Dziś jest piątek, 17 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8053 +0.22% 1EUR 4.2344 -0.01% 1GBP 4.9682 +0.24%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
23 styczeń 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 75 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
13 grudzień 2010.

Targi easyFairs SyMas i MAINTENANCE dobiegły końca

Za nami II edycja targów obróbki, magazynowania, transportu i logistyki materiałów sypkich i masowych easyFairs SyMas, oraz premierowa edycja targów utrzymania ruchu, planowania i optymalizacji produkcji - easyFairs Maintenance.                                                

1 i 2 grudnia w Hali Targów w Krakowie przy ulicy Centralnej swoją ofertę zaprezentowało więcej wystawców niż podczas zeszłej edycji. W ciągu dwóch dni na 67 stoiskach można było zapoznać się z produktami i usługami aż 88 firm z Polski, Czech, Niemiec, Anglii, Belgii, Holandii, reprezentujących branżę materiałów sypkich i masowych oraz sektor utrzymania ruchu w firmach.

Na stoiskach zaprezentowano m.in. urządzenia weryfikujące, filtrujące, separujące, transportujące oraz aparaturę kontrolno-pomiarową, a także rozwiązania z zakresu konserwacji maszyn i urządzeń, automatyki, robotyki i mechaniki. Zakres tematyczny imprezy, a w szczególności połączenie problematyki targów SyMas z Maintenance spotkały się z dużą aprobatą zarówno ze strony zwiedzających targi, jak i wystawców. Pomimo fatalnych warunków pogodowych, targi odwiedziły osoby ściśle związane z prezentowaną tematyką, reprezentujące głównie firmy z branży: spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, energetycznej oraz mechanicznej. Były to osoby pełniące znaczące funkcje w firmach, przede wszystkim: inżynierowie, technolodzy produkcji, kierownicy produkcji, specjaliści ds. technicznych itp., a także właściciele i prezesi zakładów produkcyjnych.

Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, zdecydowana większość uczestników targów była zadowolona z prezentowanej oferty, z jej doboru, jak również z profilu wystawców. Wśród ankietowanych pojawiały się opinie, że zorganizowanie targów dla tej właśnie branży i wysoka specjalizacja ułatwiły dostęp do poszukiwanych produktów. Dla 40 % ankietowanych największym plusem i kwestią godną wyróżnienia była profesjonalna obsługa targów, dobra organizacja. Doceniali oni przede wszystkim estetyczną zabudowę stoisk, sprawną organizację imprezy i panującą atmosferę. Dla znacznej ilości ankietowanych największą zaletą targów była branża jaką obejmowały. Zwiedzający zaznaczali, że istnieje potrzeba organizacji tego typu spotkań przedstawicieli firm i potencjalnych klientów, a także, że proponowana forma jak najbardziej im odpowiada. Wśród opinii pojawiały się wypowiedzi, że dużym plusem jest szansa nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracownikami danej firmy, atrakcyjna jest także możliwość obejrzenia maszyn i zapoznania się z ich działaniem.

Jak wynika z opinii wystawców udział w targach był da nich szansą na zaprezentowanie swoich produktów wśród wąskiej grupy docelowej, zdaniem wielu z nich, targi wypełniły niszę na rynku. Ważny był także dobór zwiedzających - większość zwiedzających stanowili ludzie bezpośrednio związani z tematyką, posiadający już wiedzę na temat oferowanych urządzeń. Dla części wystawców plusem był również krótki czas trwania targów. Warto podkreślić, iż zarówno wystawcy jak i zwiedzający doceniali oszczędność czasu.

Targom, podobnie jak podczas zeszłej edycji, towarzyszyła Konferencja "Materiały Sypkie i Masowe" organizowana przed miesięcznik branżowy "Powder & Bulk". Dopełnieniem oferty wystawców były również prezentacje learnShops, dzięki którym odwiedzający mieli możliwość szerszego zapoznania się z ofertą wystawców oraz ogólną tematyką materiałów sypkich i masowych jak i zagadnieniem utrzymania ruchu w firmach. Swoje seminaria zorganizowały również firmy Sofraden oraz J-Tec.

Patronat medialny na Targami objął Wortal Energoelektronika.pl

Źródło: Energoelektronika
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl