Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
9 grudzień 2009.

Obudowy do nietypowych zastosowań

Obudowy do nietypowych zastosowań

Bardzo szeroki oraz ciągle rozwijający się rynek powoduję, że aby nie zostać w tyle za konkurencją i być w czołówce na rynku, prowadzi się do wyeliminowania przestojów. Spowodowane są one często awariami maszyn, urządzeń, elementów elektronicznych, elektrycznych czy sterowania. Aby tego uniknąć należy je odpowiednio zabezpieczyć poprzez zabudowanie ich w obudowy, co daje niezliczone korzyści, komfort oraz bezpieczeństwo.
Dobór odpowiedniej obudowy zależy od środowiska w jakim urządzenie ma pracować. Obudowa musi zapewnić niezawodną pracę w każdych warunkach otoczenia. Do owakich należą między innymi: rafinerie, kopalnie, przemysł chemiczny, gdzie bardzo często urządzenia muszą pracować w strefach zagrożonych wybuchem i spełniać wymogi dyrektywy 94/9/WE. W zależności od częstotliwości oraz czasu trwania wybuchu rozróżnia się urządzenia o kategorii bezpieczeństwa 1,2 i 3.
Wszystkie te kategorie zapewniają obudowy, które są w ofercie firmy DACPOL. Obudowy te mogą być zbudowane z aluminium odlewanego lub z  poliwęglanu wzmacnianego włóknem szklanym. Materiał bezhalogenowy, śrubki z tworzywa lub stali nierdzewnej w zależności od zastosowania.

Innym nietypowym środowiskiem pracy jest przemysł morski. Obudowy przeznaczone do pracy w tym środowisku wykonane są z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym lub poliamidu. Do najważniejszych ich parametrów należą: stopień ochrony IP66/IP67, odporność na morską wodę - korozję, wkręty mocujące pokrywy - wykonane ze stali kwasoodpornej lub z tworzywa.
Obudowy te przeznaczone są przede wszystkim na rynek morski. Na nabrzeża, statki, barki itp., jednak wykorzystują je także firmy lądowe np. w przepompowniach i miejscach gdzie może dojść do zalania instalacji, a także tam gdzie obudowy są narażone na strugi wody podczas mycia ścian. Posiadają one certyfikat DNV (z ang. Det Norske Veritas).

 

Ciężkie środowisko jakie występuje w zakładach spożywczych wymusza zastosowanie obudów z odpowiedniego materiału oraz o odpowiednim stopniu szczelności. W naszej ofercie posiadamy obudowy z blachy kwasoodpornej. 

Firma DACPOL oferuję również wszelkie modyfikację obudów na życzenie Klienta, dzięki czemu może sprostać nawet najbardziej wymagającym Klientom.

Źródło: DACPOL
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl