Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Złoty poziom kompetencji w obszarze systemu Cloud Platform firmy Microsoft

28 marzec 2018.


COPA-DATA wykazuje wysoki poziom kompetencji w zakresie aplikacji przemysłowych w chmurze

Oprócz klasycznych projektów automatyzacji na poziomie maszyn i urządzeń produkcyjnych, coraz większą popularnością cieszą są rozwiązania oferujące pełną łączność, od pojedynczych czujników, aż po chmurę obliczeniową, z uwzględnieniem urządzeń mobilnych. COPA-DATA stara się sprostać zapotrzebowaniu rynku, integrując oprogramowanie zenon z platformą usług w chmurze Microsoft Azure. Dzięki wiedzy i bogatemu doświadczeniu w tworzeniu rozwiązań dla inteligentnych miast i fabryk w oparciu o chmurę obliczeniową COPA-DATA uzyskała złoty status kompetencji w obszarze systemu Cloud Platform firmy Microsoft.

Poprzez przyznawanie kompetencji, firma Microsoft wspiera partnerów należących do sieci Microsoft Partner Network. Pozwala im w sposób profesjonalny reklamować wiodące w branży umiejętności i specjalistyczną wiedzę, wyraźnie wyróżniając ich od konkurencji. Aby osiągnąć przynajmniej jedną z 18 kompetencji w ramach aktualnie dostępnych sześciu kategorii, konieczne jest spełnienie określonych wymogów i potwierdzenie ich podczas dorocznych przeglądów. W zależności od stopnia spełnienia wymagań przedsiębiorstwo może otrzymać złotą lub srebrną ocenę kompetencji. Złoty poziom kompetencji przyznawany jest wyłącznie tym partnerom, którzy stale osiągają bardzo dobre wyniki i wykazują wyjątkowe zaangażowanie.


Uzyskawszy srebrny poziom w obszarze systemu Cloud Platform w 2016 r., teraz firma COPA-DATA spełniła wszystkie kryteria do otrzymania wyższego, złotego poziomu w tej kategorii.
?Aby uzyskać złoty status kompetencji, należy spełnić rygorystyczne wymagania?, wyjaśnia Johannes Petrowisch, Global Partner & Business Development Manager w firmie COPA-DATA. ?Jednym z kryteriów jest osiągnięcie minimalnego obrotu na poziomie 100 000 USD w obrębie platformy Microsoft Azure w okresie ostatnich dwunastu miesięcy. Pokazuje to, że w celu spełnienia wymogów przedsiębiorstwa muszą realizować projekty klientów na  dużą skalę i w stosunkowo krótkim czasie. W związku z tym bardzo cieszy nas, że udało nam się osiągnąć ten próg i uzyskać status Expert Partnera w zakresie projektów w chmurze?.

Z uwagi na fakt, że oprogramowanie zenon jest w pełni zintegrowane z platformą Microsoft Azure, dane mogę być pobierane i dalej i przetwarzane  centralnie i w czasie rzeczywistym. Oznacza to na przykład, że interesujące nas wskaźniki produkcji, wydajności i konsumpcji z różnych lokalizacji można rejestrować, gromadzić, poddawać dalszemu przetwarzaniu i porównywać w celu określenia potencjalnych usprawnień i wdrożenia odpowiednich środków optymalizacji. Dzięki pełnej komunikacji ? od poziomu sterownika, aż po chmurę obliczeniową ? współpraca między dwoma technologiami stwarza całkowicie nowe możliwości, pozwalając łączyć klasyczne projekty automatyzacji z typowymi projektami informatycznymi czy analityki biznesowej. Umożliwia to między innymi zwiększanie wydajności produkcji, optymalizację wykorzystania zasobów i tworzenie całkowicie nowych usług lub modeli biznesowych.
Integracja oprogramowania zenon z platformą Microsoft Azure rozpoczęła się w 2014 r. Początkowo głównym powodem włączenia wybranych usług platformy Microsoft Azure była chęć zaoferowania skalowalnego rozwiązania do przechowywania dużych ilości danych gromadzonych centralnie na potrzeby projektów przemysłowych w efektywnej kosztowo infrastrukturze. ?W dzisiejszych aplikacjach przemysłowych korzystających z chmur obliczeniowych model ten służy głównie do wykonywania obliczeń w obrębie kilku systemów lub lokalizacji, a także do analiz predykcyjnych?, wyjaśnia Stefan Reuther, Chief Sales Officer w COPA-DATA. ?Do rejestrowania, gromadzenia, agregowania, dalszego przetwarzania i prezentowania danych użytkownicy potrzebują wydajnego oprogramowania takiego jak zenon, które pozwoli im uzyskać bezpośredni wgląd w produkcję, zużycie energii czy wskaźniki jakości?.
Oprócz złotego poziomu kompetencji systemu Cloud Platform, firma COPA-DATA może pochwalić się złotym statusem współpracy partnerskiej przy tworzeniu aplikacji.Źródło: copadata.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl