Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
26 październik 2004.

Mikroprocesorowe regulatory temperatury.

Mikroprocesorowe regulatory temperatury.

Większość procesów przemysłowych musi odbywać się w ściśle określonej temperaturze. Temperatura jest tą wielkością fizyczną, którą należy rejestrować i co więcej regulować. Dokładność jej pomiaru i inteligentna kontrola nad nią jest bardzo często kluczem do pełnego sukcesu procesu produkcyjnego.
Zastosowanie techniki mikroprocesorowej i użycie najwyższej jakości elementów elektronicznych pozwoliło japońskiej firmie CHINO na stworzenie idealnego typu regulatorów temperatury cieszących się uniwersalnością , prostotą obsługi i niezawodnością działania. Ogromne zaplecze w postaci wieloletniej tradycji firmy specjalizującej się w pomiarze temperatury i wykwalifikowany zespół inżynierów pozwoliły na opracowanie optymalnych algorytmów realizujących podstawowe funkcje w procesie regulacji temperatury.

            

Mikroprocesorowe regulatory CHINO serii LT pozwalają na zastosowanie najróżniejszych czujników temperatury. Wybór sensora odbywa się drogą programową. Możliwe jest podłączenie sygnału z czujników rezystancyjnych typu Pt100 , Pt1000 poprzez wszystkie rodzaje termopar skończywszy na możliwości podłączenia sygnału analogowego prądowego 4-20mA lub napięciowego 0-5V. Taka różnorodność przemawia za uniwersalnością regulatora ? dodając iż możliwe jest programowe ustawienie zakresu mierzonej temperatury. Kontroler posiada również różne rodzaje wyjść. W zależności od tego, w jakiej aplikacji będzie stosowany, może być wyposażony w wyjście przekaźnikowe podłączane bezpośrednio do urządzenia wykonawczego, wyjście do sterowania przekaźnikami SSR, gdy moc takiegoż urządzenia jest dość duża i nie pozwala na jego bezpośrednie podłączenie do regulatora, jak również w wyjście analogowe prądowe 4-20mA i napięciowe 0-10VDC. Regulatory serii LT mogą być dodatkowo wyposażone w przekaźnikowe wyjście chłodzenia i wyjście alarmowe.
Uniwersalne wymiary i napięcia zasilania regulatorów serii LT w połączeniu z podwójnym wyświetlaczem wartości zadanej i mierzonej jak i wysokim stopniem ochrony obudowy zewnętrznej IP66 przemawiają za różnorodnością aplikacji w jakich mogą być stosowane.
Regulator może być dodatkowo wyposażony w interfejs komunikacyjny RS485 pozwalający na podłączenie do komputera PC i sterowanie nim z tego poziomu. Dzięki tej komunikacji możliwe jest przesyłanie wartości mierzonej i ustawionej do komputera jak również ustawianie wszystkich parametrów regulatora. Interfejs ten przy zastosowaniu odpowiedniego protokołu transmisji danych pozwala na sterowanie wieloma regulatorami połączonymi w sieć przy pomocy jednego komputera PC.
Zastosowania techniki mikroprocesorowej i najwyższej jakości elementów elektronicznych pozwoliło na osiągnięcie dokładności mierzonej temperatury poniżej 0,25% przy czasie próbkowania 0,5s. Ustawiane swobodnie przez użytkownika progi histerezy jak również parametry członów różniczkującego, całkującego i proporcjonalnego w regulacji PID pozwalają na optymalizowanie funkcji wyjścia regulatora pod względem zużycia energii przez urządzenia wykonawcze tj. grzałki, wentylatory itp. Możliwy jest także wybór pracy automatycznej regulatora, gdzie urządzenie samoczynnie określa funkcję wyjścia na podstawie analizowanej dynamiki zmian temperatury.

Wyłącznym przedstawicielem firmy Chino w Polsce jest firma DACPOL: www.dacpol.com.pl

Źródło: DACPOL
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl