Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
8 lipiec 2009.

WYŚWIETLACZE REKLAMOWE i INFORMACYJNE

WYŚWIETLACZE REKLAMOWE i INFORMACYJNE

Postęp technologiczny w procesie  produkcji  diod  LED przyczynił się do powstania nowych możliwości technicznych, które umożliwiły zastosowanie ich do produkcji  oświetlenia,  urządzeń sygnalizacyjnych i audio wizualnych, w tym  wyświetlaczy.
Zaletami są między innymi: około 10 krotnie mniejsze  zużycie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami oraz duża żywotność do 100.000 h

Tablice modułowe jednokolorowe przeznaczone są do wyświetlania tekstów grafik i prostych animacji. Tablice te zbudowane są z modułów, z których każdy ma wymiar 40x20 cm. Mogą być one  składane w dowolnych rozmiarach, kształtach i proporcjach. Tablice cechuje kompaktowa obudowa. Zasilacz, sterownik i wyświetlacz zamknięte są w tej samej obudowie, która wykonana jest z aluminium, pomalowana farbą proszkową, posiada klasę IP 55. Tablice wyposażone są w czujnik oświetlenia, dzięki któremu automatycznie dostosowuje poziom świecenia do warunków zewnętrznych. Jest to bardzo istotne w nocy, kiedy zbyt jasne świecenie diod powoduje oślepianie czytającego i rozmycie obrazu. Obecność czujnika wpływa także na zmniejszenie zużycia energii. Tablica  zawiera ponadto w standardowym wyposażeniu zegar i czujnik temperatury. Te pozornie mało istotne elementy sprawiają, że reklama przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Uzupełnieniem oferty jest  przyjazne i łatwe w obsłudze oprogramowanie do tworzenia animacji, posiadające wiele gotowych do użycia efektów. Programowanie tablicy odbywa się przy pomocy komputera PC (brak w zestawie) z wykorzystaniem  programu,  pracującego pod Windows. Standardowe sterowanie tablicy odbywa się złączem RS-232. W przypadku braku portu COM w komputerze, możliwe jest sterowanie przez port USB, a w przypadku dużej odległości  tablicy od komputera możliwe jest programowanie po RS-485, sieci LAN lub bezprzewodowo WI-FI. Komputer służy do wysyłania danych do tablicy. Po tej operacji aplikacja może zostać zamknięta. Tablica pracuje z własnym sterownikiem zabezpieczonym na wypadek braku zasilania.

Dostępne kolory świecenia:

TABLICA  FULL COLOR RGBP20V ( virtualny pixel)

Dla bardziej wymagających użytkowników DACPOL  proponujemy ekrany diodowe RGB (full color). Ekrany LED są jedynymi wielkogabarytowymi nośnikami informacji, które pozwalają na wyświetlanie obrazów w pełnej gamie kolorystycznej full color (16,7mln barw) i z jasnością zapewniającą doskonałą jasność świecenia w pełnym słońcu. Telebimy służą do wyświetlania spotów reklamowych, filmów i realizacji z wydarzeń sportowo-kulturalnych z jakością TV. Można je stosować  na ulicach , w centrach handlowych i obiektach użyteczności publicznej o każdej porze i w każdych warunkach atmosferycznych. W dobie najnowszych technologii oraz coraz szybszego tempa życia Telebim to technologia, która pozwala szybko zmieniać treści i nadążać za szybkimi zmianami w otaczającym świecie, w odróżnieniu do tradycyjnych  nośników, które nie mają takiej możliwości. Telebimy to doskonałe narzędzie do kampanii wizerunkowych, dają nie tylko pożądany efekt dla odbiorców reklamy, ale też prestiż i rozmach, co jest świetnym pretekstem do zaprezentowania pozytywnego wizerunku firmy, świadczącego o jej stabilności i rzetelności. Wyżej wymieniony ekran może stanowić uzupełnienie kampanii prowadzonej na tradycyjnych nośnikach.

Przykładowe dane techniczne:

wymiary modułu 1280x960 mm
rozdzielczość modułu -64x48 pix (virtual 128x96 pix)
piel - 2 czerwone, 1 zielona, 1 niebieska
gęstość diod-2500pkt/m2, virtual 10000pkt/m2
raster diod -20mm
widoczność  min15m
częstotliwość wyświetlania 480 hz
kat widzenia - 110° poziomy -  70° pionowy
jasność 5500 cd/m2
kolory -16,7mln 24 bit
skala szarości 256
czas pracy 100 000 h
temp. pracy -20°C +60°C
wilgotność  pracy od 10 do 90%
obudowa klasa szczelności IP 65
moc około 800W/m2
waga 60 kg/m2 bez konstrukcji nośnej
sterowanie komputer PC ( karta w komplecie ) formaty DVI, S-Video itd.
Gwarancja 3 lata

Inwestycja w tablice maże stać się też źródłem dochodu dzięki  świadczeniu usług reklamowych dla innych podmiotów.

Źródło: DACPOL Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl