Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
29 kwiecień 2010.

Najdłuższy robot świata na targach w Poznaniu

Próba bicia rekordu Guinnessa to jedno z najważniejszych wydarzeń Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA, które odbędą się w dniach 18-20 maja w Poznaniu. Na targach zbudowany zostanie najdłuższy modułowy robot mobilny na świecie.

WObit - główny organizator Wielkiego Eventu Robotycznego na targach AUTOMA - zachęca wszystkich lubiących majsterkować, w tym szczególnie młodzież, do aktywnego wysiłku przy budowie tego rekordowego robota. Drugiego dnia targów z rozesłanych do szkół i zakupionych przez osoby prywatne modułów złożony zostanie wieloczłonowy robot mobilny o długości nawet kilkudziesięciu metrów. Wynik próby zostanie zgłoszony do księgi rekordów Guinnessa.

Celem przedsięwzięcia jest pobudzenie wyobraźni młodych konstruktorów, gdyż pozostawienie dowolności w wyposażeniu każdego modułu stwarza możliwość wykreowania jego własnego wystroju lub funkcjonalności. Fani robotyki o zacięciu technicznym wymyślą pewnie manipulator lub specyficzne oświetlenie modułu, miłośnicy techno zainstalują odpowiednie wyposażenie audio, punkowcy ubiorą moduł w skórę, ćwieki i łańcuchy a artyści zabarwią nieoczekiwanymi kolorami ekstrawagancki ubiór swojego pupila.

WObit dostarcza razem z modułem zawierającym wszystkie niezbędne komponenty mechaniczne i elektroniczne również oprogramowanie ALIBRE Express do projektowania 3D wraz z najpopularniejszymi bibliotekami silników i innych komponentów dostępnych przez sklep ze strony www.mobot.pl.

Automatycznie lepiej
Targi AUTOMA odbędą się w maju po raz drugi. To idealne miejsce do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie automatyki przemysłowej. Wystawcy zaprezentują szereg nowych produktów i technologii, wprowadzanych na rynek. Patronat honorowy nad targami AUTOMA 2010 objęło Ministerstwo Gospodarki.

Udany debiut targów AUTOMA odbył się w maju 2009. Mimo trudnej sytuacji na rynku spowodowanej spowolnieniem gospodarczym w pierwszej edycji uczestniczyło 53 wystawców i firm reprezentowanych. Powierzchnia ekspozycji zajmowała blisko 1000 mkw. Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony publiczności. Podczas trzech dni targowych z ekspozycją wystawców zapoznało się blisko 10 000 profesjonalnych zwiedzających. Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizator tego wydarzenia, spodziewa się, że w tym roku liczba zwiedzających jeszcze wzrośnie.
Szeroka oferta tematyczna targów obejmuje swym zakresem zagadnienia związane z napędami, sterowaniem, oprogramowaniem i podzespołami dla automatyki. Zainteresowanie udziałem w targach AUTOMA wyrazili zarówno producenci robotów i ich osprzętu, przedsiębiorstwa zajmujące się różnego rodzaju automatyką, a także firmy z branży pomiarowej. Ekspozycja targów AUTOMA 2010 zlokalizowana będzie w największej, klimatyzowanej hali wystawowej w Polsce, gwarantującej idealne warunki do prowadzenia komunikacji marketingowej.

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się jednocześnie czwarta edycja Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER i druga edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER. Wychodząc naprzeciw licznym sugestiom firm z branży oświetleniowej Międzynarodowe Targi Poznańskie postanowiły zorganizować w trakcie targów energetycznych wydzieloną ekspozycję specjalną poświęconą oświetleniu. Tematyka Salonu Oświetlenie obejmuje energooszczędne oświetlenie dróg, nowoczesne oświetlenie w kolejnictwie, energooszczędne oświetlenie wnętrz, sterowanie  i eksploatację oświetlenia, oświetlenie diodowe, diody LED w znakach zmiennej treści i sygnalizacji świetlnej, a także nowoczesne konstrukcje wsporcze dla oświetlenia.  Łącznie na targach swoją innowacyjną ofertę przedstawi około 300 firm.

Dla zarejestrowanych wstęp wolny
Zarejestrowani zwiedzający uprawnieni są do bezpłatnego udziału w targach. Międzynarodowe Targi Poznańskie zachęcają do wcześniejszej rejestracji online. Dzięki temu skróceniu ulegną formalności przy wstępie na teren ekspozycji. Aby wypełnić formularz rejestracyjny, konieczne jest uprzednie założenie konta w serwisie www.mtp24.pl. Zarejestruj się online.

Patronat medialny nad targami obiął wortal branżowy Energoelektronika.pl

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl