Dziś jest poniedziałek, 30 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
31 marzec 2009.

WN-33 - znacznie więcej niż lampka kontrolna

WN-33 - znacznie więcej niż lampka kontrolna

W 1998 roku POLLIN skonstruował i jako pierwszy wprowadził na rynek miniaturowy trójfazowy wskaźnik obecności napięcia (WN-3) w obudowie 1-modułowej przeznaczonej do montażu na szynie 35 mm. Zaletą tego wskaźnika było zastosowanie silnie świecących diod LED o niemal nieograniczonej żywotności. Wskaźnik WN-3 zastępował 3 lampki kontrolne oparte na neonówkach, zajmował trzykrotnie mniej miejsca, był dużo bardziej czytelny i praktycznie bezawaryjny. Ta konstrukcja firmy POLLIN doskonale trafiła w potrzeby użytkowników. Wskaźniki WN-3 stały się standardem i są dzisiaj powszechnie stosowane, a cała seria kolejnych tego typu konstrukcji POLLIN-u otrzymała w 1998 roku Złoty Medal targów Instalelektra w Bydgoszczy oraz wyróżnienie na gdańskich targach Elektroinstalacje w 1999 roku.

POLLIN, oprócz konstruowania kolejnych nowatorskich urządzeń, systematycznie modyfikował wskaźniki napięcia i poszerzał ich gamę. Obecnie posiada najszerszą na rynku ich ofertę.

Najnowszym i najbardziej zaawansowanym technicznie rozwiązaniem w dziedzinie wskaźników napięcia jest wielofunkcyjny trójfazowy wskaźnik WN-33. Został on po raz pierwszy zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Energetyki ENEX 2009, które odbyły się w lutym w Kielcach. Funkcjonalność nowego wskaźnika uzyskała uznanie jury konkursu targów ENEX i firma POLLIN otrzymała kolejne wyróżnienie za swój produkt.
Wskaźnik WN-33 to precyzyjne urządzenie, które oprócz sygnalizowania obecności lub zaniku poszczególnych faz, przekazuje wiele dodatkowych istotnych informacji o stanie sieci trójfazowej, a odseparowany styk wyjściowy (wersja WN-33P) znacznie poszerza i tak już duże możliwości urządzenia.

Użytkownik 'rzutem oka' uzyskuje następujące informacje:

- obecność prawidłowego napięcia w zakresie -15% ÷ +10% na poszczególnych fazach (świecą się zielone diody);

- brak fazy (gaśnie odpowiednia dla danej fazy zielona dioda);

- obniżenie napięcia fazowego poniżej 195V (z dokładnością 1V; świeci się odpowiednia dla danej fazy czerwona dioda LED z lewej strony);

- napięcie na danej fazie przekroczyło 253V (z dokładnością 1V; świeci się odpowiednia dla danej fazy czerwona dioda LED z prawej strony);

- kolejność faz jest nieprawidłowa (świeci się w dolnym rzędzie czerwona dioda oznaczona symbolem wirowania faz);

- asymetria faz przekracza 5% (świeci się w dolnym rzędzie żółta dioda oznaczona skrótem "ASY.");

- nastąpiło zwarcie faz (świeci się czerwona dioda oznaczona symbolem kąta fazowego (fi) i jednocześnie pulsują odpowiednie diody, informując, które fazy są zwarte).

A wszystko to w obudowie o szerokości zaledwie jednego modułu!!!
Czytelność i jednoznaczność przekazywanych informacji została zapewniona dzięki zastosowaniu 12 miniaturowych różnokolorowych diod LED.
Wersja WN-33P wyposażona jest dodatkowo w odseparowany galwanicznie styk zwierny (6A 250V AC rezyst.). Istnieje także możliwość modyfikacji parametrów wskaźnika WN-33/WN-33P na życzenie użytkownika.

Na targach ENEX 2009 wyróżnienie otrzymał również wskaźnik napięcia WN3-58V, który przeznaczony jest do sieci pośrednich (3 x 58V/100V AC), a jego zadaniem jest informowanie o stanie tych sieci - optyczne sygnalizowanie zaniku fazy lub obniżenia się jej napięcia poniżej 45V. Ten precyzyjny wskaźnik pozwala na błyskawiczne sprawdzenie trzech napięć bez użycia mierników, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza kontrolę stanu sieci trójfazowej w układach pośrednich. Intensywność świecenia czerwonych diod LED sygnalizujących awarię zaczyna słabnąć dopiero, gdy napięcie na danej fazie spadnie poniżej 20V.

 


 

Źródło: Zaklad Elektroniczny "POLLIN"
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl