Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Przemysł wrzuca piąty bieg - czas na sieć 5G

6 marzec 2019.

Podczas tegorocznej edycji Forum Gospodarczego TIME, które odbyło się w dniach 4-5 marca 2019, eksperci, przedsiębiorcy, naukowcy i przedstawiciele władz szczególną uwagę poświęcili sieci 5G oraz rozwiązaniom wykorzystywanym przez przemysł 4.0. Forum Gospodarcze TIME to dwudniowe spotkanie europejskiego przemysłu cyfrowego, zorganizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji, Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji oraz ZVEI, niemieckie stowarzyszenie przemysłu elektronicznego. Jednym z partnerów wydarzenia był Schneider Electric.

- Mamy dzisiaj do czynienia z czwartą rewolucją przemysłową - przekonuje Jacek Łukaszewski, Prezes na Klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric. - Doskonale ilustruje to nasza flagowa platforma EcoStruxure, wykorzystująca potencjał Internetu Rzeczy. Jej poprzednik, Transparent Factory, powstał w 1997 roku i bazował na sieci Ethernet. Obecnie nasz system współtworzy olbrzymia społeczność, zrzeszająca 20 000 programistów, 3 000 przedsiębiorców i 650 000 usługodawców oraz partnerów. Sama cyfryzacja odpowiada natomiast za ok. 50% dochodu firmy. Wierzymy, że to właśnie digitalizacja jest właściwym kierunkiem rozwoju.

Wsparcie przemysłu 4.0

Zmiany związane z wprowadzaniem nowych, cyfrowych rozwiązań do przemysłu zachodzą na naszych oczach. Powiązanie pracy fizycznej z zaawansowanymi systemami informatycznymi, w tym z Internetem rzeczy i przetwarzaniem w chmurze, jest szansą nie tylko na radykalne zwiększenie efektywności, ale także na opracowanie nowych schematów współpracy ludzi z inteligentnymi urządzeniami.

- Nasze projekty modernizacyjne w Polsce potwierdzają korzyści, jakie branża może odnieść dzięki transformacji cyfrowej. W hucie St. Gobain w Dąbrowie Górniczej w ciągu jednego miesiąca udało nam się tak zmodernizować cały system tak, że wydajność pieca wzrosła z 500 ton dziennie do 1000 ton dziennie. Z kolei w zakładzie ELDA - Szczecinek Elektrotechnika S.A. - stanęliśmy przed wyzwaniem zmniejszenia zużycia energii elektrycznej parku maszynowego. Teraz ELDA kontroluje zysk energetyczny i wydatki na energię elektryczną za pomocą zestawu parametrów monitorujących - przekonuje Jacek Łukaszewski.

Sama koncepcja przemysłu 4.0 została zaprezentowana w 2011 roku w trakcie targów w Hanowerze. W ciągu 8 lat doczekała się jednak znaczącego rozwinięcia.

- Uważamy, że wykorzystanie sztucznej inteligencji i cyfrowych rozwiązań w przemyśle to olbrzymia szansa, ale również wielka odpowiedzialność - stwierdził Wojciech Świątek, Business Development Director w Schneider Electric, podczas dyskusji na temat cyfrowej transformacji, jako elementu strategii nowoczesnej firmy w trakcie Forum. - W najnowszym raporcie Global Digital Transformation Benefits Report 2019 przeanalizowaliśmy 230 projektów, które realizowaliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat w 41 krajach świata. Okazało się, że wielu przedsiębiorców obawia się wdrożenia nowych rozwiązań ze względu na wysokie koszty tej operacji. Musimy jednak wskazywać, jakie dają korzyści i perspektywy na przyszłość. Forum Gospodarcze TIME jest znakomitym miejscem do dyskusji i prezentowania możliwych ścieżek rozwoju.

Współpraca jest opłacalna

Rewolucyjnych zmian nie można wdrożyć samodzielnie. Jednym z podstawowych celów Forum jest wskazanie na potrzebę współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami oraz politykami. Nowa gospodarka wymaga zupełnie nowych rozwiązań, także w zakresie obowiązującego prawa.

W trakcie panelu poświęconego transformacji cyfrowej obok siebie zasiedli przedstawiciele największych firm zajmujących się innowacjami, reprezentanci środowisk naukowych oraz Parlamentu Europejskiego. - Musimy określić to, jak maksymalnie wykorzystać szansę, którą dają nam nowe technologie. Możemy to osiągnąć stawiając na współpracę i otwartość - mówił Wojciech Świątek. - Olbrzymią rolę w przemianach odgrywa Unia Europejska i podległe jej instytucje. Tylko priorytetowe traktowanie kwestii rozwoju przemysłu umożliwi sukces w tym obszarze. - dodaje.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl