Dziś jest czwartek, 27 luty 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9413 -0.4% 1EUR 4.31 +0.02% 1GBP 5.0855 -0.76%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 marzec 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 77 
więcej
16 marzec 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Rafako na konferencji Elektrane 2016

12 grudzień 2016.

W dniach 23-25 listopada 2016 RAFAKO S.A. uczestniczyło po raz kolejny w konferencji ELEKTRANE 2016, zorganizowanej w miejscowości Zlatibor w Serbii. Ta największa impreza energetyczna w tym regionie odbywa się co 2 lata od 2004 roku pod patronatem Ministerstwa Energetyki Serbii. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Inżynierów Ciepłowników Serbii oraz Uniwersytet Techniczny z Belgradu.


W konferencji udział wzięli przedstawiciele wszystkich serbskich elektrowni oraz z państw ościennych takich jak Bośnia Hercegowina, Macedonia, Czarnogóra oraz Bułgaria. Od samego początku RAFAKO brało w niej aktywny udział, zaś w tym roku było jednym ze sponsorów tego wydarzeniu.


- Rynek Bałkański jest jednym z najważniejszych rynków zagranicznych. Pierwsze kotły RAFAKO dostarczyło do byłej Jugosławii na początku lat sześćdziesiątych. Od tego czasu dostarczyliśmy tam w sumie kilkanaście kotłów energetycznych, a co roku realizujemy też projekty modernizacyjne naszych, jak i tych dostarczonych przez innych kotłów. Z racji intensyfikacji naszych działań na rynku bałkańskim w 2007 roku RAFAKO założyło spółkę inżynieringową w Belgradzie RAFAKO Engineering Solution, która jest niejako naszym ?ambasadorem? w tym regionie. Właśnie takie konferencje i nasza aktywność w tym zakresie mają na celu promowanie RAFAKO jako dostawcy kompletnych rozwiązań energetycznych i przez to pomagają pozyskać następne zamówienia - mówi Krzysztof Burek, Wiceprezes RAFAKO S.A., który też podczas konferencji wygłosił referat na temat wysokosprawnych nowoczesnych blokach węglowych na parametry nadkrytyczne. 


W trakcie targów i konferencji przeprowadzono wiele rozmów z przedstawicielami firm energetycznych, jak i elektrowni z tego rejonu pod kątem planowanych tam inwestycji. Bardzo duże zainteresowanie wzbudzały doświadczenia RAFAKO związane z budową nowych instalacji, jak i modernizacjami istniejących pod kątem oczyszczania spalin. RAFAKO, obok kotłów, znane jako dostawca instalacji odpylania spalin, w trakcie realizacji jest jeden z takich projektów w Elektrowni Morava. Jednak ważnym obszarem potencjalnej ekspansji RAFAKO na tych rynkach są też instalacje odsiarczania spalin. Wiele doświadczeń zdobytych przez RAFAKO w elektrowniach polskich jest do wykorzystania również w Serbii i innych krajach bałkańskich.
 
Charakterystyczne w tym roku było też bardzo duże zainteresowanie konferencją ze strony wszystkich liczących się firm branży energetycznej z całego świata. Obecnych było tu kilkaset osób, a wśród nich liczni przedstawiciele takich firm jak  General Electric, MHPS GmbH, Siemens, Hammon, Bilfinger Babcock, Steinmuller GmbH, Yokogawa z Japonii, Dongfang Boiler Group Co. z Chin, czy Engineering Company ZIOMAR, JSC Podolsk z Rosji. Tak duże zainteresowanie branży wynika też niewątpliwie z coraz to mniejszej liczby pojawiających się nowych projektów energetycznych w Europie. Bałkany natomiast są jednym z nielicznych rynków europejskich, gdzie istnieją bardzo duże potrzeby w tym zakresie i wiele potencjalnych projektów, nad którymi już trwają dyskusje, właśnie tam jest zlokalizowanych.


- Przez cały czas mieliśmy i mamy bardzo dobry kontakt z rynkiem bałkańskim. W związku z tym nasza obecność, tradycyjnie również na tej konferencji energetycznej, najważniejszej w rejonie. Niezależnie od naszego stoiska na towarzyszącej konferencji imprezie wystawienniczej, jak zwykle w poprzednich edycjach mieliśmy możliwość wystąpień z referatami, w ramach których prezentujemy nasze referencje i możliwości skierowane na ten rynek - powiedział Sławomir Muszyński, Dyrektor Rynków Europy Południowo-Wschodniej RAFAKO S.A.


Średnioroczne przychody RAFAKAO z kontraktów z rynku bałkańskiego oscylują w granicach 10 mln EUR. Przy czym w samym 2016 r.  podpisane zostały kontrakty o wartości ok. 27 mln EUR. W  chwili obecnej RAFAKO realizuje kilka projektów modernizacyjnych dotyczących kotłów oraz dostawy elektrofiltru.Źródło: www.rafako.com.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl