Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Łożyska obrotowe xiros o małej grubości zapewniają płynny ruch w systemach sterowania.

13 luty 2017.

Firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych motion plastics do zastosowań ruchomych, opracowała łożyska obrotowe o małej grubości zgodne z normą DIN 625, przeznaczone do zastosowań w ograniczonej przestrzeni a niski ciężar jest sprawą kluczową. Łożyska kulkowe xiros z tworzywa sztucznego mogą być stosowane np. w systemach sterowania w pojazdach, ponieważ nie wymagają smarowania ani konserwacji, a także cechują się bardzo małym tarciem.

Przy użyciu pokręteł można w samochodzie regulować różnorodne ustawienia, np. temperaturę, intensywność nawiewu, czy dynamikę zawieszenia. Ze względu na wymagania dotyczące bardzo małego ciężaru oraz ograniczoną przestrzeń montażową, do takich zastosowań szczególnie nadają się łożyska obrotowe o małej grubości xiros typu 67 i 68. Firma igus oferuje je w wersjach z dwóch różnych tworzyw (xirodur B180 oraz xirodur S180) i o średnicach wewnętrznych od czterech do 30 milimetrów. Na życzenie są też dostępne łożyska o innych rozmiarach lub zintegrowane rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. W przypadku obydwu tworzyw xirodur, użytkownicy mogą wybierać kulki ze stali nierdzewnej 1.4401 albo szklane, przy czym użycie szklanych kulek pozwala na uzyskanie całkowicie niemagnetycznego łożyska. Ponadto, na życzenie są dostępne kulki z tworzywa sztucznego pozwalające na dodatkowe zmniejszenie masy łożyska.

Bezobsługowe i lekkie
Łożyska obrotowe o małej grubości xiros są przeznaczone do użytkowania w temperaturach od -40°C do +80°C. Łożyska te nie wymagają smarowania i są bezkorozyjne. Firma igus dysponuje największym laboratorium (o powierzchni 2750 metrów kwadratowych) do badania ruchomych elementów z tworzyw sztucznych, a przeprowadzone w nim różnorodne testy przy ruchu obrotowym oraz wachliwym potwierdziły, że przy dopuszczalnych obciążeniach łożyska wytrzymują kilkaset milionów cykli. Tak jak wszystkie łożyska xiros, obrotowe łożyska o małej grubości cechują się bardzo małym momentem tarcia mówi Marcus Semsroth, szef działu łożysk kulkowych xiros w firmie igus. Dzięki temu przy ich obracaniu nie odczuwa się początkowego oporu, co przekłada się na przykład, na bardzo dobre właściwości haptyczne pokręteł. Aby umożliwić prawidłowe dobieranie, konfigurowanie i zamawianie łożysk, firma igus opracowała łatwe w użyciu narzędzia on-line. Najlepsze do danego zastosowania łożysko kulkowe xiros można skonfigurować wykonując kilka kliknięć na stronie internetowej  .Źródło: www.igus.pl/xiros
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl