Dziś jest sobota, 4 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
13 grudzień 2010.

Targi easyFairs SyMas i MAINTENANCE dobiegły końca

Za nami II edycja targów obróbki, magazynowania, transportu i logistyki materiałów sypkich i masowych easyFairs SyMas, oraz premierowa edycja targów utrzymania ruchu, planowania i optymalizacji produkcji - easyFairs Maintenance.                                                

1 i 2 grudnia w Hali Targów w Krakowie przy ulicy Centralnej swoją ofertę zaprezentowało więcej wystawców niż podczas zeszłej edycji. W ciągu dwóch dni na 67 stoiskach można było zapoznać się z produktami i usługami aż 88 firm z Polski, Czech, Niemiec, Anglii, Belgii, Holandii, reprezentujących branżę materiałów sypkich i masowych oraz sektor utrzymania ruchu w firmach.

Na stoiskach zaprezentowano m.in. urządzenia weryfikujące, filtrujące, separujące, transportujące oraz aparaturę kontrolno-pomiarową, a także rozwiązania z zakresu konserwacji maszyn i urządzeń, automatyki, robotyki i mechaniki. Zakres tematyczny imprezy, a w szczególności połączenie problematyki targów SyMas z Maintenance spotkały się z dużą aprobatą zarówno ze strony zwiedzających targi, jak i wystawców. Pomimo fatalnych warunków pogodowych, targi odwiedziły osoby ściśle związane z prezentowaną tematyką, reprezentujące głównie firmy z branży: spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, energetycznej oraz mechanicznej. Były to osoby pełniące znaczące funkcje w firmach, przede wszystkim: inżynierowie, technolodzy produkcji, kierownicy produkcji, specjaliści ds. technicznych itp., a także właściciele i prezesi zakładów produkcyjnych.

Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, zdecydowana większość uczestników targów była zadowolona z prezentowanej oferty, z jej doboru, jak również z profilu wystawców. Wśród ankietowanych pojawiały się opinie, że zorganizowanie targów dla tej właśnie branży i wysoka specjalizacja ułatwiły dostęp do poszukiwanych produktów. Dla 40 % ankietowanych największym plusem i kwestią godną wyróżnienia była profesjonalna obsługa targów, dobra organizacja. Doceniali oni przede wszystkim estetyczną zabudowę stoisk, sprawną organizację imprezy i panującą atmosferę. Dla znacznej ilości ankietowanych największą zaletą targów była branża jaką obejmowały. Zwiedzający zaznaczali, że istnieje potrzeba organizacji tego typu spotkań przedstawicieli firm i potencjalnych klientów, a także, że proponowana forma jak najbardziej im odpowiada. Wśród opinii pojawiały się wypowiedzi, że dużym plusem jest szansa nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracownikami danej firmy, atrakcyjna jest także możliwość obejrzenia maszyn i zapoznania się z ich działaniem.

Jak wynika z opinii wystawców udział w targach był da nich szansą na zaprezentowanie swoich produktów wśród wąskiej grupy docelowej, zdaniem wielu z nich, targi wypełniły niszę na rynku. Ważny był także dobór zwiedzających - większość zwiedzających stanowili ludzie bezpośrednio związani z tematyką, posiadający już wiedzę na temat oferowanych urządzeń. Dla części wystawców plusem był również krótki czas trwania targów. Warto podkreślić, iż zarówno wystawcy jak i zwiedzający doceniali oszczędność czasu.

Targom, podobnie jak podczas zeszłej edycji, towarzyszyła Konferencja "Materiały Sypkie i Masowe" organizowana przed miesięcznik branżowy "Powder & Bulk". Dopełnieniem oferty wystawców były również prezentacje learnShops, dzięki którym odwiedzający mieli możliwość szerszego zapoznania się z ofertą wystawców oraz ogólną tematyką materiałów sypkich i masowych jak i zagadnieniem utrzymania ruchu w firmach. Swoje seminaria zorganizowały również firmy Sofraden oraz J-Tec.

Patronat medialny na Targami objął Wortal Energoelektronika.pl

Źródło: Energoelektronika
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl