Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
28 październik 2010.

HPS 2010 zakończone sukcesem !!!!!

W czwartek, 21 października zakończyła sie kolejna, 8. edycja Międzynarodowych Targów Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HPS 2010 - jedynych zdaniem Wystawców tego typu targów w Polsce, znaczących w Europie. Na powierzchni ponad 3500 m2 swoją ofertę zaprezentowało ponad 150 firm z Anglii, Czech, Danii, Niemiec, Izraela, Korei, USA, Portugalii, Szwecji, Rumunii, Włoch, Rosji i Polski. Podczas trwających 3 dni targów 3, 5 tys. profesjonalnych odwiedzających miało okazję zapoznać się z kompleksową ofertą dostępną na rynku międzynarodowym m.in. w zakresie elementów i systemów hydraulicznych i pneumatycznych, sterowników, napędów elektrycznych, systemów automatycznego sterowania, hydrauliki siłowej, filtracji, technik pomiarowych i laboratoryjnych, usług inżynierskich, doradztwa technicznego, projektowania i modernizacji systemów automatyzacji produkcji.

Honorowy Patronat nad targami objął Minister Gospodarki, Wiceprezes Rady Ministrów Waldemar Pawlak, po raz drugi Europejski Komitet Hydrauliki i Pneumatyki CETOP (the European Fluid Power Committee) oraz Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych.

Tradycyjnie, równolegle z Wystawą zorganizowane zostało seminarium naukowo-techniczna pt. "Krajowy, europejski i globalny sektor hydrauliki i pneumatyki maszynowej w okresie przezwyciężania kryzysu".

Targom towarzyszyły dwa konkursy: "Stoisko HPS 2010" oraz "Produkt HPS 2010".
W konkursie "Produkt HPS 2010" Jury w składzie Dr inż. Henryk Chrostowski - Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Komponentów i Technologii, Jan Musiał - Kierownik Zakładu Automatyki i Elektryki PGE Górnictwa i Energetyki Konwencjonalnej SA - Oddział Elektrowni Bełchatów, Jan Rupik - Dyrektor ds. Rozwoju Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych SA, Andrzej Gałecki - Główny Inżynier Energomechaniczny Południowego Koncernu Węglowego, Ryszard Klencz - Redaktor Miesięcznika "Napędy i Sterowanie" postanowiło przyznać nagrody:

Statuetki Międzynarodowych Targów Katowickich oraz miesięcznika "Napędy i Sterownie" otrzymały:

 • Politechnika Gdańska za hydrauliczne silniki satelitowe typu SM o małych objętościach roboczych jako rezultat prac badawczych nowej generacji silników
 • Bosch Rexroth Sp. z o.o. za silnik hydrostatyczny A6VN serii 71 spełniający wymagania przewidziane przez Unię Europejską w 2010 roku.
 • Bosch Rexroth Sp. z o.o. za wyspę zaworową "Clean Line" CLO3 w szczególności przeznaczoną dla przemysłu spożywczego i chemicznego

Medale Międzynarodowych Targów Katowickich otrzymały:

 • Stosowanie Maszyn za hydrauliczne silniki satelitowe typu SM o małych objętościach roboczych; w uzasadnieniu -za opracowanie technologii i wdrożenie nowej generacji silników.
 • Hektos za miniaturowy silnik hydrauliczny MH 450; w uzasadnieniu - za opracowanie silnika hydraulicznego o wysokich parametrach eksploatacyjnych
 • KAZ za elektropneumatyczny rozdzielacz iskrobezpieczny typu EPRI I-KAZ spełniający wymogi bezpieczeństwa pracy w strefach zagrożonych wybuchem.
 • Hydac Sp. z o.o. za agregat OffLine 5/15 cm umożliwiający bieżącą kontrolę parametrów cieczy roboczej.
 • Lotos Oil S.A. za rozwój rodziny olejów syntetycznych TRANSMIL SYNTHETIC VG 32-460.
 • Rectus Polska Sp. z o.o. za oryginalne rozwiązania napędów pneumatycznych łopatkowych do sterowania armatura przemysłową firmy PURETORQ
 • Ponar Wadowice S.A. za dostosowanie trójdrogowego regulatora przepływu sterowanego proporcjonalnie do potrzeb rynkowych, technicznych i ekonomicznych

Wyróżnienia otrzymały:

 • Tubes International Sp. z o.o. za opracowanie elektronicznego systemu identyfikacji i nadzoru instalacji hydraulicznych o dużych możliwościach rozwojowych.
 • Elektro-Automatic S.C. za czujnik progowy MV52CMATIC o podwyższonej czułości i niezawodności działania.
 • Pronar Sp. z o.o. za innowacyjne wykorzystanie żeliwnych pierścieni tłokowych jako uszczelnienia w siłowniku teleskopowym.

W konkursie na "Stoisko HPS 2010" Jury w składzie Władysław Burzyński - Sekretarz Korporacji Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych, Izabela Tarasewicz - Redaktor Naczelny czasopisma "Hydraulika i Pneumatyka", Marzena Koczorek - Marketing Manager Międzynarodowe Targi Katowickie Sp. z o.o., postanowiło przyznać medale Międzynarodowych Targów Katowickich

Źródło: Targi HPS
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl