Dziś jest poniedziałek, 18 marzec 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.7876 -0.36% 1EUR 4.2993 -0.1% 1GBP 5.0199 -0.41%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przemysł wrzuca piąty bieg - czas na sieć 5G
więcej
5 mitów o energii odnawialnej
więcej
Konsekwencja - najważniejsza cecha w walce z globalnym ociepleniem
więcej
VII Kongres PORT PC "Dom bez rachunków" - relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
26 marzec 2019
Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 
więcej
26 marzec 2019
KIELCE FLUID POWER - Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Bezpieczne prowadzenie przewodów w nawet najmniejszych przestrzeniach za pomocą niewielkich e-prowadników firmy igus

23 luty 2018.


E-prowadnik E2.10 zapewnia konstrukcję chroniącą przewody, jak również szybki i łatwy montaż dzięki otwieraczowi do e-prowadników.

Oszczędność miejsca, wytrzymałość i łatwość montażu: to wymagania wobec wielu części maszyn Mają one zastosowanie, począwszy od ogólnej inżynierii mechanicznej, a kończąc na technologii medycznej. Aby spełnić te wymagania, firma igus oferuje niskoprofilowy e-prowadnik E2.10 z 10-milimetrową wysokością wewnętrzną i najmniejszym promieniem gięcia, który idealnie sprawdzi się w małych przestrzeniach montażowych. Ogniwa serii składają się tylko z dwóch części: części dolnej/bocznej oraz poprzecznicy. Wyróżnia je cicha praca oraz konstrukcja chroniąca przewody, natomiast otwieracz do prowadników zapewnia ich łatwy montaż.

To co jest szczególnie istotne przy obsłudze maszyn w pomieszczeniach zamkniętych to zapewnienie bezpiecznego zasilania energią w połączeniu z wysoce dynamicznym ruchem przewodów. Aby to osiągnąć, specjalista motion plastics, firma igus, asortyment swoich produktów poszerzyła o niskoprofilowy e-prowadnik. Wewnętrzna wysokość e-prowadnika E2.10 z serii E2.1 wynosi tylko 10 milimetrów, a jego wysokość zewnętrzna to 15 milimetrów. W związku z tym, idealnie sprawdza się on nawet w najmniejszych przestrzeniach montażowych. Ogniwa prowadnika, podobnież jak wszystkie ogniwa z serii E2.1, składają się z części dolnej/bocznej oraz poprzeczek. Ułatwia to ich otwarcie śrubokrętem, zarówno z góry oraz z boku. Do każdego pierwszego zamówienia dołączony jest prosty otwieracz do e-prowadników, który pozwala na ich szybkie otworzenie. Dzięki temu prowadnik można otworzyć w przeciągu kilku sekund, a następnie po umieszczeniu wszystkich przewodów z łatwością zamknąć go ręcznie. Seria E2.1 posiada system zderzakowy pozwalający na zwiększenie  długości samonośnej aż do 25%, 100% większy ciężar wypełnienia i jednocześnie 10% mniejszą masę niż odpowiadające jej rodzaje e-prowadników od igus. "Hamulec" przy ogranicznikach ogniw zapewnia cichą pracę prowadnika. Dzięki temu idealnie sprawdzają się w drzwiach automatycznych, pojazdach lub, np. sprzęcie medycznym.

Łatwy montaż oraz konstrukcja chroniąca przewody

Lekka, ale wytrzymała i silna, seria E2.1 nadaje się do szerokiego zakresu scenariuszy zastosowań o wysokich wymaganiach. Z tego względu, firma igus, poszerzyła serię produktów E2.1 o trzy dodatkowe rozmiary wysokości wewnętrznej wynoszące 26, 38 oraz 48 milimetry. Dzięki gładkiej budowie, wnętrze serii chroni przewody oraz zapewnia do 3 milimetrów większą wysokość wewnętrzną z zachowaniem tej samej wysokości zewnętrznej w porównaniu do poprzednich serii. Firma igus oferuje separatory dostosowane do wewnętrznej przestrzeni prowadnika, które mają zaokrąglone krawędzie, zapewniające większą trwałość węży i przewodów. Ząbkowane poprzeczki umożliwiają precyzyjny montaż separatorów.

Wysoce elastyczne przewody chainflex do kompaktowej przestrzeni montażowej
Aby e-prowadnik i przewód tworzyły idealnie dopasowany moduł, firma igus opracowała wysoce elastyczne przewody chainflex, przeznaczone głównie do stosowania w e-prowadnikach Dzięki zastosowaniu przewodu Profinet Chainflex CFBUS.LB.060, dane mogą być przesyłane nawet w najbardziej ograniczonych przestrzeniach, z promieniem gięcia wynoszącym zaledwie 7.5 x d. Wszystkie przewody chainflex zostały przetestowane w laboratorium badawczym firmy igus o powierzchni 2.750 m2. Dzięki temu, igus jest jedynym producentem na rynku, który obejmuje swoją gamę przewodów 36-miesięczną gwarancją. Jako że readychain, będąc kompletnym systemem składającym się z przewodów oraz e-prowadnika, jest produktem gotowym do użycia, można zacząć go instalować natychmiast po zakupie.

 

 Źródło: info@igus.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  www.ethernetprzemyslowy.pl  promienniki podczerwieni 

Krańcówka, krańcówki

Copyright © Energoelektronika.pl