Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Jak można o 75% obniżyć koszy procesów produkcji urządzeń, równocześnie zwiększając ich jakość?

23 styczeń 2017.


Firma METAL-TECHNIKA  producent maszyn do przemysłu metalowego i drzewnego - w 2016 roku wprowadziła innowacyjne zmiany w swoich procesach produkcji maszyn. Dzięki współpracy z firmą igus światowym liderem w produkcji konfekcjonowanych systemów zasilania do maszyn i urządzeń firma METAL-TECHNIKA obniżyła koszty swoich procesów produkcyjnych do 75%. Było to możliwe dzięki zastosowaniu systemów readychain od igus, które znacznie przyspieszyły proces montażu maszyny oraz zwiększyły jakość komponentów elektrycznych.


Od dziś producenci maszyn w Polsce mogą zwiększać swoją konkurencyjność, oferując szyte dla nich na miarę produkty produkowane w igus Polska.


Firma igus od lat zaznacza swoją pozycję na rynku światowym jako lider w produkcji systemów prowadzenia przewodów, polimerowych łożysk ślizgowych oraz prowadnic liniowych. Przedsiębiorstwo ma największe w swojej branży laboratorium do testów, dzięki czemu może zaoferować klientom niezawodne, przetestowane i  innowacyjne produkty i rozwiązania. Pod marką readycable firma oferuje asortyment ponad 4000 przewodów fabrycznie konfekcjonowanych, zgodne ze standardami wszystkich liczących się producentów napędów. Rok 2016 był pierwszym pełnym rokiem w którym z polskiej fabryki readychain w Polsce wyjechało do klientów ponad 40 tysięcy przewodów readycable oraz ponad 2500 systemów readychain.


METAL-TECHNIKA istnieje na rynku od 20 lat, nieustannie umacniając pozycję lidera w  produkcji i dystrybucji profesjonalnych urządzeń dla przemysłu drzewnego oraz  metalowego. METAL-TECHNIKA udowadnia, że automatyzacja, która znacznie skraca czas danej operacji oraz zapewnia jego powtarzalność i efektywność, jest najlepszym sposobem na konkurencyjność przedsiębiorstwa. Wycinarki laserowe, wycinarki plazmowe, agregaty plazmowe oraz spawarki  maszyny firmy METAL-TECHNIKA stawiają na bezpieczeństwo pracy, zwiększają wydajność oraz są proste w obsłudze. Jak podkreśla Pan Rafał Cygan Właściciel firmy METAL-TECHNIKA, firma dokłada wszelkich starań, aby produkowane przez nią maszyny były bezawaryjne oraz w bardzo dużym stopniu zaawansowane technologicznie.
W ostatnim czasie oferta przedsiębiorstwa wzbogaciła się także o lasery CNC, do których komponenty dostarcza igus. Jest to przede wszystkim nowa seria e-prowadnika E6.1. Zalety, takie jak cicha praca, sprawiają że są świetnym rozwiązaniem do bardzo dużych prędkości i przyspieszeń maszyny. igus rekomenduje je również tam, gdzie wymagane są bardzo małe drgania, co ma duże znaczenie dla dokładności cięcia laserem. Dzięki gładkiej budowie e-prowadnika wyeliminowano podstawowy problem dotychczasowych rozwiązań przecieranie się przewodów. Ma to ogromny wpływ na żywotność kabli i igus znacząco ją zwiększył.


Readychain, czyli system zasilania gotowy do montażu

Koszty podzespołów systemu zasilania (prowadniki kablowe, przewody, złącza, węże z mediami itp.) to zaledwie 60% wszystkich poniesionych wydatków. Do tego dochodzą również koszty procesowe: zamawianie różnych komponentów, magazynowanie, kontrola jakościowa, instalacja i uruchomienie maszyny. Rozwiązanie firmy igus pozwala obniżyć wszelkie dodatkowe nakłady pieniężne nawet o 75%  mówi Karol Lenkiewicz, Product Manager readychain&readycable w  igus Sp. z o. o.

Co wyróżnia systemy prowadników kablowych readychain Przede wszystkim fakt, iż są one gotowe do podłączenia. Dzięki temu systemy readychain pozwalają na optymalizację procesu montażu maszyny, obniżają koszty magazynowana i skracają proces zamawiania produktu - klient zamawia jeden system zasilania, zamiast kilkadziesiąt podzespołów od różnych producentów. Przedsiębiorstwo oferuje jednak jeszcze więcej: na wszystkie przewody do pracy w prowadnikach kablowych igus oferuje najwyższej jakości system gwarancji obejmujący 10 milionów  podwójnych cykli gięcia lub 36 miesięcy bezawaryjnej pracy. Aktualnie jesteśmy jedynym producentem na świecie, który może zagwarantować taką żywotność przewodów w ruchu podkreśla Karol Lenkiewicz


Kooperacja drogą do sukcesu!
System readychain nie jest jedynym produktem, wykorzystywanym w procesie produkcji maszyn przez METAL-TECHNIKA. Czołowy dostawca zautomatyzowanych rozwiązań dla przemysłu korzysta także z kabli readycable, czyli zmontowanych przewodów wykonanych na określoną długość. Przewody te stosowane są przede wszystkim we flagowym produkcie firmy, czyli optymalizerce do drewna OWD-1500, która zwiększa wydajność produkcji, obniżając koszty i podnosząc bezpieczeństwo pracy. Jak podkreśla Pan Rafał Cygan, produkt ten jest bezkonkurencyjny pod wieloma względami: cena optymalizerki OWD-1500 jest porównywalna z produktami oferowanymi na rynku cięcia i obróbki drewna, zaś cechy takie jak: wysoka prędkość działania, bezawaryjność oraz szybkość reakcji serwisu sprawiają, że produkt broni się sam.


Gwarancja długiej żywotności produktu, optymalizacja procesu montażu maszyny, obniżenie kosztów magazynowania i skrócenie czasu zamawiania produktu to nie jedyne argumenty, które przemówiły za wyborem produktów marki igus jako komponentu maszyn produkowanym przez METAL-TECHNIKA. Nie bez znaczenia jest także precyzja i wysoka jakość ich wykonania, która podczas produkcji maszyn tnących, a co za tym idzie samej obróbki elementów, jest ogromnie istotna. Oba przedsiębiorstwa zgodnie przyznają, że współpraca bezpośrednio przekładająca się na dobór najlepszych produktów i fachowe wsparcie są najważniejszymi elementami wpływającymi na sukces dla obydwóch firm.Źródło: www.igus.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl