decydujemy się na sprawdzonych dostawców, którzy gwarantują nam jakość i trwałość. Z tego powodu do izolacji dachu płaskiego na obiekcie Bolsius wybraliśmy rozwiązania z wełny skalnej od firmy ROCKWOOL. Wełna gwarantuje, że izolacja będzie szczelna, trwała, zapewni komfort akustyczny w pomieszczeniach oraz co bardzo ważne będzie stanowiła bierne zabezpieczenie przeciwpożarowe ? powiedział Tomasz Szpak, projektant z firmy AMBIT, generalnego wykonawcy obiektu Bolsius.


Nowe rozwiązania, nowe możliwości


W hali produkcyjno-biurowej Bolsius wykorzystane zostało najnowsze rozwiązanie ROCKWOOL do dachów płaskich ? montowane w dwóch warstwach płyty MONROCK MAX E oraz HARDROCK MAX. W części produkcyjnej użyto produktów ? MONROCK MAX E 100 mm (jako podkład) oraz HARDROCK MAX 50 mm, jako warstwę wierzchnią. Natomiast w części socjalno-biurowej wykorzystano jako podkład MONROCK MAX E o większej grubości dla zapewnienia lepszych parametrów akustycznych i cieplnych (150 mm) oraz HARDROCK MAX 50 mm (jako warstwę wierzchnią). Aby zapewnić odpowiednie odprowadzenie wody z dachu na całej jego powierzchni zastosowano także system płyt spadkowych ROCKFALL (SP) / ROCKFALL (KSP). ? W związku z wciąż rosnącymi oczekiwaniami odnośnie efektywności energetycznej rekomendujemy wykonywanie izolacji dachów w dwóch warstwach ? gwarantuje to większą trwałość ocieplenia i niweluje ryzyko powstawania w przyszłości mostków termicznych. W przypadku tej inwestycji użyto nowego rozwiązania ROCKWOOL do dachów płaskich opartego na najnowszych płytach z naszego portfolio. Są to twarde płyty ze specjalnie utwardzoną powierzchnią, które jednak zachowują doskonałą izolacyjność termiczną. Dzięki swojej bardzo wysokiej twardości umożliwiają aranżację dachów w zależności od przyszłych potrzeb inwestora  ? podkreśla Daniel Drozdowicz, Produkt Manager segmentu dachów płaskich z firmy ROCKWOOL.


Dodatkowe korzyści


Przy przeprowadzaniu dużych inwestycji, z wykorzystaniem nowych na rynku rozwiązań bardzo ważny jest także aspekt doradczy. ROCKWOOL zadbał o to, aby podczas całego procesu inwestycyjnego ? od etapu projektowania i wyboru najbardziej optymalnych materiałów, przez proces przygotowawczy, aż do zakończenia prac wykonawczych na dachu ? inwestor i generalny wykonawca mieli wsparcie techniczne. - Jako inwestor zainteresowałem się propozycją ROCKWOOL bezpośredniego nadzoru montażu izolacji na dachu nowej hali produkcyjnej (notabene znanego na rynku producenta i dostawcy dobrej jakości wełny izolacyjnej). Taka propozycja to pewnego rodzaju poczucie gwarancji, że izolacja dachu zostanie należycie wykonana. Kolejnym nowym elementem dla naszej firmy, to pokrycie wierzchnie dachu z foli (membrany), do tej pory zawsze używaliśmy papy termozgrzewalnej i to drugi ważny komponent, który ma szczególnie zapewnić szczelność dachu na długie lata. Wszystko w mojej opinii zostało zrealizowane sprawnie organizacyjnie, w krótkim czasie, jakkolwiek w dość niesprzyjających warunkach atmosferycznych (śnieg, wilgoć i wiatr). Mam do firmy ROCKWOOL zaufanie, że szczególnie szczelność i izolacja będą sprawowały się dobrze przez długie lata ? powiedział Jacek Więcek, Dyrektor Operacyjny Bolsius Polska.Źródło: www.rockwool.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl