Dziś jest sobota, 4 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
1 czerwiec 2010.

Relacja z targów EXPOPOWER 2010

Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER już czwarty rok kontynuują nieprzerwany trend wzrostowy. Tegoroczna ekspozycja zajęła 3959 mkw. i była o 10,1 proc. większa od rekordowej edycji 2009. Podczas targów EXPOPOWER 2010, które odbyły się w Poznaniu w dniach 18-20 maja pod hasłem "Energetyka przyszłości - przyszłość energetyki", najnowsze rozwiązania z zakresu energetyki i elektrotechniki zaprezentowało 211 wystawców i firm reprezentujących 11 państw: Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Z ekspozycją wystawców zapoznało się blisko 10.000 osób. Dla zarejestrowanych profesjonalistów wstęp na targi był bezpłatny.

Specjaliści z zakresu energetyki i elektrotechniki spotkali się w Poznaniu w maju już po raz czwarty. W ciągu ostatnich lat targi EXPOPOWER stały się jednym z najważniejszych spotkań branży elektroenergetycznej w kraju. Patronat honorowy nad EXPOPOWER 2010 sprawowało Ministerstwo Gospodarki oraz Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki Andrzej Czerwiński. Impreza odbywała się również pod patronatem organizacji branżowych: Izby Gospodarczej CIEPŁOWNICTWO POLSKIE, Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego, Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej i Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Wicepremier na EXPOPOWER
Drugiego dnia na targach gościł wiceprezes Rady Ministrów, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Wicepremier zapoznał się z ofertą wystawców, zatrzymując się na dłużej na niektórych stoiskach. Szczególne interesowały go najnowsze produkty i nowinki technologiczne prezentowane na targach. Podczas konferencji prasowej wicepremier podkreślił priorytetową rolę zwiększania efektywności energetycznej oraz udziału energii ze źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym kraju.
"Przejdźmy na zieloną stronę mocy", namawiał Waldemar Pawlak. Wicepremier wziął także udział w  odbywającym się w ramach targów I Forum Regionalnych Agencji Energetycznych i konferencji "Przedsiębiorcy dla klimatu".

Bogaty program wydarzeń
Okazją do zdobycia specjalistycznej wiedzy, a także wymiany poglądów między specjalistami z branży elektroenergetycznej, były konferencje i seminaria, w które targi EXPOPOWER tradycyjnie obfitowały. Podczas EXPOPOWER 2010 odbyło się dwanaście specjalistycznych konferencji, m.in.: Forum Elektroenergetyki Polskiej, Energooszczędność w oświetleniu, Energetyka jądrowa a gospodarka regionu, Energetyka ? Informatyka ? Innowacje.

Nowości
Największą atrakcją dla zwiedzających targi profesjonalistów były nowości prezentowane na stoiskach. Targi EXPOPOWER to bowiem doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i technologiami, które wprowadzane są na polski rynek. Wystawcy EXPOPOWER przedstawili kilkadziesiąt nowych rozwiązań. Stoiska wystawców, którzy zgłosili swoje nowości, zostały specjalnie oznakowane.

Prestiżowe nagrody
Podczas uroczystej gali w targowej Iglicy wręczone zostały nagrody dla zwycięzców konkursów dla wystawców. Najlepsze produkty zostały uhonorowane Złotymi Medalami MTP. Przyznano również statuetki Acanthus Aureus za stoiska, które najbardziej sprzyjały realizacji strategii marketingowej wystawcy. Wręczono także Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Puchar Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego.
Lista nagrodzonych na www.expopower.pl

Szeroka oferta
W tym samym czasie na terenie targów odbyły się po raz drugi Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER oraz Międzynarodowe Targi Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA. Łącznie podczas tych trzech targowych dni swoją ofertę przedstawiło blisko 350 firm.

EXPOPOWER 2011
Międzynarodowe Targi Poznańskie już dziś zapraszają do udziału w kolejnej piątej już edycji Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-26 maja 2011 r.

Patronat medialny nad Targami objął Wortal Energoelektronika.pl.

Źródło: Expopower
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl