Dziś jest piątek, 18 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8638 -0.76% 1EUR 4.2849 -0.28% 1GBP 4.9456 -0.31%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
9 grudzień 2009.

Obudowy do nietypowych zastosowań

Obudowy do nietypowych zastosowań

Bardzo szeroki oraz ciągle rozwijający się rynek powoduję, że aby nie zostać w tyle za konkurencją i być w czołówce na rynku, prowadzi się do wyeliminowania przestojów. Spowodowane są one często awariami maszyn, urządzeń, elementów elektronicznych, elektrycznych czy sterowania. Aby tego uniknąć należy je odpowiednio zabezpieczyć poprzez zabudowanie ich w obudowy, co daje niezliczone korzyści, komfort oraz bezpieczeństwo.
Dobór odpowiedniej obudowy zależy od środowiska w jakim urządzenie ma pracować. Obudowa musi zapewnić niezawodną pracę w każdych warunkach otoczenia. Do owakich należą między innymi: rafinerie, kopalnie, przemysł chemiczny, gdzie bardzo często urządzenia muszą pracować w strefach zagrożonych wybuchem i spełniać wymogi dyrektywy 94/9/WE. W zależności od częstotliwości oraz czasu trwania wybuchu rozróżnia się urządzenia o kategorii bezpieczeństwa 1,2 i 3.
Wszystkie te kategorie zapewniają obudowy, które są w ofercie firmy DACPOL. Obudowy te mogą być zbudowane z aluminium odlewanego lub z  poliwęglanu wzmacnianego włóknem szklanym. Materiał bezhalogenowy, śrubki z tworzywa lub stali nierdzewnej w zależności od zastosowania.

Innym nietypowym środowiskiem pracy jest przemysł morski. Obudowy przeznaczone do pracy w tym środowisku wykonane są z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym lub poliamidu. Do najważniejszych ich parametrów należą: stopień ochrony IP66/IP67, odporność na morską wodę - korozję, wkręty mocujące pokrywy - wykonane ze stali kwasoodpornej lub z tworzywa.
Obudowy te przeznaczone są przede wszystkim na rynek morski. Na nabrzeża, statki, barki itp., jednak wykorzystują je także firmy lądowe np. w przepompowniach i miejscach gdzie może dojść do zalania instalacji, a także tam gdzie obudowy są narażone na strugi wody podczas mycia ścian. Posiadają one certyfikat DNV (z ang. Det Norske Veritas).

 

Ciężkie środowisko jakie występuje w zakładach spożywczych wymusza zastosowanie obudów z odpowiedniego materiału oraz o odpowiednim stopniu szczelności. W naszej ofercie posiadamy obudowy z blachy kwasoodpornej. 

Firma DACPOL oferuję również wszelkie modyfikację obudów na życzenie Klienta, dzięki czemu może sprostać nawet najbardziej wymagającym Klientom.

Źródło: DACPOL
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl