Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
19 listopad 2004.

Bezdotykowy pomiar temperatury

Bezdotykowy pomiar temperatury

Często dokonanie pomiaru w sposób bezpośredni jest niemożliwe. Różnorodne czynniki zewnętrzne tj. brak dostępu, trudność zamontowania czujnika lub całkowity brak takiej możliwości sprawia, że zastosowanie znajdują urządzenia wykorzystujące do pomiaru temperatury promieniowanie podczerwone. Wszystkie obiekty emitują takie promieniowanie. Im temperatura danego ciała jest wyższa tym jego cząstki są bardziej ruchliwe i tym wyższy jest poziom emitowanej energii.
Główną częścią pirometru jest układ optyczny gromadzący energię promieniowania podczerwonego mierzonego ciała. Energia ta za pomocą detektora jest ogniskowana i zamieniana na sygnał elektryczny, proporcjonalny do temperatury mierzonej.
Pirometry firmy CHINO charakteryzują się szybkością działania, solidnym wykonaniem i japońską niezawodnością. Produkowane są w dwóch wykonaniach: ręczne i stacjonarne. Pirometry ręczne serii IR-TA posiadają zakres pomiarowy od -40 do 500°C przy dokładności pomiaru ±1°C. Laserowa, bardzo dokładna plamka pomiarowa (f45/500mm) pozwala na precyzyjne określenie części obiektu, którego temperatura ma być mierzona. Urządzenie posiada zakres widmowy od 8 do 14mm i wybór emisyjności w zakresie od 0,3 do 1,9 z rozdzielczością 0,01. Pirometr ma funkcję zapamiętania wartości maksymalnej i minimalnej pomiaru. Zasilane bateryjne pozwala na 50 godzin pracy ciągłej. Pirometr wyposażony jest dodatkowo w czujnik jasności służący do automatycznego podświetlania wyświetlacza. Urządzenie znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle chłodniczym, spożywczym, magazynowym, klimatyzacyjnym oraz wszędzie tam gdzie pomiar temperatury jest czynnością niezbędną.

    

Pirometry stacjonarne serii IR-BA, to urządzenia wielkości karty kredytowej z wbudowanym konwerterem sygnału dającym na wyjściu standardowy sygnał prądowy 4..20 mA. Mogą być łatwo zamontowane w trudnodostępnych miejscach o ograniczonych możliwościach przestrzennych. Wykonywane są w zakresach pomiarowych od 0 do 1400°C przy dokładności pomiaru ±1°C. Różnorodny wybór optyki pozwala na optymalny dobór pirometru do wielkości badanego obiektu, którego temperatura będzie mierzona i odległości, z której będzie następował pomiar. Zmiana emisyjności dokonywana jest w zakresie 1,99 do 0,1 przy pomocy wyłącznika cyfrowego. Standardowy czas reakcji urządzenia to 100ms , jednak istnieją wykonania niestandardowe, gdzie czas reakcji jest mniejszy – 50 ms, jak również aplikacje np. pomiar temperatury spalanego gazu, gdzie czas reakcji wynosi do 10s. Pirometry stacjonarne firmy CHINO znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle odlewniczym, hutniczym oraz przy rejestracji i kontroli temperatury przy produkcji tworzyw sztucznych.

Źródło: Dacpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl