Dziś jest niedziela, 15 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Złoty poziom kompetencji w obszarze systemu Cloud Platform firmy Microsoft

28 marzec 2018.


COPA-DATA wykazuje wysoki poziom kompetencji w zakresie aplikacji przemysłowych w chmurze

Oprócz klasycznych projektów automatyzacji na poziomie maszyn i urządzeń produkcyjnych, coraz większą popularnością cieszą są rozwiązania oferujące pełną łączność, od pojedynczych czujników, aż po chmurę obliczeniową, z uwzględnieniem urządzeń mobilnych. COPA-DATA stara się sprostać zapotrzebowaniu rynku, integrując oprogramowanie zenon z platformą usług w chmurze Microsoft Azure. Dzięki wiedzy i bogatemu doświadczeniu w tworzeniu rozwiązań dla inteligentnych miast i fabryk w oparciu o chmurę obliczeniową COPA-DATA uzyskała złoty status kompetencji w obszarze systemu Cloud Platform firmy Microsoft.

Poprzez przyznawanie kompetencji, firma Microsoft wspiera partnerów należących do sieci Microsoft Partner Network. Pozwala im w sposób profesjonalny reklamować wiodące w branży umiejętności i specjalistyczną wiedzę, wyraźnie wyróżniając ich od konkurencji. Aby osiągnąć przynajmniej jedną z 18 kompetencji w ramach aktualnie dostępnych sześciu kategorii, konieczne jest spełnienie określonych wymogów i potwierdzenie ich podczas dorocznych przeglądów. W zależności od stopnia spełnienia wymagań przedsiębiorstwo może otrzymać złotą lub srebrną ocenę kompetencji. Złoty poziom kompetencji przyznawany jest wyłącznie tym partnerom, którzy stale osiągają bardzo dobre wyniki i wykazują wyjątkowe zaangażowanie.


Uzyskawszy srebrny poziom w obszarze systemu Cloud Platform w 2016 r., teraz firma COPA-DATA spełniła wszystkie kryteria do otrzymania wyższego, złotego poziomu w tej kategorii.
?Aby uzyskać złoty status kompetencji, należy spełnić rygorystyczne wymagania?, wyjaśnia Johannes Petrowisch, Global Partner & Business Development Manager w firmie COPA-DATA. ?Jednym z kryteriów jest osiągnięcie minimalnego obrotu na poziomie 100 000 USD w obrębie platformy Microsoft Azure w okresie ostatnich dwunastu miesięcy. Pokazuje to, że w celu spełnienia wymogów przedsiębiorstwa muszą realizować projekty klientów na  dużą skalę i w stosunkowo krótkim czasie. W związku z tym bardzo cieszy nas, że udało nam się osiągnąć ten próg i uzyskać status Expert Partnera w zakresie projektów w chmurze?.

Z uwagi na fakt, że oprogramowanie zenon jest w pełni zintegrowane z platformą Microsoft Azure, dane mogę być pobierane i dalej i przetwarzane  centralnie i w czasie rzeczywistym. Oznacza to na przykład, że interesujące nas wskaźniki produkcji, wydajności i konsumpcji z różnych lokalizacji można rejestrować, gromadzić, poddawać dalszemu przetwarzaniu i porównywać w celu określenia potencjalnych usprawnień i wdrożenia odpowiednich środków optymalizacji. Dzięki pełnej komunikacji ? od poziomu sterownika, aż po chmurę obliczeniową ? współpraca między dwoma technologiami stwarza całkowicie nowe możliwości, pozwalając łączyć klasyczne projekty automatyzacji z typowymi projektami informatycznymi czy analityki biznesowej. Umożliwia to między innymi zwiększanie wydajności produkcji, optymalizację wykorzystania zasobów i tworzenie całkowicie nowych usług lub modeli biznesowych.
Integracja oprogramowania zenon z platformą Microsoft Azure rozpoczęła się w 2014 r. Początkowo głównym powodem włączenia wybranych usług platformy Microsoft Azure była chęć zaoferowania skalowalnego rozwiązania do przechowywania dużych ilości danych gromadzonych centralnie na potrzeby projektów przemysłowych w efektywnej kosztowo infrastrukturze. ?W dzisiejszych aplikacjach przemysłowych korzystających z chmur obliczeniowych model ten służy głównie do wykonywania obliczeń w obrębie kilku systemów lub lokalizacji, a także do analiz predykcyjnych?, wyjaśnia Stefan Reuther, Chief Sales Officer w COPA-DATA. ?Do rejestrowania, gromadzenia, agregowania, dalszego przetwarzania i prezentowania danych użytkownicy potrzebują wydajnego oprogramowania takiego jak zenon, które pozwoli im uzyskać bezpośredni wgląd w produkcję, zużycie energii czy wskaźniki jakości?.
Oprócz złotego poziomu kompetencji systemu Cloud Platform, firma COPA-DATA może pochwalić się złotym statusem współpracy partnerskiej przy tworzeniu aplikacji.Źródło: copadata.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl