Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
29 czerwiec 2009.

ITM POLSKA 2009 - kontrakty mimo kryzysu

Około 17.000 osób zapoznało się z ofertą wystawców targów ITM Polska - największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów nowoczesnych technologii przemysłowych, które odbyły się w Poznaniu w dniach 16-19 czerwca 2009 r. Wystawcy zgodnie podkreślali profesjonalizm targowej publiczności, która żywo interesowała się innowacjami prezentowanymi na stoiskach. Jak podkreślają wystawcy, to zainteresowanie miało również konkretny wymiar biznesowy. Wiele firm już na targach zawarło kontrakty o wartości często liczonej w milionach złotych.

Prominentni goście
Honorowy patronat nad targami sprawowali: minister gospodarki oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego. Uroczystego otwarcia targów dokonał wiceprezes Rady Ministrów, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Wicepremier zapoznał się także z ekspozycją wystawców. Wśród gości targowych byli również podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt oraz sekretarz generalny European Safety Federation Henk Vanhoutte. Targi zwiedzili także przedstawiciele Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Obrabiarek CMTBA z sekretarzem generalnym Wu Bailinem na czele.

pp_1938.jpg

Innowacyjna ekspozycja
W targach uczestniczyło blisko tysiąc firm z 30 krajów i terytoriów (Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Chin, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Indii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch). Ekspozycja targów podobnie jak w latach ubiegłych podzielona była na salony tematyczne:

  • Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle,
  • Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE,
  • Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL,
  • Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM,
  • Salon Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX,
  • Salon WELDING
  • Salon TRANSPORTA.

Swoją ofertę przedstawiły także najlepsze jednostki naukowo-badawcze i badawczo-rozwojowe zgromadzone w Salonie Nauka dla Gospodarki. Udział przedstawicieli polskiej nauki w targach finansowany był ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ekspozycja ITM Polska  - "targów technologii jutra" - usiana była rynkowymi nowościami, które cieszyły się największym zainteresowaniem zwiedzających. Wystawcy pokazali w tym roku kilkaset nowych produktów w tym m. in. innowacyjny w skali Europy i świata system sterowania obrabiarki CNC będący wstępem do prac nad prototypem inteligentnej obrabiarki, latającego robota sterowanego z ziemi ruchami głowy, najszybciej tnącą wycinarkę drutową, biometryczny terminal służący do uwierzytelniania osób na podstawie układu żył na dłoni, inteligentny długopis przewidziany do diagnozowania i terapii dysleksji czy systemy sterowania komputerem za pomocą ruchu gałek ocznych lub ust ("ustomysz").  Zobacz szczegółową listę nowości.

-----------------------------------------------
Targi ITM Polska są jednym z istotnych katalizatorów procesu modernizacji polskiego przemysłu. Ich misją jest promocja nowoczesnych technologii oraz stworzenie platformy bezpośredniego spotkania specjalistów, przedstawicieli przemysłu i nauki stosowanej, wymiany wiedzy i doświadczeń. Następna edycja targów ITM Polska odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2010 r.

Zobacz także:

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl