Dziś jest piątek, 5 czerwiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9573 +1.16% 1EUR 4.4347 +1.11% 1GBP 4.9536 +0.71%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
16 czerwiec 2020
Czujniki bezprzewodowe drgań AIRIUS ? Idealne rozwiązanie dla Predykcyjnego Utrzymanie Ruchu i Przemysłu 4.0 
więcej
18 czerwiec 2020
Filtrowanie oleju i czyszczenie układów hydraulicznych- bez przestoju produkcji 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Rafako na konferencji Elektrane 2016

12 grudzień 2016.

W dniach 23-25 listopada 2016 RAFAKO S.A. uczestniczyło po raz kolejny w konferencji ELEKTRANE 2016, zorganizowanej w miejscowości Zlatibor w Serbii. Ta największa impreza energetyczna w tym regionie odbywa się co 2 lata od 2004 roku pod patronatem Ministerstwa Energetyki Serbii. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Inżynierów Ciepłowników Serbii oraz Uniwersytet Techniczny z Belgradu.


W konferencji udział wzięli przedstawiciele wszystkich serbskich elektrowni oraz z państw ościennych takich jak Bośnia Hercegowina, Macedonia, Czarnogóra oraz Bułgaria. Od samego początku RAFAKO brało w niej aktywny udział, zaś w tym roku było jednym ze sponsorów tego wydarzeniu.


- Rynek Bałkański jest jednym z najważniejszych rynków zagranicznych. Pierwsze kotły RAFAKO dostarczyło do byłej Jugosławii na początku lat sześćdziesiątych. Od tego czasu dostarczyliśmy tam w sumie kilkanaście kotłów energetycznych, a co roku realizujemy też projekty modernizacyjne naszych, jak i tych dostarczonych przez innych kotłów. Z racji intensyfikacji naszych działań na rynku bałkańskim w 2007 roku RAFAKO założyło spółkę inżynieringową w Belgradzie RAFAKO Engineering Solution, która jest niejako naszym ?ambasadorem? w tym regionie. Właśnie takie konferencje i nasza aktywność w tym zakresie mają na celu promowanie RAFAKO jako dostawcy kompletnych rozwiązań energetycznych i przez to pomagają pozyskać następne zamówienia - mówi Krzysztof Burek, Wiceprezes RAFAKO S.A., który też podczas konferencji wygłosił referat na temat wysokosprawnych nowoczesnych blokach węglowych na parametry nadkrytyczne. 


W trakcie targów i konferencji przeprowadzono wiele rozmów z przedstawicielami firm energetycznych, jak i elektrowni z tego rejonu pod kątem planowanych tam inwestycji. Bardzo duże zainteresowanie wzbudzały doświadczenia RAFAKO związane z budową nowych instalacji, jak i modernizacjami istniejących pod kątem oczyszczania spalin. RAFAKO, obok kotłów, znane jako dostawca instalacji odpylania spalin, w trakcie realizacji jest jeden z takich projektów w Elektrowni Morava. Jednak ważnym obszarem potencjalnej ekspansji RAFAKO na tych rynkach są też instalacje odsiarczania spalin. Wiele doświadczeń zdobytych przez RAFAKO w elektrowniach polskich jest do wykorzystania również w Serbii i innych krajach bałkańskich.
 
Charakterystyczne w tym roku było też bardzo duże zainteresowanie konferencją ze strony wszystkich liczących się firm branży energetycznej z całego świata. Obecnych było tu kilkaset osób, a wśród nich liczni przedstawiciele takich firm jak  General Electric, MHPS GmbH, Siemens, Hammon, Bilfinger Babcock, Steinmuller GmbH, Yokogawa z Japonii, Dongfang Boiler Group Co. z Chin, czy Engineering Company ZIOMAR, JSC Podolsk z Rosji. Tak duże zainteresowanie branży wynika też niewątpliwie z coraz to mniejszej liczby pojawiających się nowych projektów energetycznych w Europie. Bałkany natomiast są jednym z nielicznych rynków europejskich, gdzie istnieją bardzo duże potrzeby w tym zakresie i wiele potencjalnych projektów, nad którymi już trwają dyskusje, właśnie tam jest zlokalizowanych.


- Przez cały czas mieliśmy i mamy bardzo dobry kontakt z rynkiem bałkańskim. W związku z tym nasza obecność, tradycyjnie również na tej konferencji energetycznej, najważniejszej w rejonie. Niezależnie od naszego stoiska na towarzyszącej konferencji imprezie wystawienniczej, jak zwykle w poprzednich edycjach mieliśmy możliwość wystąpień z referatami, w ramach których prezentujemy nasze referencje i możliwości skierowane na ten rynek - powiedział Sławomir Muszyński, Dyrektor Rynków Europy Południowo-Wschodniej RAFAKO S.A.


Średnioroczne przychody RAFAKAO z kontraktów z rynku bałkańskiego oscylują w granicach 10 mln EUR. Przy czym w samym 2016 r.  podpisane zostały kontrakty o wartości ok. 27 mln EUR. W  chwili obecnej RAFAKO realizuje kilka projektów modernizacyjnych dotyczących kotłów oraz dostawy elektrofiltru.Źródło: www.rafako.com.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl