Dziś jest środa, 8 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
29 lipiec 2009.

KOMPLETNE ROZWIĄZANIA DLA PROCESÓW LUTOWANIA

Dzisiejsza miniaturyzacja w branży elektronicznej wymusiła na producentach urządzeń elektronicznych oraz płytek PCB stosowanie elementów SMD. Wielkość tych elementów sprawiła iż tradycyjna metoda lutowania za pomocą lutownicy stała się kłopotliwa. Przy produkcji większej ilości płytek stosuje się specjalne pasty do połączenia elementów z płytką, które pod wpływem temperatury stanowią trwałe połączenie między płytką  a elementem.

Rozróżnia się dwie metody lutowania: lutowanie na fali oraz lutowanie rozpływowe. Obie metody wymagają stosowania specjalistycznych past do lutowania, które muszą mieć odpowiednie właściwości klejące (trzymać element na płytce) oraz na tyle proste w dozowaniu, aby móc w prosty sposób nałożyć warstwę na płytkę PCB przez maskę. Najczęściej stosowane są pasty oparte na związku SAC 305, wykonane w technologii bezołowio-wej, które nie wymagają czyszczenia po procesie lutowaniaFirma AVANTEC oferuje kompleksowe rozwiązania dla procesów lutowania, począwszy od past lutowniczych, topników i klejów a skończywszy na środkach czyszczących PCB oraz maszyny i urządzenia wykorzystywane przy lutowaniu. W swojej ofercie posiada pasty z zawartością ołowiu jak i bezołowiowe, wykonane w techno-logii No Clean jak i With Cleaning, topniki na bazie wody, alkoholu oraz w żelu dla różnych metod aplikacji.  Kolejną gamą produktów są środki czyszczące oparte na węglowodorach i detergentach dla wielu metod czysz-czenia (od ręcznego oraz w myjce ultradźwiękowej do czyszczenia w pełni automatycznego w maszynie).

Produkty AVANTEC spełniają wymagania wszystkich klientów, od światowych producentów elektroniki,  poprzez różnego rodzaju serwisy, aż po indywidualnych odbiorców. Są one doskonałym wyborem dla osób, które  potrzebują sprawdzonych i niezawodnych technologii oraz kompleksowej obsługi, uznanej przez takie firmy jak: SIEMENS, BOSCH, THALES, MPM oraz wiele innych.

Technicy z firmy AVANTEC oferują swoją pomoc przy wdrażaniu nowych projektów, prowadzaniu testów jak również pomagają rozwiązywać różnego rodzaju problemy związane z  procesami lutowania.

Wyłącznym dystrybutorem produktów firmy AVANTECw Polsce jest firma
DACPOL Sp. z o.o.
Puławska 34,
05-500 Piaseczno
www.dacpol.com.pl

Źródło: http://energoelektronika.pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl