Dziś jest czwartek, 2 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1701 +0.57% 1EUR 4.5694 +0.38% 1GBP 5.1588 +1.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
31 marzec 2010.

Regulatory temperatury firmy ENDA

Regulatory temperatury firmy ENDA

SERIA ETC

Regulatory temperatury są wiodącym produktem marki Enda na polskim rynku. Oferowane są w czterech obudowach o standardowych wymiarach:
ETC4420 - 48x48mm
ETC7420 - 72x72mm
ETC8420 - 96x48mm
ETC9420 - 96x96mm

Wymienione modele funkcjonalnie nie różnią się od siebie. Różnica polega na wymiarach obudowy i wielkości wyświetlacza, na którym widoczna jest jednocześnie temperatura mierzona, jak i zadana.

Do regulatorów serii ETC stosuje się dwa rodzaje czujników: rezystancyjne (tradycyjnie nazywanymi Pt100) oraz termoelektryczne, czyli termopary. W zależności od zakresu temperatury można zastosować termopary różnego typu: J, K, S, T i inne powszechnie stosowane. W menu programowania należy tylko wybrać, który czujnik będzie podłączany.

Rozróżniamy dwie wersje regulatorów ETC w zależności od napięcia zasilania. Zwykła wersja zasilana jest tradycyjnym napięciem 230V prądu zmiennego. Natomiast wersja SM posiada zakres napiecia zasilającego: 7..24VAC/9..30VDC.

Regulator posiada 2 wyjścia przekaźnikowe: przełączające (do sterowania procesem lub jako drugie wyjście alarmowe) i załączające (wyjście alarmowe). Jednocześnie posiada wyjście logiczne do sterowania przekaźnikami SSR (sterowanie procesem).

Proces regulacji można podzielić na dwa rodzaje: włącz/wyłącz z histerezą lub regulacja PID. Wyłączając w menu funkcję proporcjonalnej regulacji uruchamiamy regulację on/off, w zależności od ustawionej temperatury zadanej i histerezy. Uruchamiając funkcję self-tuning, która dostraja parametry regulatora do szybkości wzrostu i spadku temperatury, ustawiamy regulację PID dla optymalnych warunków regulacji. Użytkownik może również sam ustawić te parametry w menu programowania.

Regulator ETC jest przystosowany do montażu panelowego. Obudowa od frontu posiada stopień ochrony IP 65. Wykonanie urządzenia jest zgodne z normami Unii Europejskiej.

SERIA EUC

Oprócz serii posiadającej standardowe wejścia na czujniki temperatury i termopary, w ofercie znajduje się seria EUC. Charakteryzuje się tym, że posiada dokładnie te same parametry co seria ETC oraz dodatkowo wejścia 0..20mA lub 4..20mA. Tym samym oprócz wyjść przekaźnikowych i wyjścia logicznego sterującego SSR, regulator serii EUC posiada wyjścia analogowe 0..20mA lub 4..20mA.

SERIA EPC

Dodatkowo w ofercie jest seria regulatorów EPC. Głównym parametrem tej serii odróżniającej ją od pozostałych jest możliwość zaprogramowania całego procesu regulacji temperatury. Polega to na ustawieniu zadanej temperatury i jej zmian w procesie produkcyjnym w ośmiu dostępnych krokach.

Regulatory EPC posiadają wejścia na czujniki rezystancyjne oraz termoelektryczne. W związku z tym, że kontrolują spadek lub wzrost temperatury w zadanym czasie, posiadają wyjścia analogowe 0..20mA lub 4..20mA.

Regulatory marki ENDA są to wysokiej klasy urządzenia kontrolujące procesy grzewcze lub chłodzenia. Natomiast wykwalifikowani specjaliści firmy Dacpol nie tylko dobiorą Państwu odpowiedni regulator do danej aplikacji, ale pomogą ustawić parametry, tak aby praca regulatora była optymalna.

Źródło: DACPOL
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl