Dziś jest niedziela, 5 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
18 czerwiec 2010.

Podsumowanie targów ITM POLSKA 2010 - INNOWACJE GWARANCJĄ SUKCESU

Ponad 900 wystawców z 35 krajów i terytoriów, ponad 20 000 m2 powierzchni wystawienniczej oraz 16 000 zwiedzających z Polski i zagranicy - to statystyki zakończonych 11 czerwca targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2010. Wystawcy tegorocznej edycji nie kryli zadowolenia z jakości przeprowadzonych rozmów oraz z liczby podjętych kontaktów, wystawiając targom ITM Polska bardzo dobrą ocenę.

Wydarzenie o uznanej marce
Podczas targów ITM Polska nie zabrakło wystąpień znamienitych gości. W ceremonii otwarcia udział wzięli m.in. wicemarszałek Senatu Republiki Francuskiej, pani Monique Papon, wicemarszałek Senatu RP, prof. Marek Ziółkowski, ambasador Republiki Czeskiej Jan Sechter, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Waldemar Sługocki, prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Ewa Mańkiewicz-Cudny - prezes Zarządu Federacji Stowarzyszeń Nauko-Technicznych NOT a także dyrektorzy i reprezentanci stowarzyszeń członkowskich NOT.
Goście podkreślali znaczenie targów w propagowaniu innowacyjnych rozwiązań zmierzających do poprawy jakości technologicznej polskiego przemysłu. Honorowy Patronat nad ITM Polska sprawowali Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Technologie jutra
Ekspozycja targów ITM Polska podzielona była na salony tematyczne: Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, Salon Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX, Salon WELDING i Salon TRANSPORTA. Swoją ofertę przedstawiły także najlepsze jednostki naukowo-badawcze i badawczo-rozwojowe zgromadzone w Salonie Nauka dla Gospodarki. Udział przedstawicieli polskiej nauki w targach finansowany był ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W gronie wystawców targowych znalazły się firmy zarówno z Unii Europejskiej jak również z egzotycznych oraz odległych zakątków świata. Podczas czterech dni wystawcy uczestniczyli w spotkaniach z właścicielami, prezesami i dyrektorami polskich i zagranicznych firm oraz inżynierami, konstruktorami i technologami odpowiedzialnymi za aplikację nowoczesnych rozwiązań.
Podczas tegorocznych targów ITM Polska nie zabrakło premier rynkowych, stanowiących magnez przyciągający publiczność. Wśród blisko 100 nowości znaleźć można było m.in. opracowany w Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej system inteligentnego monitoringu miasta nowej generacji, automatycznie wykrywający sytuacje wskazujące na zagrożenie, odzież ochronną z inteligentnym systemem aktywnej termoregulacji, oferowaną przez Centralny Instytut Pracy, a także prezentowaną na stoisku Centrum Badań Kosmicznych PAN i Europejskiej Agencji Kosmicznej aerożelową kurtkę, odporną na temperatury rzędu 3000 i -50 stopni Celsjusza oraz torbę z panelami słonecznymi ładującą telefon komórkowy i laptopa (pełna lista nowości jest dostępna na www.itm-polska.pl).

Pokazy na żywo
Atutem targów ITM Polska 2010 był towarzyszący ekspozycji program wydarzeń obfitujący w pokazy na przestrzeniach specjalnych oraz debaty i konferencje poruszające istotne dla gospodarki zagadnienia.
W ramach Poligonu Umiejętności odbyły się zarówno warsztaty oraz pokazy zastosowania urządzeń, jak i wykłady prowadzone przez specjalistów z branży. Natomiast szósta edycja warsztatów Akademia Spawania rozpoczętych wykładem inauguracyjnym prof. Jana Pilarczyka przyciągnęła zainteresowanych najnowszymi produktami i technologiami dla branży spawalniczej, którzy ich działanie mogli sprawdzić w praktyce.
Uczestnicy konferencyjnej części targów mogli dowiedzieć się m.in. o zaletach stosowania stali duplex, technice laserowej w aplikacjach przemysłowych oraz kierunkach doskonalenia automatyzacji obrabiarek skrawających. Podczas konferencji dotyczącej transferu technologii kosmicznych przedstawiciel Europejskiej Agencji Kosmicznej zaprezentował kilkanaście przykładów wykorzystania bardzo lekkich, kompaktowych i wydajnych "kosmicznych" materiałów, zachęcając równocześnie polskich przedsiębiorców do wykorzystywania podobnych technologii w praktyce przemysłowej.
Ważnym punktem programu była ponadto towarzysząca ITM Polska konwencja "Transport szynowy XXI wieku dla Polski". W dyskusji o kondycji kolejnictwa, nowych technologiach, infrastrukturze i koniecznych kierunkach wzięli udział polscy i europejscy parlamentarzyści, członkowie sejmowej Komisji Infrastruktury, niezależni eksperci, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych oraz jednostek naukowych (program targów ITM Polska 2010 jest dostępny na www.itm-polska.pl).

Cenne trofea
Niezwykle uroczystym momentem targów była ceremonia wręczenia prestiżowych nagród. Najlepsze i najbardziej innowacyjne produkty nagrodzone zostały Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursu, w skład której weszły największe autorytety naukowe z branż reprezentowanych na targach ITM Polska. W tym roku po raz czwarty rozstrzygnięto również konkurs o Złoty Medal w kategorii ?transfer wyników badań naukowych do praktyki gospodarczej?. Z kolei stoiska targowe najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej wystawcy wyróżnione zostały nagrodami Acanthus Aureus (pełna lista firm nagrodzonych w powyższych konkursach dostępna na stronie www.itm-polska.pl). 

ITM Polska już w przyszłym roku
Największe targi nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu ITM Polska spotkały się ze sporym zainteresowaniem mediów lokalnych, ogólnopolskich oraz branżowych, które chętnie poruszały tematykę innowacji w kontekście ich wpływu na zniwelowanie skutków spowolnienia gospodarczego. Wielokrotnie podkreślano również znaczenie spotkań targowych dla promocji zaawansowanych technologii i awansu Polski w rankingu państw doceniających i propagujących innowacje. Kolejna edycja targów ITM Polska, nazywanych "fabryką przyszłości", która odbywać się będzie w dniach 14-17 czerwca 2011 to szansa tak na debatę jak i poszukiwanie praktycznych rozwiązań dla podnoszenia jakości polskiego przemysłu.

Źródło: ITM
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl