Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
11 luty 2005.

Nowe możliwości zastosowania wyłączników ciśnieniowych

Nowe możliwości zastosowania wyłączników ciśnieniowych

Przedstawiamy prawdziwie innowacyjne wyłączniki ciśnieniowe serii 901. Modele te, znajdują szerokie zastosowanie przy kontroli poziomu wypełnienia filtrów, nadciśnienia, próżni lub ciśnienia różnicowego w systemach zamkniętych. Dostępne są różne wersje z zazębiającymi się zakresami od 5 mbar do 12 bar do nadciśnienia oraz -5 mbar do -700 mbar do podciśnienia. Możemy wybierać różne typy przyłączy procesowych: złącza przewodowe lub gwintowane, plastikowe lub metalowe. Dostępność różnego rodzaju membran i materiałów pozwala na optymalny dobór wyłącznika do danej aplikacji.

Wyłączniki są produkowane w dwóch wersjach: ze stałą nastawą oraz ze zmienną nastawą regulowaną przy pomocy pokrętła. W ostatnim czasie zostały wprowadzone do sprzedaży dwa nowe materiały, z których są wytwarzane membrany. Pierwszym z nich jest elastomer FKM. Dzięki zastosowaniu tego materiału możliwe jest wykorzystanie tych wyłączników w bezpośrednim kontakcie z bardzo agresywną parą nasyconą oraz niezawodna praca w wysokich temperaturach, do 140OC bez uszczerbku na membranie. Standardowy elastomer bardzo szybko traci swoją elastyczność podczas pracy z parą, a w skrajnych przypadkach staje się on kruchy i pęka, co stanowi źródło zagrożenia dla systemu. Wyłączniki ciśnieniowe z membraną FKM są głównie wykorzystywane w aplikacjach, w których występuje para nasycona. Mogą znaleźć zastosowanie w wyposażeniu medycznym, w odkażaniu lub w profesjonalnych piekarnikach posiadających funkcję do gotowania na parze, które jest szybkim i zdrowym sposobem przygotowywania potraw. Mogą być również stosowane w urządzeniach codziennego użytku, jakimi są ekspresy ciśnieniowe do kawy, wyłączniki ciśnieniowe regulują w nich dostarczanie łagodnej aromatycznej kawy i idealnie ubitego mleka. Drugi materiał, z którego wykonana jest nowa membrana to elastomer EPDM zgodny z normą FDA 21-CFR 177.2600 wymaganą w sektorze spożywczym. Zgodnie z tą normą membrana może być używana również w pracy z parą nasyconą. W rezultacie materiał jest odpowiedni praktycznie do każdego obszaru zastosowania w sektorze spożywczym, w którym stawiane są bardzo wysokie wymagania dotyczące odporności na parę.

Wyłączniki ciśnieniowe z membraną EPDM znajdują zastosowanie w wyposażeniu przeznaczonym do produkcji artykułów spożywczych, ponieważ mogą przejąć kontrolę nad monitorowaniem poszczególnych zadań na przykład takich jak rozlewanie i składowanie napojów, jak również w rozlewaniu wody pitnej i produkcji pożywienia.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl