Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Coraz większe znaczenie cyfrowych rozwiązań w energetyce

19 wrzesień 2017.

Cyfryzacja na dobre wkroczyła do energetyki. Na ENERGETAB 2017 pokazano najnowsze rozwiązania.

Rozwiązania IT oraz IoT na dobre zagościły w rozwiązaniach dla energetyki. To dowód również na to, że energetyka przechodzi kolejne zmiany i potrzebuje takich produktów oraz wiedzy, aby sprostać wyzwaniom, przed którymi stoimy.

W tym roku Schneider Electric zaprezentował rozwiązania, które wykorzystując narzędzia IT i IoT usprawniają pracę, zwiększają efektowność energetyczną jak również przynoszą przedsiębiorstwom korzyści biznesowe. Inteligentne rozdzielnice Smart Panel i SM6 zintegrowane z systemem nadzoru EcoStruxure Power Monitoring Expert dają możliwość zdalnego monitorowania ich pracy dzięki wykorzystaniu Internetu Rzeczy. Skraca to czas i ilość wyjazdów personelu technicznego odpowiedzialnego za ich konserwację. W ten sposób firmy mogą również zredukować nieplanowane przestoje i podejmować lepsze decyzje.

Podobnie, nowoczesne układy zastosowane w systemie resuscytacyjny Self Healing Grid, pozwalają skrócić czas wykrycia miejsca zwarcia, wyizolowania uszkodzonego fragmentu sieci  i przywrócenia zasilania do 22 sekund. Takich osiągów nie ma obecnie żadne rozwiązanie na świecie. Obecnie średni czas przywracania zasilania przez operatorów sieci w Polsce według danych z 2015 roku wynosi 272 minut. Działanie systemu Self Healing Grid poprawia, więc znacząco współczynniki przywracania zasilania SAIDI i SAIFI.
Na znaczeniu zyskują również technologie pozwalające wizualizować pracę urządzeń. Schneider Electric dzięki technologii 3D pokazał działanie rozdzielnicy średniego napięcia. Dzięki temu łatwiej można zapoznać się z pracą nowego urządzenia, jak również lepiej szkolić kadry techniczne odpowiedzialne za ich konserwację. Znacząco poprawia to bezpieczeństwo i skraca czas wdrożenia takich rozwiązań.
Prezentowane systemy i rozwiązania zdobyły już duże uznanie również w Polsce. Doskonałym przykładem jest automatyka Self Healing Grid, służąca do szybkiej detekcji awarii, izolowania uszkodzonego odcinka sieci i przywracania zasilania. Automatyka ta gwarantująca czasy powrotu zasilania poniżej 30 sekund jest dzisiaj najszybszą automatyką tego typu. Dodatkowe zalety, to jej rozproszona struktura, która powoduje, że automatyka działa niezależnie od systemów zdalnego sterowania, czy komunikacji, która w przypadku awarii może być dodatkowym źródłem problemów. Działanie SHG zostało już docenione przez polskich operatorów energetycznych w aplikacjach w Tauronie i PGE, a tegoroczny Złoty Medal za aplikację w PGE Białystok jest potwierdzeniem, że SHG zostało docenione również przez targową komisję konkursową.


Proponowane przez nas rozwiązania zdecydowanie poprawiają niezawodność sieci energetycznych, zwiększając bezpieczeństwo zasilania i zadowolenie użytkowników. Dodatkowo w okresie oszczędności i częstych dylematów inwestycyjnych, są doskonałą alternatywą dla dużo bardziej kosztownych inwestycji w nową infrastrukturę sieciową, ponieważ  pozwalają bardziej efektywnie wykorzystać tę, którą już posiadamy. Przykładem jest system ADMS, który tylko poprzez zarządzanie rozpływami mocy może przynieść oszczędności rzędu 2,5% przesyłanej w sieci energii, a włączając inne funkcje systemu możemy otrzymać zwrot z całej inwestycji już w ciągu 3 lat. ? mówi Michał Ajchel, Wiceprezes Pion Energetyki, Schneider Electric Polska.


Te i inne rozwiązani można było zobaczyć na tegorocznych targach. W przyszłym roku z pewnością również ich nie zabraknie.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl