Dziś jest środa, 16 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8934 -0.05% 1EUR 4.297 +0.05% 1GBP 4.961 +0.67%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
17 październik 2019
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu 
więcej
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
18 czerwiec 2010.

Podsumowanie targów ITM POLSKA 2010 - INNOWACJE GWARANCJĄ SUKCESU

Ponad 900 wystawców z 35 krajów i terytoriów, ponad 20 000 m2 powierzchni wystawienniczej oraz 16 000 zwiedzających z Polski i zagranicy - to statystyki zakończonych 11 czerwca targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2010. Wystawcy tegorocznej edycji nie kryli zadowolenia z jakości przeprowadzonych rozmów oraz z liczby podjętych kontaktów, wystawiając targom ITM Polska bardzo dobrą ocenę.

Wydarzenie o uznanej marce
Podczas targów ITM Polska nie zabrakło wystąpień znamienitych gości. W ceremonii otwarcia udział wzięli m.in. wicemarszałek Senatu Republiki Francuskiej, pani Monique Papon, wicemarszałek Senatu RP, prof. Marek Ziółkowski, ambasador Republiki Czeskiej Jan Sechter, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Waldemar Sługocki, prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Ewa Mańkiewicz-Cudny - prezes Zarządu Federacji Stowarzyszeń Nauko-Technicznych NOT a także dyrektorzy i reprezentanci stowarzyszeń członkowskich NOT.
Goście podkreślali znaczenie targów w propagowaniu innowacyjnych rozwiązań zmierzających do poprawy jakości technologicznej polskiego przemysłu. Honorowy Patronat nad ITM Polska sprawowali Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Technologie jutra
Ekspozycja targów ITM Polska podzielona była na salony tematyczne: Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, Salon Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX, Salon WELDING i Salon TRANSPORTA. Swoją ofertę przedstawiły także najlepsze jednostki naukowo-badawcze i badawczo-rozwojowe zgromadzone w Salonie Nauka dla Gospodarki. Udział przedstawicieli polskiej nauki w targach finansowany był ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W gronie wystawców targowych znalazły się firmy zarówno z Unii Europejskiej jak również z egzotycznych oraz odległych zakątków świata. Podczas czterech dni wystawcy uczestniczyli w spotkaniach z właścicielami, prezesami i dyrektorami polskich i zagranicznych firm oraz inżynierami, konstruktorami i technologami odpowiedzialnymi za aplikację nowoczesnych rozwiązań.
Podczas tegorocznych targów ITM Polska nie zabrakło premier rynkowych, stanowiących magnez przyciągający publiczność. Wśród blisko 100 nowości znaleźć można było m.in. opracowany w Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej system inteligentnego monitoringu miasta nowej generacji, automatycznie wykrywający sytuacje wskazujące na zagrożenie, odzież ochronną z inteligentnym systemem aktywnej termoregulacji, oferowaną przez Centralny Instytut Pracy, a także prezentowaną na stoisku Centrum Badań Kosmicznych PAN i Europejskiej Agencji Kosmicznej aerożelową kurtkę, odporną na temperatury rzędu 3000 i -50 stopni Celsjusza oraz torbę z panelami słonecznymi ładującą telefon komórkowy i laptopa (pełna lista nowości jest dostępna na www.itm-polska.pl).

Pokazy na żywo
Atutem targów ITM Polska 2010 był towarzyszący ekspozycji program wydarzeń obfitujący w pokazy na przestrzeniach specjalnych oraz debaty i konferencje poruszające istotne dla gospodarki zagadnienia.
W ramach Poligonu Umiejętności odbyły się zarówno warsztaty oraz pokazy zastosowania urządzeń, jak i wykłady prowadzone przez specjalistów z branży. Natomiast szósta edycja warsztatów Akademia Spawania rozpoczętych wykładem inauguracyjnym prof. Jana Pilarczyka przyciągnęła zainteresowanych najnowszymi produktami i technologiami dla branży spawalniczej, którzy ich działanie mogli sprawdzić w praktyce.
Uczestnicy konferencyjnej części targów mogli dowiedzieć się m.in. o zaletach stosowania stali duplex, technice laserowej w aplikacjach przemysłowych oraz kierunkach doskonalenia automatyzacji obrabiarek skrawających. Podczas konferencji dotyczącej transferu technologii kosmicznych przedstawiciel Europejskiej Agencji Kosmicznej zaprezentował kilkanaście przykładów wykorzystania bardzo lekkich, kompaktowych i wydajnych "kosmicznych" materiałów, zachęcając równocześnie polskich przedsiębiorców do wykorzystywania podobnych technologii w praktyce przemysłowej.
Ważnym punktem programu była ponadto towarzysząca ITM Polska konwencja "Transport szynowy XXI wieku dla Polski". W dyskusji o kondycji kolejnictwa, nowych technologiach, infrastrukturze i koniecznych kierunkach wzięli udział polscy i europejscy parlamentarzyści, członkowie sejmowej Komisji Infrastruktury, niezależni eksperci, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych oraz jednostek naukowych (program targów ITM Polska 2010 jest dostępny na www.itm-polska.pl).

Cenne trofea
Niezwykle uroczystym momentem targów była ceremonia wręczenia prestiżowych nagród. Najlepsze i najbardziej innowacyjne produkty nagrodzone zostały Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursu, w skład której weszły największe autorytety naukowe z branż reprezentowanych na targach ITM Polska. W tym roku po raz czwarty rozstrzygnięto również konkurs o Złoty Medal w kategorii ?transfer wyników badań naukowych do praktyki gospodarczej?. Z kolei stoiska targowe najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej wystawcy wyróżnione zostały nagrodami Acanthus Aureus (pełna lista firm nagrodzonych w powyższych konkursach dostępna na stronie www.itm-polska.pl). 

ITM Polska już w przyszłym roku
Największe targi nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu ITM Polska spotkały się ze sporym zainteresowaniem mediów lokalnych, ogólnopolskich oraz branżowych, które chętnie poruszały tematykę innowacji w kontekście ich wpływu na zniwelowanie skutków spowolnienia gospodarczego. Wielokrotnie podkreślano również znaczenie spotkań targowych dla promocji zaawansowanych technologii i awansu Polski w rankingu państw doceniających i propagujących innowacje. Kolejna edycja targów ITM Polska, nazywanych "fabryką przyszłości", która odbywać się będzie w dniach 14-17 czerwca 2011 to szansa tak na debatę jak i poszukiwanie praktycznych rozwiązań dla podnoszenia jakości polskiego przemysłu.

Źródło: ITM
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl