Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Schneider Electric na COP23

20 listopad 2017.

 Podczas szczytu klimatycznego COP23 w Berlinie, Schneider Electric, lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energią i automatyce, ponownie potwierdził swój cel osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.


Już podczas szczytu klimatycznego COP21, który odbył się w Paryżu w 2015 r., Schneider Electric ogłosił swoje 10 zobowiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Realizacja obietnic złożonych w tym dokumencie ma w zamierzeniu przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju opracowanych przez ONZ. Zobowiązania Schneider Electric to wyraz dążenia spółki do osiągnięcia w 2030 r. neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w swoich zakładach i instalacjach oraz do stworzenia spójnego ekosystemu branżowego, który obejmował będzie zarówno dostawców, jak i klientów.


Schneider Electric od ponad dekady aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, a od 2015 r. poczyniła znaczne postępy na drodze do realizacji złożonych przez siebie zobowiązań. Firma systematycznie mierzy zaawansowanie we wdrażaniu rozwiązań ku osiągnięciu zrównoważonego rozwoju w oparciu o 16 wskaźników opublikowanych w Barometrze planety i społeczeństwa na lata 2015-2017. W październiku 2017 r. Schneider Electric ogłosił, że cele wyznaczone na cały rok 2017 udało się zrealizować już 3 miesiące przed terminem.

Szczyt klimatyczny COP23 jest dla nas okazją do aktywnego udziału w procesie mobilizowania społeczeństwa oraz uświadamiania ludzi na temat zachodzących zmian klimatycznych. Chcemy uczestniczyć w toczącej się na całym świecie debacie oraz demonstrować nowoczesne rozwiązania technologiczne, które mogą realnie przełożyć się na ograniczenie zużycia energii i redukcję emisji gazów cieplarnianych stwierdził Gilles Vermot Desroches, wiceprezes Schneider Electric ds. zrównoważonego rozwoju.


Działania Schneider Electric w obszarze zrównoważonego rozwoju doskonale wpasowują się w ambitne cele szczytu COP23, w tym te dotyczące sprawiedliwości klimatycznej czy transformacji ku nowej gospodarce. W szczególności firma stawia sobie za cel poszukiwanie rozwiązań w następujących obszarach związanych ze zmianami klimatycznymi:


 -To, co jest dobre dla klimatu, jest także dobre dla gospodarki. Eksperci szacują, że  w ciągu najbliższych 15 lat wielkość globalnego popytu na inwestycje infrastrukturalne w transporcie, energetyce, zaopatrzeniu w wodę i urbanistyce wyniesie około 6 bilionów dolarów rocznie, przy czym do stworzenia infrastruktury niskoemisyjnej wystarczyłoby przeznaczanie 270 miliardów dolarów rocznie. Schneider Electric wprowadził cele oparte na odkryciach naukowych (tzw. SBT), by umożliwić podmiotom działającym na rynku, a także własnym przedsiębiorstwom, wykorzystywanie szans, które pojawiają się wraz z nowymi rozwiązaniami na rynku energetycznym. 

- Dostęp do energii stanowi jedno z podstawowych praw człowieka. Walka ze zmianami klimatycznymi nie może się powieść bez uwzględnienia potrzeb 2,3 miliarda ludzi pozbawionych wystarczającego dostępu do energii. Schneider Electric aktywnie promuje działania mające na celu udostępnianie energii wszystkim ludziom na Ziemi. Wspierany przez firmę fundusz Energy Access Ventures inwestuje w prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa w krajach Afryki Subsaharyjskiej. Ich celem jest likwidacja niedoborów w obszarze elektryfikacji w regionie poprzez wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i stosowanie innowacyjnych modeli biznesowych. Fundusz ten pozyskał finansowanie w wysokości 54,4 mln euro, by dostarczyć energię elektryczną do 1 miliona ludzi do 2020 r.
- Dostarczanie nowych rozwiązań dla miast o większej efektywności energetycznej, bardziej przyjaznych mieszkańcom i umożliwiających bardziej zrównoważony rozwój. Według Schneider Electric z miastem rozwijającym się w sposób zrównoważony mamy do czynienia wówczas, gdy w parze z jego infrastrukturą idzie także zaspokajanie potrzeb energetycznych. Opracowane przez Schneider Electric rozwiązanie EcoStruxure umożliwia firmie oraz jej kontrahentom i klientom transformację w nowy świat energetyki, który jest bardziej zdigitalizowany i zdecentralizowany. Firma wykorzystuje również rozwiązania energetyczne, obiektowe oraz sieciowe EcoStruxure do tego, by jego własne budynki i centra danych były bardziej rentowne i oszczędzały zasoby. 
- Ustalanie cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Wdrożenie przejrzystych mechanizmów ustalania cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych regionów, a także przyjęcie ambitnych długoterminowych celów sprzyjających poszukiwaniu niskoemisyjnych rozwiązań to kolejny cel Schneider Electric. Zachęcanie do takich innowacyjnych działań ma zasadnicze znaczenie dla realizacji planów na rzecz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Firma przyjęła już na potrzeby własnej działalności wewnętrzną ocenę uprawnień do emisji dwutlenku węgla w ramach poszczególnych programów mających na celu zmniejszenie pozostawianego przez firmę śladu klimatycznego. Oparte są one m.in. na ustalaniu ambitnych celów w zakresie efektywności energetycznej, realizacji przedsięwzięć w obszarze energii odnawialnej, oraz optymalizowaniu rozwiązań logistycznych.
- Podnoszenie świadomości społecznej w zakresie zrównoważonego rozwoju ma kluczowe znaczenie dla przestawienia świata na bardziej ekologiczne tory. Można dziś robić więcej, wykorzystując mniej zasobów, jednak by skutecznie stawić czoła zmianom klimatycznym, należy szeroko zaangażować społeczeństwo i zmienić powszechne zachowania. Schneider Electric i jego Fundacja działająca pod egidą Foundation de France angażują się w inicjatywy podnoszące świadomość energetyczną pracowników, klientów, kontrahentów i akcjonariuszy na całym świecie. Celem tych działań jest wykazanie, że kreatywność i innowacyjność są głównymi czynnikami wpływającymi na tempo zmian. Firma opracowuje również stosowne narzędzia, np. Kalkulator Śladu Klimatycznego, który umożliwia dokonywanie pomiarów własnego zapotrzebowania na zasoby naturalne. 
- Znaczenie równości płci dla transformacji w obszarze energetyki: Przedstawiciele Fidżi  kraju pełniącego funkcję prezydencji na szczycie COP23 postanowili zwrócić szczególną uwagę na kwestię trudnej sytuacji kobiet w branży energetycznej i rozwiązań, które mogłyby poprawić ich sytuację. Schneider Electric finansuje inicjatywy ukierunkowane na szkolenie i wspieranie przedsiębiorczości wśród kobiet, zaś celem firmy na 2017 rok jest doprowadzenie do sytuacji, w której 85% kadr pracuje w krajach objętych wdrażanym przez Schneider Electric programem niwelowania różnic płacowych pomiędzy kobietami a mężczyznami.


- Dostęp do energii jest jednym z podstawowych praw człowieka powiedział na koniec Gilles Vermot Desroches. Jednocześnie walka ze zmianami klimatycznymi nie ma szans powodzenia, jeśli nie uwzględnimy problemów rozwojowych na świecie. Z tego właśnie powodu nasza firma globalnie promuje zrównoważony dostęp do energii i mamy nadzieję, że będą do nas dołączać kolejne podmioty, by nasze wspólne cele jak najszybciej stały się rzeczywistością.

 O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl