Dziś jest wtorek, 14 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

RoboCup 2017

6 październik 2017.

Wsparcie od igus przyczynia się do zdobycia tytułu mistrza świata na międzynarodowych zawodach robotów RoboCup 2017
Zespoły NimbRo i B-Human to zwycięzcy międzynarodowych mistrzostw piłkarskich robotów rozgrywanych w Japonii

Umiejętności takie jak wysoki wykop piłki, kopnięcie piłki w ruchu, wyskok w powietrze oraz podniesienie się po upadku, nie są już tylko zarezerwowane dla profesjonalnych piłkarzy - teraz wykonują je również roboty z zespołów NimbRo oraz B-Human. Zespoły z Bonn i Bremy zaprezentowały szczyt swoich umiejętności podczas międzynarodowych mistrzostw RoboCup rozgrywanych w Japonii. W kategorii TeenSize humanoidalnej ligi piłki nożnej, zespół NimbRo z Bonn zdobył tytuł mistrza świata dzięki wsparciu Platformy Humanoidalnej (Humanoid Platform) od igus. Zespół B-Human z Bremy sponsorowany przez firmę igus obronił tytuł mistrza w lidze Platformy Standardowej.

RoboCup to najważniejsze międzynarodowe rozgrywki w dziedzinie robotyki, które służą jako miejsce do testowania nowych rozwiązań oraz wymiany wiedzy. W tym roku, mistrzostwa RoboCup zorganizowane zostały w Nagoya, w Japonii, gdzie, 20 lat temu, rozegrano pierwsze międzynarodowe mistrzostwa piłkarskie robotów. Podczas 4-dniowego turnieju roboty o najbardziej urozmaiconej i zaawansowanej technologii rywalizowały w 17 dyscyplinach. Od piłki nożnej przez konserwację/serwis po logistykę. W kategorii TeenSize humanoidalnej ligi piłki nożnej, zespół NimbRo z Bonn przy wsparciu Platformy od igus zdobył tytuł mistrza świata. Zespół B-Human z Bremen sponsorowany przez firmę igus, podczas fascynującego pojedynku, obronił tytuł mistrza w lidze Standard Platform (Platformy Standardowej).

Otwarta Platforma Humanoidalna od igus na drodze do sukcesu
W ubiegłym roku zespół NimbRo zdobył tytuł mistrza świata w kategorii TeenSize humanoidalnej ligi piłki nożnej. Również w tym roku, pracownicy i studenci grupy roboczej Autonomous Intelligent Systems (Autonomiczne Systemy Inteligentne) na Uniwersytecie w Bonn po raz kolejny uczestniczyli w otwartej Platformie Humanoidalnej od igus. Są to roboty typu open-source, o wysokości 92cm, wydrukowane w technologii 3D z materiału PA12. Humanoidalna Platforma od igus została opracowana przy współpracy firmy igus oraz Uniwersytetu w Bonn w projekcie transferu finansowanego przez Niemiecką Fundację Badań. Dzięki systemowi robolink, igus oferuje ekonomiczne zestawy modułowe z dziedziny robotyki, które mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle oraz badaniach naukowych. Powołując się na słowa prof. dr Svena Behnke, szefa grupy roboczej działającej przy uniwersytecie "W tym roku, Humanoidalna Platforma od igus przeszła kilka aktualizacji". "Ulepszyliśmy zarówno percepcję oraz poprawiliśmy stabilność ruchu robota. W poprzednich latach tylko dwóch graczy z danego zespołu mogło znajdować się na boisku, natomiast w tym roku, po raz pierwszy, trzy roboty z danej drużyny mogły wziąć udział w grze, co wymusiło na nas konieczność rozwinięcia koordynacji robotów." Ulepszenia te okazały się być strzałem w dziesiątkę. We wszystkich meczach, zespół z Bonn nie stracił żadnej bramki, a pokonując drużynę HuroEvolutionTN z Tajwanu 2-0 wrócił do domu z Pucharem Mistrza Świata.

Zwycięska passa zespołu B-Human w lidze Standard Platform (Platformy Standardowej)
Po raz kolejny, w tym roku, zespół z Uniwersytetu w Bremie, sponsorowany przez igus, pokazał olbrzymią klasę podczas rozgrywek w lidze Platform Standard. W tej kategorii wszystkie roboty rywalizowały z pięcioma przystosowanymi do komunikacji robotami NAO. Dzięki oprogramowaniu, B-Human wygrał nie tylko zawody techniczne, ale również konkurencję w mieszanym zespole jako B-HULKS, razem z zespołem HULKS z TU Hambug-Harburg, oraz w ekscytującym finale wygrał całe mistrzostwa. "Świeżo utworzona sztuczna nawierzchnia uniemożliwiała naszym graczom zagranie dalekiej piłki, co sprawiało, że gracz blisko bramki przeciwnika musiał długo oczekiwać na piłkę podczas gdy roboty z Uniwersytetu w Lipsku stwarzały dużo okazji do strzelenia gola," informuje dr Tim Laue, lider zespołu B-Human. "Dzięki mocnej obronie i dwóm celnym strzałom, udało nam się zwyciężyć 2:1."Źródło: www.igus.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl