Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Signify zajmuje 4. pozycję w rankingu odpowiedzialnych firm

13 lipiec 2018.


Signify (Philips Lighting Poland) uzyskał 4. lokatę w kategorii ?Produkcja przemysłowa? w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, ogłosił, że zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój po raz kolejny zostało docenione przez Kozminski Business Hub. W tym roku Signify zajął czwarte miejsce spośród przedsiębiorstw zgłoszonych w kategorii ?Produkcja Przemysłowa? w XII już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie największych spółek działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości systemu zarządzania odpowiedzialnością społeczną biznesu (CSR). Umożliwia on dokonanie wiarygodnej oceny zaawansowania w podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym. Od 2018 roku organizatorem ROF jest Kozminski Business Hub, natomiast partnerami merytorycznymi są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland. Za weryfikację odpowiada Deloitte. Autorami zestawienia są Profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, dziennikarz.

Wysokie miejsce w rankingu to docenienie programów prowadzonych na rzecz środowiska, które od lat funkcjonują w Signify. W strukturach firmy istnieją dedykowane temu zadaniu departamenty, jak dział Ochrony Środowiska, które sprawują pieczę nad zrównoważonym rozwojem. Bogdan Rogala, Prezes działalności Signify w Polsce, jest z kolei  członkiem Rady Programowej United Nations Global Compact, największej na świecie inicjatywy skupiającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.   Cała aktywność firmy budowana jest wokół Głównych Zasad Działalności Signify ? dokumentu zawierającego między innymi deklarację maksymalnej dbałości o środowisko naturalne.

?Naszą misję realizujemy między innymi poprzez udział w Inicjatywie Partnerstwa ?Razem dla Środowiska? na rzecz realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Należy również wspomnieć o naszych działaniach w zakresie aktywności przemysłowej w Polsce. Nie tylko opracowujemy i wytwarzamy najnowocześniejsze rozwiązania oświetleniowe oparte na technologii LED i Internecie Rzeczy, ale dla przykładu już od ponad 3 lat zaopatrujemy się w 100% w energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Całość energii elektrycznej pozyskujemy z elektrowni wiatrowych, słonecznych lub wodnych zlokalizowanych w Polsce.?, komentuje Bogdan Ślęk, Dyrektor ds. Public & Government Affairs /CSR & Sustainability Champion, działalność Signify w Polsce.

Same produkty i systemy sprzedawane pod marką Philips także przyczyniają się do ochrony środowiska, chociażby poprzez redukcję zapotrzebowania na energię elektryczną potrzebną do oświetlenia domów, czy miast. W Szczecinie, dzięki lampom Philips obniżono emisję dwutlenku węgla aż o 50%. Więcej na temat wpływu oświetlenia i rozwiązań dla inteligentnych miast można przeczytać w Raporcie Cyfrowe Miasta.

?Cieszy nas wysoka pozycja w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018. Jesteśmy szczególnie dumni, że udaje nam się efektywnie wdrażać Nasz Program Zrównoważonego Rozwoju ?Brighter Lives, Better World? ? ?Jaśniejsze Życie, Lepszy Świat? w Polsce.?, podsumowuje Bogdan Ślęk, Dyrektor ds. Public & Government Affairs /CSR & Sustainability Champion, działalność Signify w Polsce

 

 

 Źródło: signify.com
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl