Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Indywidualnie i szybko dzięki SLS

27 wrzesień 2016.

zleć igus'owi wydruk odpornych na ścieranie podzespołów z tworzyw sztucznych
Selektywne spiekanie laserowe pozwala na tanią produkcję części specjalnych oraz małych serii do zastosowań ruchomych.

igus - specjalista od tworzyw sztucznych w ruchu - od teraz oprócz metody FDM dołącza do swojej oferty usług druku 3D również selektywne spiekanie laserowe (SLS) odpornego na ścieranie i wysoce wydajnego tworzywa sztucznego iglidur I3-PL. Pozwoli to na szybkie i ekonomiczne wykonywanie podzespołów o złożonych kształtach i jednocześnie bardzo wysokiej wytrzymałości.

Selektywne spiekanie laserowe (SLS) zalicza się obecnie w przemyśle do najbardziej rozpowszechnionych metod produkcji w technologii przyrostowej. Warstwa po warstwie ze specjalnego proszku powstaje precyzyjny podzespół z tworzywa sztucznego. Promień lasera o krótkim czasie działania przetapia cząstki sproszkowanego materiału, dzięki czemu nawet skomplikowane kształty nie stanowią żadnego problemu. Cała produkcja odbywa się bez użycia narzędzi. Dzięki dużej prędkości druku dzięki technologii SLS w ciągu zaledwie kilku godzin można wykonać dużą ilość zindywidualizowanych komponentów. W porównaniu do metody FDM spiekanie laserowe jest bardziej precyzyjne i pozwala na wykonywanie elementów o większej wytrzymałości. Rolę filamentu pełni proszek, przez co podczas druku nie ma potrzeby drukowania struktur podtrzymujących. Pozwala to również na pominięcie dodatkowej obróbki mechanicznej, ponieważ podzespół jest od razu gotowy do użycia. Dzięki rozszerzeniu przez firmę igus swojego serwisu usług druku 3D o tę metodę możliwe stało się łatwe i szybkie zamówienie, wykonanie i dostawa nawet w ciągu 48 godzin odpornych na ścieranie prototypów, części specjalnych lub małych serii do zastosowań ruchomych.

Odporne na ścieranie podzespoły z trybofilamentu w serwisie usług druku 3D
Ponieważ wiele przedsiębiorstw nie posiada własnych drukarek 3D, serwis usług druku 3D daje klientom możliwość zlecenia firmie igus wydruku indywidualnych podzespołów metodą FDM lub SLS. Wystarczy że klient na stronie internetowej przeniesie rysnek w formacie STL ze swojego programu dzięki funkcji przeciągnij i upuść. W następnym kroku wybiera się potrzebną ilość oraz odpowiedni materiał. Na koniec wybiera się opcję oferty lub przechodzi od razu do zamówienia. Dzięki  nowej drukarce SLS, której używamy w naszym zakładzie, podzespoły o wysokości do 300 milimetrów możemy wykonać u nas na miejscu, objaśnia Tom Krause, menedżer produktu w firmie igus. Dzięki temu złożone części specjalne jesteśmy w stanie wykonać nawet kilka razy szybciej.

iglidur I3-PL wydłuża trzykrotnie żywotność podzespołów w ruchomych zastosowaniach
Już dziś możliwy jest wydruk w bardzo krótkim czasie małych serii do 500 sztuk wykonanych z materiału iglidur I3-PL. Materiał ten został opracowany przez nas specjalnie z myślą o spiekaniu laserowym. Tworzywo to jest co najmniej trzy razy odporniejsze na ścieranie od tradycyjnych materiałów SLS, co pozwala na znaczne wydłużenie żywotności podzespołów w ruchomych zastosowaniach. Zostało to potwierdzone podczas szeregu testów przeprowadzonych w liczącym 2750 metrów kwadratowych laboratorium firmy igus, zarówno w przypadku zastosowań w ruchu obrotowym jak również liniowym i wahliwym. Użytkownicy otrzymują trybomateriał o dobrych parametrach mechanicznych, dużej odporności na ścieranie i niskim współczynniku tarcia, który można uformować w niemalże każdy wytrzymały na ścieranie podzespół, objaśnia Tom Krause. Części są od razu gotowe do użycia i to bez konieczności stosowania dodatkowych środków smarnych.

 Źródło: www.igus.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl