Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Sezon grzewczy w pełni! Z Hager utrzymasz idealną temperaturę w swoim wnętrzu

6 luty 2017.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców, firma Hager oferuje innowacyjne urządzenia służące do regulacji temperatury we wnętrzach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, użytkownicy zyskują możliwość sterowania komfortem cieplnym, a także w ekonomiczny sposób mogą zarządzać energią.

Według Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 15 stycznia 2007 roku, sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów. Termin jego rozpoczęcia oraz zakończenia nie jest jednoznacznie określony, przyjmuje się jednak, że trwa on od października do marca. Na przestrzeni tych sześciu miesięcy mamy do czynienia z różnymi warunkami pogodowymi, dlatego dobrze jest mieć możliwość dopasowania odpowiedniej temperatury w mieszkaniu do własnych potrzeb. W tym celu warto zaopatrzyć się w nowoczesne urządzenia Hager, przeznaczone do regulacji poziomu ciepła wewnątrz pomieszczeń.

Zimno, cieplej, ciepło!
Jednym z podstawowych czynników wpływających na komfort przebywania w domu lub mieszkaniu jest optymalna temperatura. Oczywiście jej wartości powinny różnić się w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, stanu zdrowia, wieku i indywidualnych preferencji domowników. Ogólnie jednak przyjmuje się, że najbardziej komfortowa temperatura dzienna oscyluje w granicach 18-21°C.  W obecnych czasach dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możemy w każdej chwili dobrać dogodną dla nas temperaturę, uzależniając ją od czynności, którą akurat wykonujemy, pory dnia czy w końcu warunków atmosferycznych. Urządzenia do regulacji temperatury, szczególnie te zdalnie sterowane, doskonale sprawdzają się również, gdy wiele czasu w ciągu dnia spędzamy poza domem lub gdy często wyjeżdżamy. Na czas naszej nieobecności możemy ustawić niższą temperaturę, natomiast przed planowanym powrotem zaprogramować grzanie. Takie rozwiązanie przekłada się korzystnie także na aspekt finansowy im mniej zużytej energii do ogrzania mieszkania lub domu, tym mniejsze rachunki za prąd.

Komfort cieplny pod kontrolą
Obecnie istnieje cała gama urządzeń, pozwalających na szybkie i intuicyjne programowanie temperatury wewnątrz pomieszczeń. W asortymencie firmy Hager znajdują się termostaty zróżnicowane pod względem budowy i zakresu funkcji, które idealnie dopasowują się do potrzeb użytkowników. Termostaty zegarowe cyfrowe wyróżniają się możliwością nastawienia trzech poziomów temperatur oraz opcją dowolnego zaprogramowania w ramach dostępnych programów. Urządzenie posiada mały ekran, na którym wyświetlana jest m.in. temperatura otoczenia, data, godzina i tryb programu, co znacznie ułatwia obsługę oraz kontrolowanie ustawień. Co ważne, termostaty tego typu posiadają również wejście do sterowania za pomocą telefonu, umożliwiające kontrolowanie temperatury, gdy jesteśmy poza domem. Termostaty pokojowe bimetalowe natomiast działają na zasadzie elementu aktywnego w postaci dwóch pasków metali o różnych współczynnikach rozszerzalności cieplnej, które wyginając się pod wpływem temperatury powodują otwarcie obwodu i przerwanie dopływu prądu. Technologia ta cechuje się dużą czułością na zmiany temperatur, niezawodnością i trwałością. Termostaty bimetalowe Hager wyposażone są w lampkę kontrolną pokazującą tryb ogrzewania, a także posiadają funkcję ograniczania zakresu temperatur lub blokowanie temperatury na określonej wartości zadanej. Wszystkie te urządzenia montuje się natynkowo lub w puszcze podtynkowej o rozstawie punktów do mocowania 60 mm. W asortymencie firmy Hager znaleźć można też modułowe termostaty wielofunkcyjne i czujniki temperatury. Posiadają one wiele zastosowań - wśród nich można wyróżnić: czujnik do regulacji temperatury nocnej, do ograniczania temperatury ogrzewania podłogowego, do kontrolowania temperatury ciepłej wody i do określania temperatury na zewnątrz. Każdy produkt cechuje się intuicyjną obsługą oraz szerokim zakresem temperatur, co daje możliwość dostosowania poziomu ciepła we wnętrzu do wymagań każdego użytkownika.Źródło: www.hager.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl