Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
28 maj 2010.

Pierwszy w Krakowie Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2010

Pierwszy w Krakowie Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2010

Studenci Koła Naukowego INTEGRA z  AGH, mają zaszczyt zaprosić wszystkich do udziału w Festiwalu Robotyki ROBOCOMP 2010. Głównymi atrakcjami Festiwalu będą zawody robotów mobilnych oraz prezentacje robotów i firm związanych z automatyką i robotyką.

Co, gdzie, kiedy
Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2010 odbędzie się 5 czerwca 2010 w Krakowie. O godzinie 9:00 w głównym budynku Akademii Górniczo-Hutniczej (Al. Mickiewicza 30, Kraków) rozpoczną się zawody robotów, prezentacje robotów  i prezentacje firm. Finały turnieju odbędą się około godz. 16.00 w pawilonie U2, również na AGH.

Krótka historia Festiwalu
Po wielu sukcesach w turniejach zarówno w kraju jak i za granicą, studenci AGH postanowili sprawdzić się jako organizatorzy. Niejako na próbę w grudniu ubiegłego roku zorganizowali lokalne zawody robotów mobilnych, które mimo skromnej reklamy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów i mieszkańców Krakowa.  To było jednak zbyt mało dla ambitnych studentów. Aby pokazać, że elektronika i automatyka nie muszą być zarezerwowane dla znawców, wymyślili Festiwal Robotyki, na którym oprócz zawodów robotów będzie można także zobaczyć prezentacje ciekawych robotów oraz firm zajmujących się tymi dziedzinami.

Zawody robotów
Główna część festiwalu, ma za zadanie przyciągnąć studentów kierunków technicznych z całej Polski i nie tylko - pojawi się również kilkunastu gości z Litwy, Łotwy oraz Słowacji. W dniu zakończenia rejestracji zarejestrowanych było 140 robotów.
Zawodnicy będą mieli szansę sprawdzenia swoich umiejętności w pięciu kategoriach:
* Sumo - W pełni autonomiczne roboty walczące. Ich zadaniem jest zepchnięcie przeciwnika z ringu. Mają ściśle określone wymiary: podstawa 20x20 cm i waga do 3kg.
* Mini sumo - Podobnie jak wyżej, o wymiarach 10x10 cm i o wadze do 0.5 kg.
* Linefollower - Formuła 1 dla robotów. Muszą jak najszybciej pokonać trasę wyznaczoną przez czarną linię na białym tle
* Micromouse - Robot-mysz, który ma za zadanie jak najszybszy przejazd przez labirynt. Zawody w tej kategorii dopiero raczkują w Polsce, jednak powoli wchodzą do kalendarzy podobnych tego typu imprez.
* Freestyle - Pełna dowolność, czyli jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy. Zadaniem jest stworzeniem jak najciekawszego, najbardziej zwracającego na siebie uwagę, najładniejszego robota. O wygranej decyduje publiczność w głosowaniu przez sms.
W każdej z kategorii jest możliwość wygrania niezwykłych nagród, od zestawów deweloperskich STM32 Butterfly po zestaw Lego Mindstorms NXT, które zostały ufundowane przez sponsorów.
Natomiast dla publiczności przygotowane zostały 3 odtwarzacze mp4 firmy iriver!
Atrakcji na pewno nie zabraknie, zaś pula nagród sięga 10 000zł!
Na zakończenie przygotowano coś specjalnego - finały zawodów zostaną poprowadzone przez animowanego robota firmy Digital Emotions!

Prezentacje firm
Coś dla tych, którzy chcą zobaczyć profesjonalną automatykę lub którym znudzi się oglądanie turnieju. Będzie m.in. zaprezentowany robot sterowany ludzką ręką firmy Mitsubishi Electric. Niektóre przedsiębiorstwa, takie jak firma Farnell, przygotowały dodatkowe nagrody do wygrania przez widzów. Organizatorzy zadbali również  o najmłodszych amatorach robotyki - wśród dzieci zostaną rozlosowane dwa wakacyjne kursy programowania robotów Lego!

Organizatorzy
Festiwal robotyki ROBOCOMP 2010 jest inicjatywą członków Koła Naukowego Integra, działającego przy Katedrze Automatyki w AGH. Koło powstało w  2006 r. i od tego czasu cały czas się rozwija. Jego członkowie zbudowali już kilkadziesiąt robotów, które wygrywały turnieje tak w Polsce, jak i za granicą. Ich projekty dotyczą zarówno automatyki i robotyki, jak i elektroniki, informatyki, mechatroniki, a także bioinżynierii.
Ponadto koło zajmuje się również popularyzacją robotyki w Polsce, biorąc udział w Festiwalu Nauki w Krakowie, Nocy Robotów w Warszawie, Pikniku Naukowym w Rzeszowie.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Źródło: Koło Naukowe INTEGRA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl