Dziś jest poniedziałek, 30 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
2 wrzesień 2010.

Mean Well wprowadza nowy model inwertora solarnego

Wykorzystanie energii słonecznej w autonomicznych systemach zasilania?

Autonomiczne systemy gromadzenia energii stają się coraz bardziej popularne. Wykorzystanie energii odnawialnych stało się nie tylko kwestią oszczędności, ale również pewnego rodzaju "ekologicznym trendem", który od pewnego czasu obserwujemy w naszym kraju. Energię słoneczną (prócz tradycyjnego wykorzystania) można również spożytkować w autonomicznych systemach zasilania. Jest coś, co pozwoli wykorzystać tę samą energię. Oferta dotyczy firmy Mean Well, która niedawno przedstawiła serię sinusoidalnych inwertorów DC/AC. Wśród nich pojawił się model serii TN wyposażony w sieciowy bypass, ładowarkę akumulatora oraz kontroler ładowania pozwalający na podłączenie paneli słonecznych. Dzięki tym dodatkom urządzenie pozwala na stworzenie autonomicznego systemu zasilania 230Vac z wykorzystaniem dostępnej sieci energetycznej oraz energii słonecznej.


Inwertor o mocy 3000W daje większe możliwości wykorzystania energii słonecznej


Możemy sterować pracą przetwornicy przy pomocy komputera

Zasada działania jest prosta. Musimy odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób chcemy urządzenie wykorzystać? Dlatego mamy do wyboru 2 tryby. Możemy jedynie podtrzymać działanie urządzeń w przypadku zaniku prądu w sieci (czyli wykorzystać urządzenie jako typowy UPS) lub w pełni wykorzystać potencjał jaki dają nam podłączone panele słoneczne wykorzystując tę energię w pełni ( wspomagając się pracą z domowej sieci elektrycznej). Wybór zależy od użytkownika. Co więcej, urządzenie może być sterowane z komputera za pomocą specjalnego programu lub poprzez dodatkowy panel operatorski.

Urządzenie występuje w 3 wersjach, z napięciem baterii akumulatorów: 12, 24 i 48V. To co wyróżnia ten model na tle innych to wysoka sprawność (powyżej 90%) oraz sinusoidalny kształt napięcia wyjściowego (THD<3%), co ma ogromne znaczenie przy zasilaniu obciążeń indukcyjnych. Dość powszechnym błędem w doborze inwertorów jest proponowanie zawsze modeli z wyjściem aproksymowany sinus. Nieliniowość tego przebiegu sprawia, że obciążenia indukcyjne (głównie silniki) generują duże przepięcia, grzeją się, pracują nierówno co w rezultacie skutkuje uszkodzeniem przetwornicy lub zasilanego urządzenia. W przypadku TN-1500 nie mamy tego problemu, inwertor zasili praktycznie każde urządzenie wymagające zasilania 230Vac. Przetwornice z serii TN przystosowane są do chwilowych przeciążeń, nawet do 100% mocy nominalnej. Posiadają także wszelkie zabezpieczenia takie jak: przeciążeniowe, nadnapięciowe, zwarciowe oraz przeciw głębokiemu rozładowaniu baterii. Użytkownikowi pozostaje tylko dobór odpowiednich akumulatorów, oraz paneli słonecznych

Dla tych, którzy potrzebują większej mocy, Mean Well przygotował model TN-3000 o mocy ciągłej 3kW. Niebawem odbędzie się premiera urządzenia, które oferować będzie jedyny dystrybutor marki Mean Well w Polsce - firma MPL Power Elektro Sp. z o.o. z Gliwic.W ofercie firmy znajduje się również szeroka gama przetwornic klasycznych, o wyjściu aproksymowanym lub czystosinusoidalnym.Pracownicy firmy na pewno pomogą w doborze odpowiedniego inwertora.

Zapraszamy do współpracy i na naszą stronę: www.mplpower.pl
tel. (32) 44 00 302-305 power@mplpower.pl


MPL Power Elektro jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem inwertórów DC/AC Mean Well w Polsce

Źródło: MPL Power Elektro
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl