Dziś jest piątek, 10 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1744 -0.14% 1EUR 4.537 +0.02% 1GBP 5.1777 +0.67%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
29 wrzesień 2010.

Czujniki - firmy TWT AUTOMATYKA

Czujniki - firmy TWT AUTOMATYKA

TWT AUTOMATYKA jest polską firmą specjalizującą się w produkcji indukcyjnych czujników zbliżeniowych, czujników optycznych i innych urządzeń automatyki przemysłowej i sterowania. Wysoka jakość wykonania i nowe technologie stosowane w  procesie produkcji zapewniają precyzyjne i niezawodne działanie czujników w warunkach przemysłowych. Wymagania i oczekiwania klientów reprezentujących większość gałęzi przemysłu stanowią inspirację do unowocześniania produktów. 

W ofercie firmy TWT AUTOMATYKA znajdują się indukcyjne czujniki zbliżeniowe TID i TIDE zasilane prądem stałym w obudowach metalowych z gwintem zewnętrznym M12/1, M18/1 i M30/1,5:
- czujniki 3-przewodowe TID ze standardowymi strefami działania z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PNP
- czujniki 4-przewodowe TID ze standardowymi strefami działania z dwoma wyjściami NO i NC typu NPN lub PNP
- czujniki 3-przewodowe TIDE z powiększonymi strefami działania z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PNP
- czujniki 4-przewodowe TIDE z powiększonymi strefami działania z dwoma wyjściami NO i NC typu NPN lub PNP.

Standardowo czujniki serii TID i TIDE zasilane są napięciem 10-30VDC, ale na specjalne zamówienie także w zakresie 10-60 VDC.

W obudowach M8/1 produkowane są czujniki indukcyjne ze strefą działania 1,5 mm z wyjściami NO lub NC typu PNP lub NPN, np. TID0801ZP.

Osobną grupę stanowią czujniki 2-przewodowe TIDC zasilane prądem stałym 10-30VDC, z wyjściem prądowym. Wyjście czujników jest typu NO lub NC. Ten typ czujników jest szczególnie przydatny do współpracy z wejściami sterowników PLC. 

Wszystkie indukcyjne czujniki zbliżeniowe dzięki procesowi hermetyzacji posiadają wysoki stopień ochrony IP67 i są przystosowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych w zakresie temperatur -25  - +70 C
Najpopularniejsze typy indukcyjnych czujników zbliżeniowych to TID1204ZP, TID1808ZP, TIDE1207ZPK,  a wśród 2-przewodowych TIDC1204Z oraz TIDC1808Z.

W ofercie znajdują się także czujniki indukcyjne zasilane prądem przemiennym TIA - 2-przewodowe z wyjściem prądowym, mogą sterować pracą przekaźników, styczników, elektrozaworów itp. Czujniki mogą pracować w zakresie napięć 90 do 250V AC. Prąd pracy czujników zawiera się w przedziale 10 do 200mA, a prąd spoczynkowy wynosi 3mA.
Wyjście czujników jest typu NO lub NC. Czujniki TIA mają obudowy metalowe gwintowane (M12, M18 i M30).


TWT AUTOMATYKA oferuje szeroką gamę czujników optycznych.
Czujniki optyczne reagują na obiekty, które znajdują się na drodze przebiegu wiązki światła między nadajnikiem i odbiornikiem. Wyposażone są w wysokiej jakości systemy soczewek optycznych, które dokładnie ukierunkowują promień świetlny w nadajniku i odbiorniku, umożliwiając realizację różnych funkcji zależnie od wykonania i przeznaczenia czujników. Dzięki wzajemnej synchronizacji nadajnika i odbiornika gwarantowana jest duża odporność czujników na zakłócenia

Szczególnie polecamy uniwersalne czujniki optyczne 4-przewodowe zasilane prądem stałym w obudowach z gwintem zewnętrznym M18/1 i M30/1,5
- czujniki optyczne odbiciowe TOO dostępne w dwóch wersjach:
   -  z dwoma wyjściami NO i NC typu PNP,  np. TOO18-400P
   -  z dwoma wyjściami NO lub NC typu NPN i PNP,  np. TOO18-200Z
- czujniki optyczne refleksyjne TOR
   -  z dwoma wyjściami NO i NC typu PNP, np. TOR18-3000P
   - z dwoma wyjściami NO lub NC typu NPN i PNP, np. TOR18-1000R

W ofercie znajdują się także czujniki optyczne odbiciowe 3-przewodowe TOO w obudowach z gwintem M12/1 z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN lub PNP. Jednym z popularniejszych czujników tego typu jest czujnik optyczny TOO12-100ZP - o strefie działania 0-100 mm,  NO PNP.

Produkujemy także czujniki optyczne typu bariera TOB w obudowach z gwintem M12/1 i M18/1  3-przewodowe z jednym wyjściem NO lub NC typu NPN i PNP.

Czujniki optyczne posiadają stopień ochrony IP65.


Wszystkie czujniki indukcyjne i optyczne mają przewód dołączony bezpośrednio do wyjścia lub złącze hermetyczne umożliwiające szybkie dołączenie przewodu wyjściowego z gniazdem z gwintem M12/1.

Jednym z podstawowych produktów są indukcyjne czujniki ruchu TCR przeznaczone do kontroli pracy przenośników taśmowych, śrubowych, młynów, pomp, wentylatorów itp. Czujniki ruchu reagują na cykliczne zbliżanie np. metalowych zębów związanych z kontrolowanym urządzeniem i sygnalizują przekroczenie prędkości obrotowej, spadek prędkości poniżej ustalonego progu prędkości, ustanie ruchu itp. Prędkość progowa może być ustawiona potencjometrem. Czujniki ruchu pracują w obwodach prądu stałego i mają obudowy metalowe z gwintem zewnętrznym M30/1,5. Podobnie jak opisane wcześniej czujniki zbliżeniowe i optyczne przystosowane są do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.
Histereza częstotliwości mieści się w zakresie 5 do 15% częstotliwości progowej.
Czujniki zasilane są prądem stałym 10 - 48V DC. Wyjście czujników ruchu jest typu PNP lub NPN. Temperatura pracy -25  - +70 C.  Stopień ochrony IP67.

Najbardziej uniwersalny typ czujnika ruchu to czujnik o oznaczeniu TCR3010ZP1 o strefie działania 10mm, o zakresie częstotliwości progowej 6-150 imp/min, NO PNP.
Proponujemy także czujniki ruchu w wykonaniach specjalnych, o parametrach określonych przez klienta - z ustaloną częstotliwością progową wybraną z przedziału 6-6000 imp/min  oraz ustaloną histerezą częstotliwości progowej, np. TCR3010ZP-100-50

TWT AUTOMATYKA oprócz czujników standardowych oferuje wersje specjalne np. czujniki do zastosowań w technice dźwigowej, czujniki do pracy w maszynach drogowych i samochodach specjalizowanych (śmieciarki, pługi odśnieżne, posypywarki itp.) oraz czujniki dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów o nietypowych zakresach napięć zasilających, prądach obciążenia, różnych wymiarach obudów itp.

Szczegółowe informacje o czujnikach zawarte są w kartach katalogowych.

TWT AUTOMATYKA
ul. Waflowa 1
02-971 Warszawa
Tel./faks (22) 648 20 89, (22) 894 65 54
e-mail: twt@twt.com.pl
www.twt.com.pl

Źródło: TWT AUTOMATYKA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl