Dziś jest wtorek, 31 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.0933 -0.47% 1EUR 4.5395 +0.33% 1GBP 5.0698 +0.96%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Artykuły branżowe
22 grudzień 2004.

Wyposarzenie klimatyczne szaf elektrycznych

Od kilku lat firma Dacpol specjalizuje się w doborze i dostawach urządzeń klimatycznych do szaf elektrycznych i telekomunikacyjnych.
Urządzenia ,które oferujemy można podzielić na następujące grupy :
- klimatyzatory bez filtrów z agregatem chłodzącym
- klimatyzatory z filtrami i agregatem chłodzącym
- powietrzne wymienniki ciepła
- wodne wymienniki ciepła
- chłodnice i podgrzewacze działające na zasadzie zjawiska Peltiera
- podgrzewacze PTC i rezystancyjne
- elementy regulacyjne takie jak termostaty i higrostaty
- zestawy filtracyjno-wentylacyjne i filtry powietrza IP54 oraz EMC

W zakresie klimatyzatorów i wymienników ciepła szczególnej uwadze polecamy urzadzenia firmy Seifert. Klimatyzatory produkowane są w wielu wersjach : z filtrem i bez filtra,do montażu na ścianie szafy lub na dachu, w wersji panelowej do montażu wewnątrz szafy.Zakres mocy 320- 2600W.
Oferujemy również większą moc do 4000W, ale od innych producentów.
Najważniejszym osiągnięciem firmy Seifert jest opracowanie urządzeń bez filtrów powietrza o konstrukcji eliminującej możliwość osadzania zanieczyszczeń co praktycznie usuwa potrzebę konserwacji.
Polecamy uwadze wymienniki ciepła wodne o mocy chłodzenia do 4000W, są one bardzo przydatne tam gdzie występuje bardzo wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza,gdyż w odróżnieniu do klimatyzatorów z agregatem nie ma kontaktu tego powietrza z wnętrzem urządzenia.
Obecnie systematycznie wzrasta zainteresowanie klimatyzatorami,których budowa oparta jest na chłodnicach Peltiera. Znajdują one zastosowanie szczególnie tam gdzie panują trudne warunki klimatyczne (tropiki) oraz w pojazdach mechanicznych. Ciekawą cechą tych urządzeń jest fakt ,że po zmianie biegunowości zasilania zamieniają się one z chłodnic w podgrzewacze.
Bardzo ważnym wsparciem naszej działalności jest posiadanie przez nas autoryzowanego serwisu klimatyzatorów ,który zajmuje się naprawą oraz insstalacją nowych urządzeń. Dacpol posiada również bardzo obszerną i zróżnicowaną ofertę elementów grzejnych. Obejmuje ona zakres mocy od kilku do kilku tysięcy watów. Są to
produkty firm Seifert,DBK oraz Fandis. Ich zastosowanie obejmuje nie tylko szafy elektryczne ,gdzie głównie służą zapobieganiu kondensacji pary wodnej, ale również są montowane w aparaturze elektrycznej i systemach pomiarowych bankomatach,parkomatach,automatach do napojów itd.

Najczęściej proponowane przez nas elementy grzejne zbudowane są z termi- torów PTC ,które ze względu na swą charakterystykę zależną od temperatury zewnętrznej zapewniają ?samoregulację? mocy cieplnej układu.
W zakresie elementów grzejnych polecamy także nasze usługi związane z projektowaniem i dostawą specjalnych rozwiązań do konkretnych urządzeń dla potrzeb klienta.
Jako uzupełnienie do proponowanych urządzeń klimatycznych Dacpol przygotował pełną ofertę przeznaczonych specjalnie do szaf elektrycznych zestawów filtracyjno-wentylacyjnych oraz filtrów. Są to zestawy oparte na filtrach typu A lub FPF o stopniu ochrony przed pyłami i wodą IP54 oraz oddzielna grupa z filtrami EMC ,w których wbudowany jest ekran chroniący szafę przed zakłóceniami oraz zapobiegający emisji zakłóceń z szafy na zewnątrz.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl